Jezu, zmiłuj się nad Austrią! Homoadopcje legalne - zdjęcie
15.01.15, 09:52

Jezu, zmiłuj się nad Austrią! Homoadopcje legalne

16

Do tej pory austriackie pary homoseksualistów mogły adoptować dziecko tylko w jednym przypadku – kiedy jeden z partnerów był rodzicem biologicznym dziecka. Jednak Gerhart Holzinger, prezes Trybunału Konstytucyjnego uznał, że takie rozwiązanie jest sprzeczne z postanowieniami europejskiej konwencji praw człowieka.

Stąd szokująca decyzja austriackiego Trybunału Konstytucyjnego, by przyznać parom homoseksualnym prawo do adoptowania dzieci. Prezes gremium uzasadniał takie rozwiązanie faktem, że funkcjonuje ono już w innych krajach. Holzinger dodał ponadto, że nie dostrzega obiektywnych argumentów, przemawiających za różnicowaniem prawa w kwestii adopcji dzieci na podstawie orientacji seksualnej.

Wyrok trybunału oznacza,że jeszcze w tym roku wdrożone zostaną odpowiednie przepisy, umożliwiające gejom i lesbijkom adopcję dzieci. Potwierdził to minister sprawiedliwości Wolfgang Brandstetter.

Oprócz Austrii, na adopcję dzieci przez pary homoseksualne zezwala jeszcze 12 państw europejskich: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Wielka Brytania.

Adopcja dzieci przez homoseksualistów jest jednak niezwykle niebezpiecznym procederem, który godzi przede wszystkim w prawa dzieci. „Każde dziecko ma prawo do najbliższych, intymnych relacji z osobami obydwu płci” mówił jakiś czas temu prof. Andrzej Zoll, sędzia i prawnik.

Módlmy się w intencji sprawujących władzę w Austrii oraz dzieci, które narażają oni na potencjalną krzywdę poprzez swoje pochopne decyzje...

aPo/Rp.pl

Komentarze (16):

anonim2015.01.15 10:04
Bardzo niedobra wiadomość w kontekście słów św. o. Pio z jego przepowiedni, że Austria ocaleje... Święty Ojcze Pio módl się za nami.
anonim2015.01.15 10:15
Uznanie homoseksualizmu za tzw."orientację seksualną" musi mieć takie skutki.W kolejce są już inne tzw."orientacje",które także domagają się należnych im zdaniem "praw".Stopniowo zatem rozwija się totalitarne państwo deprawacji.Wchodzimy w czas Apokalipsy.
anonim2015.01.15 10:20
"Mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury do dobra małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa. Tylko taki związek może być uznany i potwierdzony społecznie jako małżeństwo. Nie mogą być uznane społecznie jako małżeństwo inne związki międzyludzkie, które tym warunkom nie odpowiadają, choć dzisiaj istnieją takie tendencje, bardzo groźne dla przyszłości ludzkiej rodziny i społeczeństw". Św. Jan Paweł II, List do Rodzin, Rzym 1994 "(... ) bezzasadne jest roszczenie, aby przyznać status małżeński także związkom między osobami tej samej płci". Jan Paweł II, Przemówienie do Roty Rzymskiej 21.01.1999 r. - tekst wg "L'Osserwatore Romano" 1999, nr 5/6. "Nie może stanowić prawdziwej rodziny związek dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet, a tym bardziej nie można przyznawać takim związkom prawa do adopcji osieroconych dzieci. Dzieciom tym wyrządza się poważną krzywdę, ponieważ w takiej „rodzinie zastępczej” nie znajdują ojca i matki, ale „dwóch ojców” albo „dwie matki”." Jan Paweł II, Modlitwa Anioł Pański z 20.02.1994 -------------------------------------------------- Słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, wygłoszone po marszu środowisk homoseksualnych w Rzymie w roku 2000: „Uważam za konieczne powiedzieć kilka słów na temat głośnych manifestacji, jakie odbyły się w Rzymie w ostatnich dniach. W imieniu Kościoła rzymskiego zmuszony jestem wyrazić rozgoryczenie z powodu zniewagi, jaką wyrządzono Wielkiemu Jubileuszowi Roku 2000, oraz obrazy chrześcijańskich wartości tego miasta, tak bardzo drogiego sercom katolików na całym świecie. Kościół nie może przemilczać prawdy, gdyż uchybiłby wierności wobec Boga Stwórcy i nie pomagałby w odróżnianiu dobra od zła".
anonim2015.01.15 10:39
taa....myślenie typu: jedzcie gówno - miliony much nie mogą się mylić!
anonim2015.01.15 10:42
Nie ma się co przejmować. Zorganizujcie szturm modlitewny! Bóg na pewno posłucha tak wybitnych katolików, prawdziwych Polaków, wyznawców Terlika i Frondy. Austria po modlitwach będzie na bank lepsza.
anonim2015.01.15 11:05
@SaraL Forma osobowa "mogłyby" piszemy łącznie...
anonim2015.01.15 11:31
Milosc homoseksualna jest miloscia nieseplniona,bo jest niespelnialna. Nie mozna za pomoca odbytu osiagnac milosnego spelnienia. Dlatego z definicji dzieci adoptowane czy obecne/wychowywane przez pary/"malzenstwa" homoseksualne sa skazane na niespelnienie i braki emocjonalne. Kiedys "rodzice" i panstwo beda im za to wyplacac odszkodowania. O ile wczsniej homoseksualisci nie zostana wyrznieci przez panoszacych sie w Austrii muzulmanow. Nie wiem czy nie lepiej zeby Austria byla islamska, niz zeby homoseksualzim podniesiono do rangi powszechnej moralnosci...
anonim2015.01.15 13:54
taa i proszę bardzo! Owsiak właśnie po ich stronie gra! jak sam powiedział "wspierajmy tęczę"...krok po kroczku, kropelka po kropelce i wejdą nam do domów za naszą własną aprobatą. Przecież to szczytny cel pomoc innym, przecież to w imię tolerancji zrównajmy prawa, przecież to w imię dobra dzieci bo wszak lepiej u dwoch tatusiów nież w domu dziecka. Z piosenką na ustach i "miłością" w sercu wpadamy w przepaść.
anonim2015.01.15 15:50
Biedne dzieci i dzieci tych dzieci... jeśli w ogóle się pojawią.
anonim2015.01.15 20:11
Upadek Austrii. Widać, że władza jest przesiąknięta tym syfem Brak homoadopcji w jakimś kraju nie jest żadną dyskryminacją ani tym bardziej nieposzanowaniem człowieka!
anonim2015.01.15 21:35
@vandekamp: Ty może miałeś dwóch tatusiów?
anonim2015.01.15 22:18
vandekamp; jesteś doskonałym przykładem na to, że "jeśli dwoje ludzi się kocha", niestety wyrosłeś w środowisku gdzie nie było miłości i dlatego jesteś mocno zraniony, niech Pan ma miłosierdzie nad Tobą...
anonim2015.01.16 9:46
Wszystko znormalnieje , tak jak i to , ze kobiety glosuja, chlop nie moze baby bic i inne "nowinki".
anonim2015.01.16 13:39
haniebnym jest to, że Fronda może nadal legalnie publikować swoje treści.
anonim2015.01.17 9:19
Ciekawe jakiej orientacji są sędziowie austryjackiego Trybunału Konstytucjonalnego. Chyba można się tego domyślić.
anonim2015.01.18 16:30
@marekwu Pisze Pan: "Forma osobowa "mogłyby" piszemy łącznie..." Forme osobową, tę formę !