Jezus Cię uleczy. Na serio! - zdjęcie
23.08.13, 13:55Jezus Cię uleczy (fot. Aleksandra Matczak/Flickr)

Jezus Cię uleczy. Na serio!

6

Opiekunem każdego z tych festiwali jest inne środowisko zakonne. Głównym celem tych spotkań jest modlitwa, choć sprawowana często w nietypowej formie. Stałymi elementami jest spowiedź i adoracja eucharystyczna, Msze Święte. Wspólnymi cechami tych inicjatyw jest ciekawa oprawa medialna, śmiałe używanie internetu do popularyzacji przedsięwzięcia. Przygotowania do tych imprez zwykle trwają cały rok. Przygotowują je merytorycznie kapłani wraz z grupami młodzieży. Z pewnością nie są to jedynie jednorazowe „zabawy” lecz związane jest to z poważną formacją. Corocznie odbywane spotkania stanowią większe cykle formacyjne, na których młodzi ludzie wprowadzani są w różne aspekty życia chrześcijańskiego.  

Maks Festiwal (Niepokalanów) – zapraszają Franciszkanie Konwentualni ( http://maxfestiwal.pl/ ) „Postaramy się spojrzeć na ten sakrament w nowy sposób. Nasi goście będą o nim mówić z punktu widzenia wiary i nauki Kościoła, oraz z punktu widzenia psychologii człowieka. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Jak dobra spowiedź wpływa na naszą codzienność i co daje oprócz odpuszczenia grzechów.”

Golgota Młodych (Serpelice) – zapraszają Kapucyni ( http://www.golgotamlodych.pl/ )

„Pochód orszaku Baranka rozpoczął tegoroczną Golgotę Młodych. Podążanie za sztandarem zwycięskiego Pana było pełne symboliki wprowadzającej do rozważań nad tematem. Chorągiew szatana została strącona i podeptana przez uczestników idących z pieśnią zwycięstwa na ustach.”

Boski Festiwal (Trzciniec k. Czaplinka) – zapraszają Salezjanie (http://www.boskifestiwal.pl/ ) 'Pomysł powstania Sejmiku Młodzieżowego w Skrzatuszu zrodził się w 1987 roku, po tym jak rok wcześniej w mediach pojawiła się informacja, że zespół ”Test Fobii-Kreon” podczas swojego koncertu w Jarocinie złamał krzyż i odprawił czarną mszę. Kontrreakcja była potrzebna, by pokazać światu, że młodzi ludzie nie pozwolą obrażać symboli i znaków, które wytyczają im cel życia, jego sens. Dziś sprawa walki z krzyżem powróciła. Nie jest on może palony na scenie, ale zaczyna przeszkadzać w wielu szkołach i innych miejscach publicznych.”

Karmelitańska Noc Młodych (Obory) – zapraszają Karmelici
„Noc modlitwy, uwielbienia i dziękczynienia. (...) Oprawę muzyczną przygotuje zespół EPA. Gościem specjalnym będzie krakowska aktorka Izabela Drobotowicz – Orkisz. Liczymy na Waszą obecność i koniecznie zabierzcie ze sobą bliskie Wam osoby!”

Pallotyńskie Spotkania Młodych (Ołtarzew) – zapraszają Pallotyni

„CZEGO SZUKACIE?– to pytanie skierowane jest do Was, do CIEBIE! Tylko Ty możesz na nie odpowiedzieć. My stworzymy warunki, w których będzie to dla Ciebie łatwiejsze.” (http://psm.pallotyni.pl/ )

Film – zaproszenie na Max Festiwal do Niepokalanowa

Film – zaproszenie na Golgotę Młodych

Film – zaproszenie na Boski Festiwal

MP/zyciezakonne.pl

Komentarze (6):

anonim2013.08.23 14:25
wyjatkowe spotkanie ludzi posiadajacych nieprzemijalne wartosci ! :) musze byc ! ;)
anonim2013.08.23 14:40
@AndrzejStoch Czy ty przypadkiem nie jesteś" Filip z konopii"/oczywiście na haju!!/.
anonim2013.08.23 14:41
@Kurt Ka A tobie to chyba zimno.?Mózg ci zgenderowało!!
anonim2013.08.23 14:50
@AndrzejStoch Na serio to jesteś paranoikiem!!!.Czas na kurację !!
anonim2013.08.23 16:46
Bardzo fajna sprawa.
anonim2013.08.23 20:17
ciut za późno ta informacja..