Jurek: Platforma musi się zastanowić nad sobą - zdjęcie
27.01.16, 11:55

Jurek: Platforma musi się zastanowić nad sobą

0

Marek Jurek skomentował wynik wyborów na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, którym został Grzegorz Schetyna. Europoseł stwierdził, że w najbliższym czasie będzie kontynuowana rywalizacja między PO, a Nowoczesną. 

"Muszą się zastanowić nad sobą, aby w kolejnych wyborach mieć lepszy wynik niż Nowoczesna" – mówił w TV Republika o sytuacji Platformy Obywatelskiej europoseł i szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Wczoraj były minister spraw zagranicznych, dotychczas poseł PO, Grzegorz Schetyna został wybrany na szefa partii. Schetyna otrzymał poparcie wysokości 91 proc., frekwencja wyniosła 52 proc. 

Jak komentował w poranku Telewizji Republika Marek Jurek, sama kampania wyborcza wewnątrz partii spowodowała "uskrajnienie linii PO".  

"Musieli konkurować z Nowoczesną, były ciekawe zapowiedzi zrewidowania kursu politycznego z ostatnich dwóch, trzech lat" – tłumaczył Jurek, podkreślając, że chodziło o odwrócenie się od dotychczasowej linii PO, która była zdecydowanie przeciwko zasadom cywilizacji chrześcijańskiej.

"Muszą się zastanowić nad sobą, ponieważ w kolejnych wyborach będą mieli poważne problemy, mieć lepszy wynik niż Nowoczesna" – dodał europoseł.

Według najnowszego sondażu TNS Polska wynika, że na PO chce głosować 16 proc. Polaków, a na .Nowoczesną – 15 proc. badanych. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 38 proc. pytanych.

emde/telewizjarepublika.pl