Jest odpowiedź na list Orbana. Von der Leyen problemu oczywiście nie widzi! - zdjęcie
29.09.20, 11:25Screenshot Youtube - European Commission

Jest odpowiedź na list Orbana. Von der Leyen problemu oczywiście nie widzi!

9

Komisja Europejska i jej przedstawiciele zyskali najwidoczniej nowe prawo, pozwalające im na obrażanie obywateli państw, które wchodzą w skład Unii Europejskiej. Tak chyba należy odczytywać odpowiedź na list premiera Węgier Viktora Orbana.

Orban przesłał szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen list, w którym żąda ustąpienia ze stanowiska wiceszefowej KE Viery Jourovej w związku z jej skandalicznymi wypowiedziami na temat Węgrów.

W rozmowie z niemieckim tygodnikiem „Der Spiegel” oświadczyła ona:

Viktor Orban mówi, że buduje nieliberalną demokrację. Ja bym powiedziała, że buduje chorą demokrację”.

KE od wypowiedzi Jourovej oczywiście się nie zdystansowała. Teraz na list odpowiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej. Dana Spinant w odpowiedzi na list Orbana odparła, że szefowa KE Ursula von der Leyen:

[…] ma pełne zaufanie do wiceszefowej KE Viery Jourovej”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (9):

Zygfryd2020.09.29 17:00
Niestety UE juz nie jest ta sama co była przeżera ją coraz większa zaraza i zgnilizna lewactwa i smrodu LGBT smród jest tak wielki że nie dociera do nich nic już rozsądnego i demokracja chyba tam tylko z nazwy powoli i z wyborów pozostaje
bogdanus2020.09.29 11:58
Węgierskie, polskie poglądy oparte są o demokracje wybory i tradycyjne, historyczne, patriotyczne wartości. Nowej lewicy się to nie podoba i chcą podporządkować cały świat. Widzimy że maja dobry przegląd co się dzieje w poszczególnych państwach. Nie ważne czy wiadomości są prawdziwe czy zakłamane, ważne by je wykorzystać do osiągnięcia politycznego celu.
Anonim2020.09.29 11:54
UE chce walczyć z praworządnością w Polsce ? A jakim prawem nie przestrzega Unijnych praw Traktatowych ? To typowa Szwabska Goebbelsowska narracja. Obetną fundusze wstrzymać płacenie składek unijnych. I niech się udławią tymi emigrantami jak ich sobie nielegalnie przyjęli
Beno2020.09.29 11:42
„Viktor Orban mówi, że buduje nieliberalną demokrację. Ja bym powiedziała, że buduje chorą demokrację” - to stwierdzenie Von der Leyen. No cóż niektórzy chorzy, myślą.że są zdrowi i nigdy nie uznają swojej choroby: Marks. Nitsche, Hitler, wiele innych zbrodniarzy Niemieckich, wielu Niemców i pewnie pani Von der Leyen też. A ich miejsce to przecież psychiatryk.
#info2020.09.29 11:42
Věra Jourová – czeska polityk i przedsiębiorca, posłanka i pierwsza wiceprzewodnicząca partii ANO 2011, była wiceminister, a w 2014 minister rozwoju regionalnego, od 2014 członek Komisji Europejskiej, od 2019 jej wiceprzewodnicząca.
Beno2020.09.29 11:44
A o jej przeszłości komunistycznej już nic nie napiszesz? A szkoda.
Dam2020.09.29 12:11
Nagle przeszłość komunistyczna przeszkadza? A komuszy sędzia jako minister w rządzie PIS nie przeszkadzał? Albo komuszy prokurator, obrońca pedofila jako sędzia TK?
dam albo i nie dam2020.09.29 17:38
... no przecież pis to patologia, ukrywa komuchów w swoich szeregach ... ale najjaśniejsza unia zawsze dziewica ... toż to samo prawo i sprawiedliwość ... a tu taka wpadka ... komuszka w najważniejszym organie ... tzn w d...e ... inpossible!
Dam2020.09.30 6:14
Widzę pokazywanie hipokryzji frondziaży ci przeszkadza, że reagujesz z takim roztrzęsieniem.