Kamil Bortniczuk z Porozumienia podał się do dymisji - zdjęcie
07.04.20, 17:01Fot. via: Wikipedia

Kamil Bortniczuk z Porozumienia podał się do dymisji

36

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Kamil Bortniczuk z Porozumienia poinformował dzisiaj, że rezygnuje ze swojej funkcji w rządzie. Chodzi o różnice poglądów w sprawie majowych wyborów. Na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy został powołany przez premiera Matusza Morawieckiego w 2019 roku.

W poniedziałek do dymisji podał się wicepremier Jarosław Gowin. Sprzeciwił się on przeprowadzeniu w maju wyborów korespondencyjnych, jednak nie udało mu się przekonać kolegów z rządu, aby rozważyli wprowadzenie w Polsce stanu nadzwyczajnego.

Bortniczuk był dziś rano gościem TVN24. Odpowiedział na pytanie, dlaczego część posłów Porozumienia poparło ustawę o przeprowadzeniu najbliższych wyborów w trybie korespondencyjnym. Jego zdaniem stało się tak, ponieważ posłowie PiS podpisali się pod wnioskiem o zmianę konstytucji, co jest propozycją Jarosława Gowina na przedłużenie kadencji urzędującego prezydenta i odłożenie wyborów.

 

 

 

 

 

kak/ Twitter, PAP, Interia

Komentarze (36):

przemyśl-72020.04.8 17:11
Zapatrzył się w mistrza ,lecz to sprawa śliska,niebawem się przekona ,czego dokonał.
jarosław2020.04.25 23:24
won
Zenon2020.04.7 23:50
Chciał zaistnieć zapatrzony w swojego guru - szalonego filozofa - narcyza Gowinka
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.7 23:30
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały związek w wieku od 21. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, więcej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie spotkajmy się!
Piotr Nowak2020.04.7 20:22
Ja pie-rd-ol-e, dwóch zajobów podaje się do dymisji, bo nie podoba im się głosowanie korespondencyjne w okresie epidemii ?! Potworne jaja ! W czasie gdy lekarze , pielęgniarki i cała służba medyczna pracują po 48 godzin narażając zdrowie i życie - polityczni zajobi wygłupiają się z powodu nierubstwa i głupoty !
Agnieszka Dz. 2020.04.7 21:15
*nieróbstwo* Głupio robić takie błędy. A poza tym, to właśnie ci lekarze apelują i proszą o nieprzeprowadzanie wyborów, bo wiedzą, że po nich zabraknie łóżek i respiratorów dla chorych, a woleliby tego uniknąć.
Japa2020.04.7 23:15
Fakt . Głupio , pani ,,Agnieszko " . Ja jednak myślę ,że Pani celowo poprawia błędy tych naszych interlokutorów . NIERUBSTWO czy NIERÓBSTWO ,aby zamazać prawdę która opisana z błędem czy poprawnie , zawsze znaczy to samo A tak gwoli prawdy .Tu się pisze w biegu i mało jest tekstow do ktorych pan prof. Miodem nie miał by zastrzeżeń. Temat jest ważny. . Tu na frondzie 90% wpisów , to albo naparzanie się wzajemne ,dalekie od tematu , albo ,,praca" Farmy " lub Soku z buraka "
Toni 2020.04.7 20:06
Do POrozumienia dostali się też zdrajcy, bo nikt nie idzie do antypolskiej TVN 24. Dobrze,że się zdrajcy wykruszają. Polacy zostana, a antypolacy sami wychodzą.
Alojzy Cedzidło2020.04.7 19:22
Takiemu nie politykowi jak ja, tę grę Gowina i Jego kumpla , trudno zrozumieć Będą sie dogadywać z opozycja , jak by ta opozycja była.To towarzystwo na samym początku ,,działalności" okresliło swoją ,,totalność ". Czyli wszystko co dotyczy rządzących jest be ,i tylo ,,NIE " znają . Programów żadnych. Pozostaje tylko koryto. Niech by to koryto mieli , ale to ,,naczynie bydłatek" zapełniać my musimy. Gowin i kumpel chcą sie dogadać a totalnymi . W czyim imieniu , skoro z dotyczasowym partnerem nie chcą czy nie mogą . Czarno to widzę . Moze się skończyć jak 2007 roku . Tyle ,że zamiast PO PSL .będzie PO ,P .I wtedy dla pana Gowina i Bortniczuka i kilku innym , znadzie się jakieś ważne stanowisko tyle ,że na klęczkach , Jak u Popa, . A w kraju zacznie się ,,dobrobyt." Zielona wyspa .Jak sie nie uda to i tak będzie to wina PiS-u.A my ? Robotnicy u jakiego bauera . traktowani tak jak to pokazał jeden bauer nad morzem . W Sadzie wygrał .
guess who asshole2020.04.7 17:34
Powiedział, że robi to, by "być wiarygodnym" w "przekonywaniu rozsądnych polityków opozycji" do projektu zmiany Konstytucji i przesunięcia wyborów o dwa lata.
Pytajniczek2020.04.7 17:26
W Niemczech w zeszłym roku zmarło na koronawirusa 28tys ludzi.Coś sie działo? Maseczki kwarantanny zamordyzm?Dobowa średnia ilosć z gonów we włoszech w 2017 roku to 1300 osób.W 2018 i 2019r też 1300 osob. W 2020r...no ile koroniarze panikarze? 1300 osób.Dokładnie tyle samo co w latach ubiegłych. A teraz wyłączcie na chwile wtłaczaną wam przez media panikę i spróbujcie pomyśleć.
Beno 2020.04.7 17:25
Zachowują się jak chłoptasie. W czasie tak wielkiego kryzysu zdrowia i gospodarczego wycofują się z gry. A gdyby to była wojna? To ci panowie byliby zwykłymi zdrajcami. Dobrze się rządzi jak jest spokój., ale jak kraj w kryzysie to opuszcza się stanowiska dowodzenia. Ci panowie całkowicie zawiedli. Dla nich już nigdy nie powinno być miejsca w polityce.
lewak2020.04.7 17:45
Bez przesady, nie są zdrajcami. Tak jak już wcześniej napisałem rozumiem Gowin, ale tego gościa już nie! Tłumaczy się solidarnością z Gowina, ale co wtedy z solidarnością z narodem w tych ciężkich czasach?
Piotrek2020.04.7 18:39
Protestują jak mogą przed wyborami 10 maja. To jest i odpowiedzialność i solidarność z narodem. Bo w sytuacji jaką mamy wybory, ich organizacja i zajmowanie się tym tematem jest naprawdę głupim i złym pomysłem. Kaczyńskiego tymczasem interesuje utrzymanie władzy - takie ma priorytety.
lewak2020.04.7 19:31
Najwięcej tym tematem zajmujesz się ty, opozycja i wyborcza. Co się stanie gdy wybory korespondencyjne odbędą się 10 maja? Co proponujesz? Też tym wolał w innym terminie, ale chyba nie ma innej możliwości?
Piotrek2020.04.7 20:16
Ja tym tematem za dużo się nie zajmuję - po prostu mam swoją opinię i ją wyrażam. Wiesz państwo jest dla ludzi, nie odwrotnie. Jest wiele rzeczy, których się nie da zrobić, ale przełożenie terminu wyborów w mojej ocenie do takich rzeczy nie należy. Co więcej uważam za bardzo rozsądne ich przełożenie. Sama idea wyborów korespondencyjnych nie wydaje mi się zła. Wolałbym w ogóle możliwość oddania głosu przez internet, ale moim zdaniem jest zbyt mało czasu na wdrożenie głosowania korespondencyjnego do 10-tego maja (pamiętasz wszystkie poprzednie problemy PKW?). To jest bardzo duża zmiana i powinna być należycie przemyślana. Poza tym w tej chwili nie da się prowadzić kampanii prezydenckiej. Korzysta na tym urzędujący prezydent - nie sądzisz że to po prostu nieuczciwa przewaga? Wreszcie PiS wszystko przepycha na łapu capu - i to nie pierwszy raz. Bardzo mi się nie podoba taki model rządzenia państwem. Rodzi bardzo dużo chaosu i niestabilności. Jest dla mnie zabawne, że akurat taki argument - dbanie o stabilność - pojawia się w ustach polityków PiS, którzy sami niszczyli zaufanie do instytucji państwa - przez rozpętanie wojny i nagonki przeciw lekarzom, nauczycielom, sądownictwu, po afery w KNF, MON, NIKU, czy rujnowanie spółek skarbu państwa.
lewak2020.04.7 21:18
Ja też mam zdanie i przede wszystkim nie widzę żadnych niestabilności ani chaosu, i żeby ktoś niszczył zaufanie do instytucji państwa... Jeżeli ktoś niszczy zaufanie do instytucji państwa to tylko opozycja i w żałosny i haniebny sposób. Rząd jest i raz podejmuje lepsze decyzje raz gorsze i jeszcze na to się nakłada indywidualne spojrzenie obywatela, dla jednego to jest dobre dla innego odwrotnie. Lepszego rządu nie będziemy mieć, bo rząd opozycji PO i reszty towarzyszy to TRAGEDIA! Jeżeli jesteś tak obeznany z wyborami to powiedz, kiedy miałyby się odbyć tak, żeby były zgodne z prawem, z konstytucja, tak aby tego mizerna opozycja nie podważyła wyborów np. gdyby wygrał obecny prezydent. jeszcze jedno, co rozumiesz przez przepychanie? Po prostu mają większość i z niej korzystają ich prawo, z to że mamy opozycję która tylko myśli o korycie a nie o Polsce to tylko szkoda dla nas...
Piotrek2020.04.7 23:19
Co do jakości rządów i czy możemy mieć lepszy rząd, to niech każdy z nas pozostanie przy własnym zdaniu - ja przedstawiłem moje argumenty, po twojej stronie widzę raczej przekonanie niż konkrety - przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Odnośnie wyborów - skoro tak wytrawni politycy, do tego będący w rządzie, jak Gowin uważają że wybory należy przesunąć, to wiedzą również jak to zrobić. To w ogóle nie jest moją rolą, żeby odpowiedzieć jak to zrobić technicznie: od tego są politycy. Mają odpowiednie zaplecze, mają prawników i ekspertów i wiedzą jak sprawować rządy (a przynajmniej powinni). Przez przepychanie rozumiem wadliwy proces legislacyjny - hurtowe procedowanie ustaw, brak konsultacji społecznych, podejmowanie decyzji, które są zaskakujące i nieprzewidywalne - lub ich brak gdy są potrzebne, zobacz np. miotanie się Sasina wokół budowy Ostrołęki C, zobacz jak ślamazarnie idą prace związane z budową elektrowni jądrowej - do tego jest powołana spółka, która powstała jeszcze za PO - gdzie się wydaje ogromne pieniądze, a tymczasem nawet nie wiadomo gdzie taka elektrownia miałaby być wybudowana. Górnictwo znów jest na skraju bankructwa i zaraz będzie potrzebowało kolejnych dotacji, na które będzie się musiała zrzucić reszta obywateli. Ja nie twierdzę że PO rządziła super dobrze - ale jeśli uważasz że ta ekipa robi to lepiej, to ja po prostu się z tobą nie zgadzam.
lewak2020.04.8 7:50
1. Gowin proponował zmianę w konstytucji, która gdyby nawet była zgodna z prawem nie miała poparcia w opozycji. O czym wiec my mówimy? Czego chce ta opozycja jak zawsze jest na nie? Ja prześledziłem różne scenariusze możliwości przesunięcia wyborów, które naświetlają wady i zalety, ale czekam na twoja propozycję, bo tak chętnie krytykujesz, coś tam sugerujesz i się na końcu wymigujesz. Czekam? 2. Wszystkie te uwagi o których piszesz to można przypiąć do wszystkich rządów. W przypadku tego rządu to najmniej, a reszta to chyba są pobożne życzenia. Rozśmieszyłeś mnie z tą elektrownią. Tutaj z twojej strony to chyba czysta prowokacja i brak znajomości tematu. Za PO miliony zostały wydane i nic zrobione żeby tylko jeden gości miał stołek. 3. Górnictwo jest na skraju bankructwa od początków rządów PO - proponuje posłuchać taśm Bieńkowskiej. I tutaj widzę czystą propagandę. Rzucane hasła zero konkretów... Jeśli ta ekipa rządzi tak źle to czemu ma największy wzrost gospodarczy, czy naprawdę żyje ci się gorzej niż za PO? Brakuje ci czegoś?
Piotrek2020.04.8 10:16
Co zrobiło w takim razie PiS żeby górnictwo nie było na skraju bankructwa? I czy coś się zmieniło odnośnie elektrowni jądrowej. Z wielkich projektow za PO powstal przynajmniej gazoport w Swinoujsciu. PiS ogłosilo wiele ambitnych projektow - auta elektryczne, przekop mierzei wislanej, CPK - jak napisałeś milardy wydane i nic nie zrobione - więc gdzie tu ta nowa jakość? Widzisz czystą propagandę? To co się zmieniło? Twierdzisz że znakiem firmowym tych rządow jest najwyższy wzrost gospodarczy - to jak wejdziemy w recesję zaczniesz uważać że to były najgorsze rządy - czy zwalisz winę na czynniki zewnętrzne - jeżeli tak to czemu ich nie uwzględniasz porównując wzrost za poprzeniej ekipy.
skarb2020.04.7 17:20
dziwny czlowie za jakis czas dowiemy siw,ze wszedl do nowego ugrupowania POPOZYZYJNEGO ,WSTY JAK TU MOZNA KOMUKOLWIEK ZAUFAC?????? czyzby w naszej katolickiej POLSCE wiekszosc to zydokomuna i rodzimikomunikanty ,zaplata przyjdzie w najmniej spodziewanym czasie,tak jak POplecznicy PO I ZJEDNOCZONEJ TOTALNEJ OPOZYCJI. wyczekali na odpowiedni moment zeby z lewactwem zniszczyc to co PiS w pocie czola tak ciezka praca osiagnol, SKORO WSZEDL DO SEJMU Z RAMIENIA ZJEDNOCZONEJ PRAWICY POwinien zrezygnowac z mandatu,jak czlowiek honoru1!!!!!
Agnieszka Dz. 2020.04.7 17:29
A dlaczego? On po prostu nie chce z rządem mieć nic wspólnego, nie chce brać na siebie odpowiedzialności za chorobę i śmierć wielu ludzi. To zrozumiałe, każdy kto ma sumienie postąpi tak samo. Czy przynależność do jakiejś koalicji nakłada na posła obowiązek mówienia jednym głosem z Partią? W imię Partii popieranie czynu przestępczego? Skazywanie się na trybunał stanu? Od komunistów wymagano wspólnego myślenia, żadnych wyjątków, wszyscy tak samo. I komunistom to się podoba.
BergamoQrwa2020.04.7 17:19
PiS się sypie! To są owoce usunięcia z rzadu Beaty Szydło i Antoniego Macierewicza, przekazane śliski PO gowiniarzom. Dzisiaj w miescie widziałem kolejki przerazonych, wygłodniałych ludzi próbujących bezskutecznie kupic cos do jedzenia, a moja córka zapłaciła 500zł mandatu, bo podróżujac autem na kilka chwil zatrzymała się w lesie na siku. Paranoja Szumowskiego upodliła polski naród bardziej niz hitlerowcy i Jaruzelski! Koniec z PiSem.Już nie dostaniecie mojego głosu.
Stach2020.04.7 18:33
Przerażeni i wygłodniali. Kto takie bzdury pisze. Byłoby tak gdyby PO i reszta rządziła.
luka2020.04.7 21:34
Pod rządami twoich ulubieńców już wszyscy nosilibyśmy "dembowe futerka". Schizofrenicy i oszuści . Go to Russia
Bystry.2020.04.7 17:11
Dziwni ludzie wykształceni ale nie roztropni, czy nie wiedzą jak skończył Judasz?
Tam2020.04.7 17:36
A co do rzeczy ma tu Jehuda isz Kariot?
Jenny2020.04.7 17:43
Judasz Kim Kacz juz skonczyl....w kuwecie
Piotrek2020.04.7 18:34
Porównujesz Kaczyńskiego z Jezusem? Dobrze się czujesz?
lewak2020.04.7 17:07
I to jest BŁĄD! Jarosława Gowina potrafię zrozumieć, ale tego gościa nie! Gowin powinien go namawiać, żeby został!
anna2020.04.7 18:24
widocznie nie bardzo kompetentny , zrozumiał , że nie podoła więc szybko się ulotnił , i takich będzie wielu , nie każdy się nadaje na trudne czasy
Piotrek2020.04.7 18:31
Może pani Ania Fotyga go zastąpi, albo któraś z Beat. One są kompetentne i lud je uwielbia.
lewak2020.04.7 19:27
Zamiast klepać jęzorem przedstaw dowdy niekompetencji tych pań...
Piotrek2020.04.7 20:00
Faktycznie - są kompetentne w klepaniu jęzorem.
lewak2020.04.7 21:06
Brawo jestem pod wrażeniem.
kibic2020.04.7 21:37
Widocznie liczy na to,że sie przy Gowiniw "upasie"