Jest dochodzenie ws. antysemityzmu w dużym niemieckim medium - zdjęcie
02.12.21, 12:22fot. Dennis Jarvis, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Jest dochodzenie ws. antysemityzmu w dużym niemieckim medium

10

Głośno się zrobiło po wtorkowej publikacji w „Süddeutsche Zeitung” dotyczącej antysemickich i antyizraelskich wypowiedzi pracowników oraz współpracowników stacji Deutsche Welle (DW). Jak poinformował rzecznik prasowy redakcji DW, jeszcze tego samego dnia zdecydowano o wszczęciu „niezależnego dochodzenia zewnętrznego”.

Chodzi o kilku pracowników bliskowschodniego oddziału DW oraz współpracujących z nim tzw. wolnych strzelców.

W obszernym artykule „SZ” przedstawia „długą listę przykładów wypowiedzi i komentarzy zamieszczanych w mediach społecznościowych w ciągu ostatnich kilku lat przez pracowników i współpracowników stacji, m.in. z oddziału w Bejrucie. Większość z tych wypowiedzi zostało już usuniętych, ale, jak zaznacza „SZ” we wstępie swojego artykułu, „w internecie nic nie ginie” – podaje PAP.

Każdy, kto ma cokolwiek wspólnego z Izraelczykami, jest kolaborantem, a każdy rekrut w szeregach ich armii jest zdrajcą i musi zostać stracony” – pisał pięć lat temu Bassel A., korespondent i wydawca w oddziale DW w Bejrucie.

Z kolei dziennikarka Nemi El-Hassan, w trakcie warsztatów dziennikarskich w ramach Akademii DW w Bejrucie, pisała tweety w rodzaju „Holokaust to kłamstwo”.

SZ” we wtorkowym tekście podaje kilkanaście przykładów naruszeń tego typu. Wymienionych jest tam wiele nazwisk.

Rzecznik DW potwierdził, że „dochodzenie obejmie wypowiedzi przytaczane w artykule przez pracowników DW, w innych publikacjach oraz na ich prywatnych profilach w mediach społecznościowych”.

 

mp/pap

Komentarze (10):

czym zajmowali się żydzi w prl?2021.12.2 19:00
Albo pracowali w ub/sb, albo byli TW dla ub/sb.
Anonim2021.12.2 15:50
Wszystkie nacje na świecie można szkalować oprócz żydowskiej . Chyba wszyscy wiedzą co z tego wyniknie w ramach światowej równości.
ciekawy2021.12.7 17:32
Czy żydzi to nacja czy religia?
Po 11 ... JERZY URBAN ... Alamagus2021.12.2 15:22
Przesłanie do żydków ze wszystkich narodów ________________________________________________________________________________________________________ Nasza żydowska solidarność _______________________________________________________________________________________________________ Konta bankowe drapanie antysemickich wrzodów _______________________________________________________________________________________________________ Nasza talmudzka marność. _____________________________________________________________________________________________________ Aj waj Agora udaje że z narodu. __________________________________________________________________________________________________ Okrzepła u rabinów ______________________________________________________________________________________________________ Obłuda i chapanie. ______________________________________________________________________________________________________ Wybrani są do łupów. _____________________________________________________________________________________________________ Wygrają głosowanie.
matis892021.12.2 14:16
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Böno2021.12.2 13:59
A to ciekawe, żydzi robią czystki w niemieckich mediach. Oj, oj, Niemcom się to nie spodoba i żydki znowu będą mieli problemy, ale widocznie tego chcą. Oni bardzo lubić problemy.
Minona 😀2021.12.2 13:46
DEUTSCHE WELLE! Prawdziwie niemiecka fala. Nienawiści do każdego kto ma inne zdanie. Całe to niemieckie bydło czeka na kolejnego Führera.
tęczowy ormowiec2021.12.2 13:32
czyżby AAAtomek tam procował PO 11... ?
Anonim2021.12.2 13:20
jak przestaną nosić te głupie kowbojskie kapelusze dla pastuchów ,to sie skonczy antyćośtam
Anonim2021.12.2 12:56
żydki robią wszystko , aby antysemityzm nie zanikł -- a swoja drogą przydałyby się badania , ile genów semickich jest we współczesnym żydzie - kiedyś chyba byli oliwkowi , a na pewno nie blondyni