Dlaczego aborcja nie jest morderstwem? To przecież logiczne! Gdyby była, lekarze ją przeprowadzający odsiadywaliby dożywotnie wyroki w więzieniu – przekonuje na TikToku nastolatka, edukując swoich kolegów nt. aborcji. „Pokażcie to osobie pro-life” – zachęca „Julka”.

Nagranie nastolatki na swoim Twitterze opublikował Waldemar Krysiak, publicysta znany w internecie jako „Gej przeciwko światu”. Nastolatka tłumaczy na nim, dlaczego w jej ocenie „aborcja nie jest morderstwem” i skutecznie udowadnia, że pilnie należy przywrócić kurs logiki w polskich szkołach.

- „Witaj, powiem teraz powody, dlaczego aborcja nie jest morderstwem. Pokaż to jakiejś osobie która jest pro-life, np. znajomemu” – rozpoczyna swój wykład nastolatka.

Dalej podaje trzy argumenty na poparcie swojej tezy. Po pierwsze stwierdza, że przecież, gdyby aborcja była morderstwem, to wszyscy lekarze ją przeprowadzający byliby dziś w więzieniu.

- „Po drugie: nie jest to zabieg na otwartej przestrzeni, gdzie się ćwiartuje i kroi. Uwierzcie mi, że płód nie umiera w cierpieniach”

- stwierdza.

I na koniec argument decydujący.

- „Trzecia sprawa: jeśli się bardzo, bardzo się upierasz, że aborcja jest morderstwem, to przecież morderstwo w obronie własnej, w obronie własnego życia, nie jest na równi ze zwykłym morderstwem”

- mówi.

- „Płód to nie jest człowiek dorosły z uczuciami, wspomnieniami, z założoną rodziną. On tylko odczuwa emocje matki”

– dodaje.

kak/Twitter