20.07.19, 15:00Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Kaczyński w Chełmie: Bez wiarygodności demokracja jest fikcją

"Zabiegaliśmy o państwo wiarygodne, o wiarygodność. Mam nadzieję, że mogę powiedzieć, bo takie jest moje przekonanie, że dotrzymaliśmy słowa. Wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy."-podkreślił prezes PiS, Jarosław Kaczyński podczas pikniku rodzinnego w Chełmie.

"Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być, kiedy Państwo mogą się bawić, odpocząć. My - Prawo i sprawiedliwość - jeździmy, spotykamy się z ludźmi pod hasłem „Dobry czas dla Polski”. Mamy za sobą długą drogę w czasie wyborów samorządowych i europejskich. Dużo jeździmy. Mieliśmy wielką konferencję w Katowicach, gdzie rozważaliśmy przyszłość naszego kraju"-przypomniał były premier. Nawiązując do wspomnianego hasła, lider PiS podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy chce rozmawiać z Polakami i zastanawiać się nad tym, jak ten dobry czas przedłużyć. 

"W jaki sposób doprowadzić do tego, by Polska, która zmieniła kierunek, szła dalej tą drogą?"-pytał Kaczyński. 

"My staramy się cały czas zabiegać o materialne warunki życia, ale także o godność Polaków, by żyło się godnie, byśmy czuli się równi, by można było odbudować to, co nazywamy wspólnotą. By można było odbudować także dobre państwo. Takie państwo, do którego obywatele mają zaufanie, które im służy i jest wiarygodne, nie jest teoretyczne, nie jest z dykty. Takie państwo, które się do czegoś zobowiązuje i wykonuje to, co zostało zapowiedziane"-podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości. 

Choć kampania wyborcza rozpocznie się oficjalnie dopiero po ogłoszeniu daty wyborów, już teraz wydaje się, że jedną z kluczowych dla PiS kwestii będzie wiarygodność. Ten temat prezes PiS poruszył również i dziś. 

"Zabiegaliśmy o państwo wiarygodne, o wiarygodność. Mam nadzieję, że mogę powiedzieć, bo takie jest moje przekonanie, że dotrzymaliśmy słowa. Wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy. Niedawno złożyliśmy owe zapowiedzi i też je realizujemy, punkt za punktem. Dodajemy do tego nowe sprawy, jak choćby ostatnio kwestię niepełnosprawnych. Dlatego ta wiarygodność to coś, o co nie tylko zabiegamy, ale tez w jakiejś mierze odbudowaliśmy. A to warunek funkcjonowania demokracji"-podkreślił. Jarosław Kaczyński wskazał, że demokracja jest fikcją, kiedy "różne partie coś zapowiadają, a później tego nie wykonują". 

"To oszustwo, a nie demokracja. O tym trzeba pamiętać, kiedy stawiamy sobie pytanie, w jaki sposób przedłużyć dobry czas wiarygodności i spełnionych obietnic. Czy w Polsce zawsze obietnice były spełniane? Sądzę, że większość z Państwa uważa, że było inaczej"-ocenił były premier, przypominając tu takie działania rządu PO-PSL, jak np. podniesienie wieku emerytalnego. 

"W kampanii w 2007 roku obiecywano, że wszystko będzie wspaniale. Było? Obawiam się, że nie(...) A jak rządzono? Wystarczy spojrzeć na pracę komisji śledczej ds. VAT. Afera VAT polegała na wyciąganiu wspólnych pieniędzy nas wszystkich z budżetu. Warto pamiętać o tym, przy podejmowaniu decyzji, zapewne w październiku"-mówił polityk. 

"Podejmiemy decyzję, czy chcemy kontynuować dobry czas dla Polski przedłużamy, czy chcemy, żeby wrócili poprzednicy. Trzeba tę decyzję podjąć. Nie ukrywam, że chcę namówić państwa, żeby ta decyzja była na "tak" dla dobrego czasu dla Polski. Na "tak" dla wiarygodności. Dziś oznacza to „tak” dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy"-podkreślił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zastrzegł w tym kontekście, że nie ma ideałów i rząd Zjednoczonej Prawicy również nie jest idealny. 

"Ludzie są omylni, a my jesteśmy takimi samymi ludźmi jak wy. Ale z dobrą wolą i głębokim przekonaniem, że musimy służyć społeczeństwu, pomóc Polakom robimy to. Chcemy uzyskać wasze zaufanie. To zaufanie nie tylko dla formacji politycznej, ale także dla poszczególnych ludzi, którzy nad tym pracowali"-wskazał były premier. Lider PiS apelował o poparcie dla partii, która "dąży do tego, by wieś i miasto żyło na tym samym poziomie". 

"Zwyciężymy, ale pamiętajcie, nie popadajmy w pychę. Są świetne sondaże, ale wszystko może się zdarzyć. Jest potrzebna jeszcze większa mobilizacja niż w wyborach do PE. Pamiętajmy, że do momentu wyborów, i w dniu wyborów, musicie być w pełni zmobilizowani, pójść głosować, bo wtedy będziemy mogli iść dalej tą drogą, która jest dla Polaków, dla Polski, dla wszystkich obywateli. O to proszę i za to z góry dziękuję(...) Dziękuję też za ten piękny śpiew. Szedłem tutaj trochę zmęczony, bo takie jest życie, ale kiedy usłyszałem ten śpiew, to siły mi wróciły. Dziękuję!"-zakończył.

yenn/Fronda.pl

Komentarze

spragniony czytelnik2019.07.20 18:09
Idź na całość! Idź na całość! Idź na całość!
from the Moon2019.07.20 18:01
- "You don't subscribe to Shakespeare anymore?' - Do yourself big, fat favor asswipe and do not, I repeat, do not, invoke the Shakespeare's name in vain, in your limpy "ynglysz" or "polysz" for that matter. When finish my memoirs, you'll the first to read it. Now, thumbs down, s'il vous plaît.
You don't subscribe to Shakespeare anymore?2019.07.20 17:42
Zamiast sępić o lajki podaj nr ISBN swojej książki o Romanie Dmowskim.
from the Moon2019.07.20 17:35
Niemiłe mendy blogowe, przepraszam, że znowu się powtórzę. Chcę wam podziękować, naprawdę, że tak aktywnie czytacie moje wpisy. A najbardziej cieszą mnie wasze "łapki w dół", albo jak to mówią w moich sferach, thumbs down. Najlepszy to dowód, że to trafia do was i, hi, hi ..., szczypie, może nawet boli. Oh, what a joy Ale że wasze IQ jest równe temp. waszego ciałka, nie możecie sobie ze mną dać rady. I know, it sucks, but as you may know, life stinks sometimes. Mainly for assholes.
You don't subscribe to Shakespeare anymore?2019.07.20 17:27
Yo muchos dineros! Chętnie przeczytam twoją książkę o Romanie Dmowskim, podobno jest bardzo ciekawa i zawiera nieznane wcześniej fakty z jego życiorysu. Wszystko jedno - wydanie polskie lub angielskie. Jaki jest jej numer ISBN?
z Bródna2019.07.20 17:11
W internetowym wydaniu Rzeczpospolitej jest świetny artykuł Artura Bartkiewicza; - "Polski kompleks. Czy Polacy to Niemcy wschodu, czy Rosjanie zachodu?" - bez mend blogowych
Yogi2019.07.20 16:57
No właśnie Kwaczyński! Ty i twoja partia nie jesteście, za grosz, wiarygodni i dlatego demokracjach Polsce jest fikcją!!! Staczamy się na dno!
Stanisław B2019.07.20 16:26
Wiarygodność jego jest taka że nie zapłacił faktury i widać że niema zamiaru uregulować długu, taki właśnie daje przykład wasz wielki wódz. Wyobrazcie sobie wykonacie jakąś usługę i ktoś wam powie nie zapłace bo nie, choć wiem że mam zapłacić, idz sobie do sądu,draństwo!
szymek2019.07.20 16:51
Ty byś wyłożył cztery duże bańki na gębę , a przy okazji dwie zwinął dla siebie , jak to mieli w zwyczaju Donaldo- tuskowcy .....ponoć duży Roman miał kaczora poszczuć jakimiś miedzynarodowymi trybunałami i co ?....wymięka ?......
===2019.07.20 17:41
Najłatwiej powiedzieć nie będę płacił bo też są tacy co nie płacą
Milion samochodów elektrycznych2019.07.20 16:14
> ale kiedy usłyszałem ten śpiew tik tak tik tak tik tak
KaczyńskiGumowymNożemAtakowałSalcesonDrobiowy2019.07.20 16:04
Breżniew z Żoliborza nie podołał wybraniu sztućców z pudełka ani odkrojeniu plasterka kiełbasy od pęta na stoisku ze Zdrowom Żywnościom Narodowom. Miejcie litość, PiSoidy. Odłączcie go od prądu, bo męczy go już nawet pierdzenie po bigosie. Swoje robi też ten czarny uniform, w którym Breżniewa trzymacie. Wiadomo, że czarny najlepiej maskuje zwoje kabli i plątaninę rurek miniaturowej aparatury, ale na pikniku ludowym, w lipcowym słońcu?!
Cogito ergo sum2019.07.20 15:50
A A FRONDZIE ANI WZMIANKI O PIĘKNYM MARSZU KTÓRY DZIŚ PRZECHODZI PRZEZ BIAŁYSTOK. Po jednej stronie rodziny z dziećmi, piękne biało czerwone i tęczowe flagi, ładna muzyka. Po drugiej jakieś patole, dewianci, pozasłaniane twarze, sporo z nich pijana, atakują słownie i marsz i policję, widać twarze nieskażone myślą, za to krzyżyki na wierzchu.
l2019.07.20 15:48
stary satyr
and2019.07.20 15:43
Co z obietnicami typu zero imigrantów, kredyty frankowe, służba zdrowia, wstajemy z kolan itp. itd. Zmiana jakościowa jest, ale to dalej jest państwo opresyjne.
katolicyzm to nienormalno\\305\\233\\304\\2072019.07.20 15:34
PiS ma tyle wspólnego z wiarygodnością co bratanica ,pokurcza żoliborskiego, Marta Kaczyńska-Sumińska-Dubieniecka-Zielińska z wiernością małżeńską!
from Cape Canaveral2019.07.20 15:33
ding, ding ... mendy! "Eagle has landed" - oznajmił światu Neil Amstrong 50 lat temu. W 93 minuty po lądowaniu Apollo11 opuścił powierzchnie Księżyca. Mendy blogowe jak wylądowały tak i chyba pozostaną na blogach Frondy. Ale i w tym jest trochę "good news". Chcąc nie chcąc, mendy blogowe dbają o "środowisko, o ekologie, o sąsiadów". Siedząc w domach zostawiają po sobie mniejszy "carbon footprint", tj. nie pierdzą w autobusach, tramwaju, w Biedronce, w barze mlecznym, itp., itd. But they leave behind a digital footprint, very own rotten, digital stench. Which means, nowhere to run, nowhere to hide, mendy. Lądowanie na Księżycu zmieniło świat a mendy blogowe... Są jak brązowy kolorek na ich od tygodnia niezmienionych gaciach.
bea2019.07.20 16:05
co po Polsku juz nie umiesz? widac ze z PO
Jezus2019.07.20 15:30
Co za pierdy starego, złośliwego oszusta który podzielił Polaków? Przecież dziś nie jest prima aprilis.
bea2019.07.20 16:03
nowak to PO podzielilo Polske
bea2019.07.20 15:20
Dziekuje Panie Kaczynski Jest pan Wielkim Uczciwym Dobrym Czlowiekiem Bez pana to Polska byla by kolonia UE
...2019.07.20 16:20
A jego nieopłacone faktury!!!
Cogito ergo sum2019.07.20 15:11
Wiarygodność jako nowa jakość została wprowadzona do polityki przez PiS. Mamy do czynienia z wyniesieniem demokracji w Polsce na wyższy poziom. KOD chciał zamienić demokrację w farsę, Kijowski bożyszcze opozycji został kwintesencją tej farsy.