Joachim Brudziński: To przechodzi do historii polskiej hańby - zdjęcie
07.10.19, 06:50Screenshot Youtube - Press.Warszwa

Joachim Brudziński: To przechodzi do historii polskiej hańby

12

Ten kij, a właściwie bejsbol, w wypadku tyrady, bo nie chcę powiedzieć bełkotu, który Wałęsa z siebie wytoczył podczas konwencji, między oczy Schetynę zdzielił” - tak skandaliczną wypowiedź Lecha Wałęsy skomentował Joachim Budziński.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości podkreślił:

To, że oni, mówię o czołówce PO, klaskali Wałęsie, to mnie absolutnie nie dziwi. To jest towarzystwo, które na potrzeby wojny totalnej z PiS jest gotowe sięgnąć po każde bezeceństwo i grubiaństwo”.

W trakcie konwencji PO-KO Wałęsa w swoim przemówieniu określił zmarłego przed tygodniem ojca premiera Mateusza Morawieckiego, Kornela, „zdrajcą”. Jak podkreślił Brudziński:

Te oklaski i ten śmiech, który rozległ się po wystąpienia Wałęsy, przechodzą do historii polskiej hańby. Z tą hańbą będą musieli politycy PO niestety żyć”.

dam/Polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (12):

Hanys672019.10.7 11:46
Bolek Otua to pierwszy "polak" który wylądował na Marsie. Niestety wczoraj utracił kontakt z Ziemią. A nawet z rzeczywistością. +++ Dzięki Bolkowi Otua platfusiarnia straciła kolejne 10% społecznej sympatii.
Wies2019.10.7 9:31
Rolą Bolka jest obrzucanie gównem wszystkich porządnych ludzi dookoła. Kiedy już ktoś nie wytrzyma i odpowie temu przybłędzie tak jak na to zasługuje natychmiast odzywa się chór obrażonych świętych krów mówiący że zwolennicy PiS to bydło że zacytuje "profesora" klasyka. Niestety trzeba to wytrzymać z godnością i nie dawać się sprowokować. Celem takich działań jest zniechęcenie ludzi do udziału w wyborach.albo przerzucenie głosów na mało znaczące partyjki np. Kukizo-ZSL które udaje teraz aniołków. Całujący się Kukiz z Kamyszem przypominają mi Gierka z Breżniewem. Oczywiście za chwilę usłyszymy że PiS PO samo zło i jedynym wybawieniem są ruskie onuce zamiast polskich skarpet. Gra rozpisana jest na wiele fortepianów.
Izabela2019.10.7 9:24
Biedne dzieci i wnuki bolka zmieńcie prędko nazwisko.
bezlitosny internauta2019.10.7 7:56
A już myślałem, że Jojo odniósł się w ten sposób do zapowiedzi złożenia donosu na Polskę w Brukseli przez europosła Jakiego. Czym donos Jakiego różni się od donosów Bolka?
MK2019.10.7 8:15
raptem skargi do Brukseli zaczęły przeszkadzać. hmm. zależy na kogo.
MK2019.10.7 8:19
powtarzasz schemat panie" bezlitosny internauta " w różnych watkach to samo. zrównujesz nieporównywalne. wczesniej kazanie ks Popiełuszki = konwencją PO, teraz to. znany mechanizm. Czy niedawno było szkolenie? raptem skargi do Brukseli zaczęły przeszkadzać. hmm. zależy na kogo.
bezlitosny internauta2019.10.7 8:24
I znowu to założenie, że jak ktoś nie jest zwolennikiem PiS to automatycznie jest zwolennikiem PO? Przeczytaj raz jeszcze mój poprzedni komentarz.
Patriota 2019.10.7 7:49
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
alex2019.10.7 7:12
Kiedys dawno temu Walesa przed swoimi wyborami powiedzial.Jest praw noga i jest lewa noga a ja bede stal miedzy nogami,jego slynne powiedzenie.No i stoi.Madrzy i silni Polacy glosuja na PIS
JONASIK2019.10.7 7:11
Wałęsy naprawdę trudno bronić. Tak to już bywa jak historia, trochę przypadkowo, namaści na swego bohatera ... prostaka. Ale mam jedną chyba wartościową refleksję po jego wystąpieniu. Refleksję o relatywizmie. Zobaczcie jak bardzo różni się ocena ludzi w relacji do tego gdzie "się siedzi" ... Morawiecki, Bandera, Bury... Dla jednych bohaterzy dla innych przestępcy. To ważna refleksja, szczególnie tu, na frądlu, bo to świat jest szczególnie czarno-biały, to znaczy czarny :)
anonim2019.10.7 7:11
Jeżeli Pan Kornel był zdrajcą, to większość Polaków to zdrajcy, bo podzielali i podzielają jego poglądy.
JONASIK2019.10.7 7:15
Z Solidarnością walczącą było tak jak teraz jest z Konfederacją. Jest główny pisowski nurt prawicowy, a tu nagle "pojawia się" prawica bardziej ekstremalna. Zabiera głosy pisowi i co gorsze otwarcie go krytykuje. Dla jednych to bohaterstwo, dla innych zdrada i "łamistrajkowość". Ja osobiście myślę, że Solidarność walcząca była prowokacją SB w celu rozbicia Solidarności.