Kaczyński: Sukces to zwycięstwo Dudy, a nie „dobry wynik” - zdjęcie
24.02.15, 17:33Jarosław Kaczyński (fot. TV Republika, YouTube)

Kaczyński: Sukces to zwycięstwo Dudy, a nie „dobry wynik”

2

Szef Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że udaje się dziś do Wrocławia, by wesprzeć tam Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej. Podkreślił, że Duda to nie tylko kandydat PiS – to kandydat całej zjednoczonej prawicy.

Prezes PiS wyraził ponadto swoje zadowolenie z powstających spontanicznie komitetów poparcia Andrzeja Dudy. Stwierdził przy tym, że kandydat PO, a więc prezydent Bronisław Komorowski, wprowadza Polaków w błąd.

„Czym więcej jest tych komitetów, tym – z naszego punktu widzenia – lepiej” – mówił Kaczyński. „Sądzimy, że będzie ich dużo, ale nie czynimy niczego, co miałoby wprowadzić w błąd opinię publiczną. Mówię o tym, ponieważ nasz główny konkurent, czyli obecny prezydent Bronisław Komorowski, działa w specyficzny sposób.

Przedstawia się jako kandydat obywatelski, chociaż każdy z nas wie, że jest kandydatem Platformy Obywatelskiej, tak samo jak jest prezydentem PO. Nie ukrywamy prawdy, nie widzimy powodów, żeby się wstydzić. Wszędzie, w demokratycznych krajach jest tak, że poszczególne partie wysuwają swoich kandydatów” – kontynuował szef PiS.

bjad/radiomaryja.pl

Komentarze (2):

anonim2015.02.24 17:53
Nie ma innej opcji tylko doktor Andrzej Duda jest kandydatem z prawdziwego zdarzenia cała reszta na prezydenta się nie nadaje. Dla Komorowskiego to przygotowują wsparcie w PKW już tam sędziowie przez niego wyznaczeni głosy specyficznie przeliczą.
anonim2015.02.24 20:31
mirek761 - jeszcze jedno - jak Duda wygra to wybory będą demokratyczne, jak przegra to będą sfałszowane.