Oczekujemy, że Komisja Europejska podejmie działania. I oczywiście TSUE - i to szybko. Czas na słowa dawno już minął” - powiedział sędzia Paweł Juszczyszyn w rozmowie z niemieckim „Der Spiegel” zapytany o to, czy Bruksela powinna nałożyć na Polskę sankcje. Oto kolejny przeciwnik rządu Prawa i Sprawiedliwości, który ma nadzieję, że jego kraj zostanie ukarany finansowo. Skandaliczne!

Sędzia w rozmowie z niemieckim tygodnikiem atakuje rząd PiS i krytykuje reformę sądownictwa, szczególnie Krajowej Rady Sądownictwa oraz Izby Dyscyplinarnej. On sam, jak twierdzi, czuje się szykanowany zapisami ustawy, która nakazuje sędziom m.in. ujawnienie kont w mediach społecznościowych.

Juszczyszyn stwierdził:

Izba Dyscyplinarna i ustawa kagańcowa muszą zostać zatrzymane. Jeśli Bruksela pozwoli, aby zasady europejskie były stopniowo podważane w Polsce, to może się to zdarzyć także w innych krajach”.

Wyraził nadzieję, że europejscy politycy „nie poświęcą niezależności naszego sądownictwa dla jakichkolwiek politycznych obietnic złożonych przez polski rząd”.

tag/spiegel.de,tysol.pl