Kaczyński: Sprawa Smoleńska wymaga uczciwego śledztwa - zdjęcie
09.11.15, 14:45

Kaczyński: Sprawa Smoleńska wymaga uczciwego śledztwa

3

Katastrofa smoleńska to jedna z najtragiczniejszych kart w najnowszej historii Polski, karta do której z pewnością powrócą politycy nowo mianowanego rządu. Ale w jaki sposób? Do tego tematu odniósł się dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zapytany o kwestię katastrofy smoleńskiej i tego, jak do tematu dalszego badania jej przyczyn podejdzie nowo mianowany rząd, stwierdził, że PiS nie zamierza tworzyć żadnych komisji międzynarodowych i nowych instytucji, lecz jedynie prowadzić normalne, spokojne śledztwo. 

Jak mówił dziś Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, zapytany, jak rząd PiS będzie wyjaśniał przyczyny tragedii w Smoleńsku:

„Tutaj nie trzeba nadzwyczajnych instytucji, tutaj potrzeba uczciwego śledztwa. To musi załatwić wymiar sprawiedliwości i normalnie funkcjonująca prokuratura. Tak to w tej chwili widzę. Nie komisje międzynarodowe – chyba że ktoś z zewnątrz zaproponuje – ale normalne śledztwo”.

emde/300polityka.pl

Komentarze (3):

anonim2015.11.9 15:37
Ohydne. Skoro KAczyński zostawia wyjaśnianie śledztwa prokuraturze to jest przyznanie się przez PiS że to było ni mniej ni więcej tylko polityczne rozgrywanie tej sprawy dla osiągnięcia partyjnych interesów. Teraz zaś będą ta sprawa będzie tak kierowane aby "wyjaśnianie" ciągnęło się w nieskończoność, bo ustalenie prawdy będzie dla Pisu ością w gardle
anonim2015.11.9 18:22
Do powyższych - boicie się uczciwego śledztwa ?
anonim2015.11.9 19:01
Oczywiście że nie może tworzyć komisji międzynarodowych ponieważ była to prywatna wycieczka. Co innego gdyby to było oficjalna wizyta państwowa