Jerzy Owsiak odchodzi z radiowej Trójki przez brak akceptacji dla róbta co chceta? - zdjęcie
09.06.16, 06:11

Jerzy Owsiak odchodzi z radiowej Trójki przez brak akceptacji dla róbta co chceta?

Jerzy Owsiak poinformował podczas swojej audycji na antenie radiowej Trójki, że kończy swoją współpracę z nową dyrekcją rada. – Dzisiejszą 226 audycją "Się Kręci" zakończyłem współpracę z nową dyrekcją programu trzeciego Polskiego Radia – powiedział. Owsiak uzasadnił swoją decyzję nową ramówką, która odbiega od jego filozofii.

Owsiak powiedział słuchaczom, że w wyjaśnieniu do dyrektora rozgłośni napisał, że nowa ramówka, a zwłaszcza wprowadzenie współzałożyciela kwartalnika Fronda do środowego wydania klubu radiowej Trójki dalece odbiera od jego filozofii. – Trudno jest pogodzić autorski pomysł redaktora realizowany o godzinie 21 bardzo upolityczniony i bardzo ciężki w swojej zawartości z moim programem, który startuje o 22 i który jest muzycznie i słownie adresowany do ludzi, którzy wyznają wartości i zasady, którymi kierujemy się tworząc takie projekty jak np. przystanek Woodstock – dodał.

Ponadto Owsiak zaznaczył, że poprzednie doświadczenia, które były związane ze wprowadzeniem "nachalnych zmian związanych z gwałtowną zmianą dowodzenia radiową Trójką nigdy dobrze się nie kończyły." Swoje oświadczenie opublikował również na portalu społecznościowym Facebook.

 

za: telewizjarepublika.pl