Kaczyński o Komorowskim: „Okrzyki o kurach powinny być w najważniejszych mediach, w każdej telewizji” - zdjęcie
21.04.15, 09:06

Kaczyński o Komorowskim: „Okrzyki o kurach powinny być w najważniejszych mediach, w każdej telewizji”

8

O Platformie Obywatelskiej Jarosław Kaczyński mówił krótko: „Platforma Obywatelska zafundowała nam chory system, który buduje w Polsce „kolesiostwo i klientelizm (…)Koalicja PO-PSLpodejmowała decyzje, które nie zdarzają się w państwach demokratycznych. (…) Polska potrzebuje bardzo głębokiej zmiany, bo Polska demokracja znajduję się w bardzo poważnym kryzysie. Pokazały to choćby ostatnie wybory samorządowe”.

O kampanii wyborczej Andrzeja Dudy: „Oceniam ją jako dobrą, ale może być lepiej. A zawsze może być lepiej. Tutaj nasuwają się wspomnienia sprzed 10 lat. Wtedy ostatnia faza kampanii, przede wszystkim druga tura (…) była bardzo intensywna i przyniosła bardzo dobre rezultaty. W badaniach bywało, że Donald Tusk miała 24 pkt. procentowe przewagi, a w ostatecznym rozrachunku 8 pkt. przewagi miał mój śp. brat, więc wygrał w sposób wyraźny”. Po czym odniósł się do polskich sondaży: „Polska w ciągu ostatnich 8 lat zmieniła się bardzo na niekorzyść. Standardy demokracji obniżyły swoją rangę. Mamy do czynienia z badaniami intencjonalnymi, różnice między wynikami w sondażach a wynikami w wyborach są znaczące – tak też było 10 lat temu w wyborach prezydenckich”.

O kampanii Bronisława Komorowskiego, Kaczyński mówił: „Okrzyki o kurach powinny być w najważniejszych mediach, w każdej telewizji. To właśnie był pokaz pogardy wobec obywateli, pokaz psucia demokracji (…) Tej brutalności, choćby w porównaniu z moimi doświadczeniami, nie widzę. Widziałem mnóstwo kampanii, sam byłem ich uczestnikiem, i twierdzę, że prezydent nie ma z brutalnymi przypadkami wiele do czynienia, ale oczywiście mu tego nie życzę (…). Za brutalizację kampanii odpowiada obecna formacja rządząca i sam prezydent".

mm/TVP Lublin

Komentarze (8):

anonim2015.04.21 10:11
"W badaniach bywało, że Donald Tusk miała 24 pkt. procentowe przewagi" "Kopernik była kobietą!"
anonim2015.04.21 10:11
Tutaj jest : Na Mazury , macać kury : https://www.youtube.com/watch?v=sLp7Yv36EM0&feature=youtu.be
anonim2015.04.21 10:24
Dopóki polski ustrój nie zostanie zbudowany na prawie obywatela do własności, dopóty nasz kraj będzie pod rzeczywistą okupacją urzędniczej sitwy. I nie zmieni tego fakt, że sitwa będzie zarządzana przez PIS zamiast przez PO. Obecnie urzędnik decyduje o codziennym życiu Kowalskiego, o tym, za ile Kowalskiemu wolno zatrudnić się u Malinowskiego, o tym, czy Kowalski ma prawo zbudować sobie za własne pieniądze dom na swoim własnym gruncie (i z jakich materiałów) itp. Stawiają nas w sytuacji Drzymały, tylko że on tak bezlitośnie był traktowany przez Prusaków, a dzisiaj po polskim obywatelu bezkarnie depcze polski urzędnik. Pytanie brzmi, czy takiego sprzedawczyka mozna na pewno nazwać "polskim"... Toż to jakiś odpowiednik folksdojcza jest... Dopóki ten cierpliwy (do czasu!) naród nie złapie za siekiery i nie upomni się o swoje przyrodzone prawa...
anonim2015.04.21 10:32
Proszę odpowiedzieć na poniższe pytania: -Komorowski obiecywał możliwość wyboru wieku przejścia na emeryturę. Nie dotrzymał słowa. Prawda czy fałsz? -Komorowski obiecał zwiększenie dopłat dla rolników. Nie dotrzymał słowa. Prawda czy fałsz? -Komorowski mówił, że podwyższanie podatków to najgorsze rozwiązanie na poprawę gospodarki państwa, po czym podpisał ustawę o 23% podatku VAT. P czy F? -Komorowski w pełni poparł zagrabienie pieniędzy Polaków z OFE do ZUS. P czy F? -Komorowski i Japonia, część I: prezydent który nie zna zasad ortografii języka ojczystego (możesz się śmiać, że to głupi zarzut, ale prezydent, jako osoba reprezentująca kraj, nie ma prawa robić takich błędów). P czy F? -Komorowski i Japonia, część II: staje na stołku w rządowym budynku i wykrzykuje do ambasadora "szogunie!", czym przejawia elementarny brak poszanowania kultury i tradycji danego kraju. P czy F? -Komorowski podpisał podwyższenie składki rentowej dla przedsiębiorców. P czy F? -Komorowski podpisał podniesienie akcyzy. P czy F? -Komorowski podpisał podniesienie składki ZUS. P czy F? -i ostatnie pytanie, nie tylko do Ciebie, ale do wszystkich głosujących na Komorowskiego/PO: co jeszcze musi zrobić ten człowiek/ta partia, żebyście przejrzeli na oczy, i powiedzieli sobie wprost, że jesteście oszukiwani?
anonim2015.04.21 10:32
@ AnitaF co sugerujesz? oj boli was lemingi to jak Jarek powiedział wam prawdę, że stoicie tam gdzie stało kiedyś ZOMO;)
anonim2015.04.21 10:55
"Pan Kaczyński ma tak słabą pamięć czy liczy jedynie na słabą pamięć wyborców?"... Dla odświeżenia pamięci: co POwiedzia ł pan Komorowski o Jedwabnym???????....... „Naród ofiar musiał uznać tę niełatwą prawdę, że bywał także sprawcą” NARÓD!!!!!!!.......
anonim2015.04.21 12:01
@ existenZ a na co niby? weź się nie ośmieszaj;) jakby nie wszedł na krzesło to Japończycy nie zareagowaliby tak nerwowo;)
anonim2015.04.21 14:47
Na frondzie nie wypada pisać o rozpiętym rozporku i macaniu ptaka domowego.