Jezus niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa - zdjęcie
02.08.19, 05:35

Jezus niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa

13

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 13, 54-58)

Jezus, przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali:
«Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc u Niego to wszystko?» I powątpiewali o Nim.

A Jezus rzekł do nich: «Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony». I niewiele zdziałał tam cudów z powodu ich niedowiarstwa.

 

Czytanie z Księgi Kapłańskiej (Kpł 23, 1.4-11; 15-16.27.34b-37)

Pan przemówił do Mojżesza tymi słowami: «Oto czasy święte dla Pana, zwołania święte, na które wzywać ich będziecie w określonym czasie. W pierwszym miesiącu, czternastego dnia miesiąca, o zmierzchu, jest Pascha dla Pana. A piętnastego dnia tego miesiąca jest Święto Przaśników dla Pana – przez siedem dni będziecie jedli tylko przaśne chleby. Pierwszego dnia będzie dla was zwołanie święte: nie będziecie wykonywać żadnej pracy. Przez siedem dni będziecie składali w ofierze dla Pana ofiarę spalaną, siódmego dnia będzie święte zwołanie, nie będziecie w tym dniu wykonywać żadnej pracy».

Potem Pan powiedział do Mojżesza: «Przemów do Izraelitów i powiedz im: Kiedy wejdziecie do ziemi, którą Ja wam dam, i zbierzecie plon, przyniesiecie kapłanowi snop jako pierwociny waszego plonu. On wykona gest kołysania snopa przed Panem, aby był przez Niego łaskawie przyjęty. Wykona nim gest kołysania w następnym dniu po szabacie.

I odliczycie sobie od dnia po szabacie, od dnia, w którym przyniesiecie snopy, aby wykonano nimi gest kołysania, siedem pełnych tygodni, aż do dnia po siódmym szabacie odliczycie pięćdziesiąt dni i wtedy złożycie nową ofiarę pokarmową dla Pana.

Dziesiątego dnia siódmego miesiąca jest Dzień Przebłagania. Będzie to dla was zwołanie święte. Będziecie pościć i będziecie składać Panu ofiary spalane.

Piętnastego dnia tego siódmego miesiąca jest Święto Namiotów, przez siedem dni, dla Pana. Pierwszego dnia jest zwołanie święte: nie będziecie wykonywać żadnej pracy. Przez siedem dni będziecie składać ofiary spalane dla Pana. Ósmego dnia będzie dla was zwołanie święte i złożycie ofiarę spalaną dla Pana. To jest uroczyste zgromadzenie. Nie będziecie wykonywać w tym dniu żadnej pracy.

To są czasy święte dla Pana, na które będziecie dokonywać świętego zwołania, aby składać ofiarę spalaną dla Pana: ofiarę całopalną, ofiarę pokarmową, ofiarę krwawą i ofiarę płynną, każdego dnia to, co jest na ten dzień przeznaczone».

Komentarze (13):

Torchwood2019.08.2 10:54
Hmm, Bóg miał problemy z wydajnością? No tak, teraz są na to niebieskie pastylki ale wtedy jeszcze ich nie wynaleziono?
xx2019.08.2 10:11
Wszechmogący a niedomagający. Czyli klasyka ¯\_(ツ)_/¯
Klapaucjusz2019.08.2 9:50
Ciekawe, czy Fronda wie, że ilustracja do artukułu, to dzieło rosyjskiego malarza o nazwisku Iwan Nikołajewicz Kramskoj. https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwan_Kramskoj Ten prawosławny Jezus trochę nie pasuje do reszty narracji o rosyjskich barbarzyncach.
JPIII2019.08.2 8:23
To stare bydle i pedał łajdaczył się na pustyni z 12 ped...ałami zw. apostołami a sam Chrystek był owocem starego pedophila zw. b.. ogiem, który molestował i gwałcił 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Kto uwierzy w bujdy takiego pedzia.
anonim2019.08.2 8:36
O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają , a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.
JONASIK2019.08.2 7:25
Jezus miał takie problemy? Jezus??? To żadna sztuka zrobić sztuczkę jak wszyscy wierzą albo są pijani. Sztuka, zrobić sztuczkę przed trzeźwymi niedowiarkami.
Ed2019.08.2 7:47
zboki i lewactwo skarży się na hejt w necie, a ty, dumne zboki itp. jesteście książkowym przykładem lewackiego, antypolskiego i antychrześcijańskiego hejtu jaki ostatnio miał miejsce, ohydny szmaciarzu
anonim2019.08.2 8:14
Próbujesz nas obrażać Joanosiku ,a obrażasz przede wszystkim Boga .
kibic2019.08.2 5:49
"Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas?" to Jezus miał rodzeństwo?
michu2019.08.2 12:44
Miał kuzynów. Tak ich określano.
konwertyk2019.08.2 5:42
Jestem szczęśliwym ewangelikiem reformowanym a stałem się nim przyjmując konfirmację kilkanaście lat temu. Moja decyzja by odejść od kościoła katolickiego, w którym byłem ochrzczony podjęta była przez takie zachowania duchownych, jakie prezentuje m.inn. ksiądz Jędraszewski. Bardzo państwu za to dziękuję. Ps. Wielu jest takich jak ja
MB2019.08.2 12:41
Idziesz drogą wiary ale odzierasz się z wielu Rzeczy, takich jak np. sakramenty święte, współpraca ze Świętymi, w których nie wierzycie.
konwertyk2019.08.2 14:09
wszyscy jesteśmy świętymi