Jesteś zmęczony i utrudzony? Przyjdź do Chrystusa! - zdjęcie
11.12.19, 08:06

Jesteś zmęczony i utrudzony? Przyjdź do Chrystusa!

5

PIERWSZE CZYTANIE

Iz 40, 25-31

Bóg dodaje mocy zmęczonemu

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

«Z kim moglibyście Mnie porównać, tak żeby Mi dorównał?» – mówi Święty. Podnieście oczy w górę i patrzcie: Kto stworzył te gwiazdy? – Ten, który w szykach prowadzi ich wojsko, wszystkie je woła po imieniu. Spod takiej potęgi i olbrzymiej siły nikt się nie wymknie.

Czemu mówisz, Jakubie, i ty, Izraelu, powtarzasz: «Zakryta jest moja droga przed Panem i prawo moje przez Boga pominięte?» Czy nie wiesz tego? Czy nie słyszałeś?

Pan – to Bóg wieczny, Stwórca krańców ziemi. On się nie męczy ani nie nuży, Jego mądrość jest niezgłębiona.

On daje siłę zmęczonemu i pomnaża moc bezsilnego. Chłopcy się męczą i nużą, chwieją się, słabnąc, młodzieńcy, lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły; biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.

 

EWANGELIA

Mt 11, 28-30

Chrystus pokrzepia utrudzonych

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił tymi słowami:
«Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem słodkie jest moje jarzmo, a moje brzemię lekkie».

Komentarze (5):

andrzejhahn32019.12.11 17:24
UWAGA..JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI..........wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
Torchwood2019.12.11 8:38
Albo dobrze się wyśpij. Jeżeli wrażenie zmęczenia nie ustępuje, udaj się do lekarza - chroniczne zmęczenie może być objawem choroby.
guess who2019.12.11 8:12
Ks. Tymoteusz Szydło wydał oświadczenie, w którym informuje, że zamierza wystąpić ze stanu duchownego. "Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania" - tłumaczy swoją decyzję duchowny.
anonim2019.12.11 11:14
Może coś na temat tekstu napiszesz . Sprawa ks Tymoteusza jest na Frondzie w dwóch artykułach to jeszcze ci mało ,komentuj tam .
guess who2019.12.11 14:03
Dziadzia, a na godziny publikacji tamtych "artykułów" zwróciłeś uwagę?