Już niedługo spotkanie Kaczyński – Ziobro w sprawie zjednoczenia prawicy - zdjęcie
03.07.14, 15:33fot. Fronda

Już niedługo spotkanie Kaczyński – Ziobro w sprawie zjednoczenia prawicy

7

O planach Jarosława Kaczyńskiego poinformowała „Rzeczpospolita”. Tematem rozmów szefa PiS ze Zbigniewem Ziobro ma być wspólny start w wyborach samorządowych, prezydenckich i parlamentarnych.

Wcześniej Kaczyński rozmawiał już z Jarosławem Gowinem. „Oferta, którą Jarosław Kaczyński ma dla mnie to oferta bez żadnych upokorzeń i kwarantanny” – mówił polityk Polski Razem w TVP Info.

A tak przed tygodniem mówił sam Jarosław Kaczyński w Międzyrzeczu o zjednoczeniu prawicy:

„Jeżeli doprowadzimy do tego, by ci, którzy traktują PiS jako tzw. drugi wybór, wybiorą nas - to my te wybory wygramy. Nie ma się co rozdrabniać - kto chce zmieniać Polskę, musi głosować na PiS - na ten zjednoczony obóz prawicy, który chcemy stworzyć. (…) Ktoś mówi, że mamy 35-40procent poparcia, a trzeba więcej. Myśmy w marcu 2005 mieli kilkanaście procent głosów, a podczas wyborów 27. Wszystko jest możliwe. Potrzebna jest ofensywa - mam nadzieję, że wydarzenia ostatnich tygodni doprowadziły, że zaczynają spadać łuski z oczu”.

bjad/rzeczpospolita/niezalezna.pl

Komentarze (7):

anonim2014.07.3 15:47
Kiedy Jarosław przeprosi za popieranie aborcji w głosowaniu PIS, nazywanie obrońców życia agentami i publiczne zgorszenie? Kiedy tez wystąpi i zdjęcie ekskomuniki z tych co poparli mordowanie nienarodzonych? PIS z Kaczyńskim to zawsze będzie drugi gorszy wybór dla ludzi wierzących. Bo Ci dla których Bóg znaczenie i nie mają go gdzieś na PIS nie zagłosują, bo to oznacza zaciągnięcie na siebie ekskomuniki z mocy prawa.
anonim2014.07.3 16:11
A na czym ta ich "prawicowość" polega ?
anonim2014.07.3 16:45
Kaczyńskiemu brakuje dobrych mówców, Ziobro już się wyszumiał .Jest szansa na poprawność polityczną na prawej stronie. Choć może jeszcze znaleźć się czarna owca co zadymi. Trzeba zrobić wszystko żeby taki Niesiołowski wypad za burtę!!
anonim2014.07.3 17:40
Nareszcie! Tylko zjednoczona prawica ma szansę wygrać z III RP
anonim2014.07.3 20:35
"Jedność na prawicy" w wykonaniu Kaczyńskiego spowoduje tylko i wyłącznie pozostanie elektoratu SP w domu w dniu wyborów i głosowanie zwolenników PR na Korwina. I bardzo dobrze!
anonim2014.07.4 5:25
dopóki PiS ma zakałę w postaci Hofmana dopóty będzie spadało w dół
anonim2014.07.4 8:05
WPROST zapowiada nowe MOCNE taśmy. Kim jest Bronisław Komorowski? Nietykany przez mainstreamowe media, za co masowo przypina ich przedstawicielom ordery. Zorientowany na Rosję patron WSI, otoczony absolwentami sowieckich uczelni, a ostatnio główny beneficjent afery nagraniowej szykuje się do reelekcji. Komorowski nigdy nie ukrywał swojej słabości do Rosji. „Rola NATO powinna być drugorzędna […]. Polska musi traktować to państwo [Rosję] […] nie jako przeciwnika, lecz istotnego gwaranta bezpieczeństwa europejskiego” – można było przeczytać w przygotowanym na jego zlecenie przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego raporcie. BBN tuż po przejęciu urzędu przez Komorowskiego stało się właściwie siedzibą emerytowanych oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych, w większości ludzi po sowieckich uczelniach. Bronisław Komorowski jako jedyny poseł PO głosował w 2006 r. przeciw rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych. Pierwsze, co zrobił po przejęciu urzędu prezydenta po katastrofie smoleńskiej, to zażądał wydania tajnego aneksu do raportu z weryfikacji WSI. Przez dłuższy czas był też jednym z głównych obrońców prorosyjskiej wersji przyczyn katastrofy i oskarżał polskich pilotów o spowodowanie katastrofy. To on odznaczył tuż po tragedii skompromitowanego szefa BOR u gen. Mariana Janickiego oraz jego zastępcę Pawła Bielawnego (ma zarzuty prokuratorskie) – generalskimi gwiazdkami. Komunikacja medialna prezydenta skupia się na wywiadach z zaprzyjaźnionymi dziennikarzami, a ostatnio na masowym wręczaniu im różnych medali i odznaczeń. Kontrola przekazu przynosi owoce. Oprócz wpadek, nad którymi otoczenie Komorowskiego nie jest w stanie zapanować, w mainstreamowych mediach głowa państwa nie pojawia się w negatywnym kontekście.