Jerzy Owsiak chce wprowadzenia totalnej cenzury - zdjęcie
26.01.19, 07:45

Jerzy Owsiak chce wprowadzenia totalnej cenzury

39

Jerzy Owsiak opowiedział ,,Gazecie Wyborczej'' o swoim spojrzeniu na sprawę śmierci Pawła Adamowicza. Przyznał, że ochrona zawiodła, ale zaznaczył, że on nie ma z jej niepowodzeniem nic wspólnego. Zaproponował za to, by w odpowiedzi na hejt wprowadzić system totalnej cenzury, gdzie ludzie będą się nawzajem oskarżać i denuncjować ,,mowę nienawiści''.

 

,,Były to cztery najtrudniejsze godziny mojego życia, kiedy nie mogłem się schować, zamilknąć, bo wiedziałem, że muszę być z ludźmi. Wiedziałem, że ta straszliwa tragedia położy się cieniem na tym przedsięwzięciu, ale to właśnie w tym czasie przekazaliśmy Polakom energię, która sprawiła, że byliśmy razem'' - mówił Owsiak o swoich odczuciach po śmierci Adamowicza.

Przekonywał, że nie popełnił błędów w ochronie.

,,Fundacja jest organizatorem głównego sztabu w Warszawie – tego, gdzie jest studio. Tu ja podpisuję się pod zgłoszeniem o zorganizowaniu wydarzenia. Mieliśmy 120 osób wykwalifikowanej ochrony oraz 500 ludzi z Pokojowego Patrolu. Dwie kontrole przepustek. Wszystkie inne sztaby działają na rzecz WOŚP. Nie w jej imieniu. To znaczy, że lokalni organizatorzy odpowiadają za przebieg imprezy. Szef sztabu podpisuje umowę z agencją ochrony, choć w wielu miejscach ochrony nie ma wcale, ponieważ organizatorzy oceniają, że to niepotrzebne. Na takich samych zasadach organizowany był koncert w Gdańsku. Mam nadzieję, że śledztwo wykaże, gdzie był tam słaby punkt w ochronie. I do wniosków z tego dochodzenia będziemy wszyscy musieli się dostosować'' - mówił.

Przy okazji tłumaczył, dlaczego jakoby nie publikuje rozliczeń finansowych.

,,Na prawicowych forach powraca temat moich rozliczeń finansowych, że mam coś do ukrycia. Przy jednej ze spraw z oczerniającym mnie blogerem przedstawiłem w sądzie sprawozdania dotyczące moich zarobków. Liczyłem, że ocenią je biegli. Ale trafiły w ręce blogera, który w tendencyjny, wyjęty z kontekstu sposób, opublikował je fragmentarycznie w sieci. Jakim prawem w ogóle wszedł w ich posiadanie?'' - powiedział.

Owsiak zapowiedział też, że chciałby wprowadzić powszechną cenzurę - w życiu taką, jak na lewackim Facebooku.

,, Np. na Facebooku użytkownik może być zablokowany, jeśli inni w jego wpisach dopatrzą się agresji i łamania prawa i zgłoszą to do administratorów. Jestem za tym, by powstał system wychwytywania takich słów nienawiści i pogardy – czasem nawet gorszych – nie można ich dziś podciągnąć pod paragraf, bo na końcu ktoś powie, że to jest opinia. I wyciągania za to konsekwencji z automatu, tak jak dziś automatyczna jest zasada – złapią cię na przekroczeniu prędkości, płacisz mandat'' - zadeklarował.

Owsiak mówił też, czy chce wejść do polityki razem z Robertem Biedroniem.

,,Jestem ogromnym zwolennikiem różnorodności politycznej, bo dzięki niej w całym tym natłoku publicznych zadań potrafimy znajdować – albo przynajmniej mamy większe szanse na znalezienie – najlepsze sposoby na rozwiązanie społecznych problemów. Ja i nasza fundacja chcemy pomagać w rozwiązywaniu tych problemów, będąc jednak nadal niezależnymi i nieskrępowanymi jakimikolwiek więzami, zobowiązaniami czy politycznymi układami. Jak widzisz, fundacja od 27 lat wspaniale sobie w tej niezależności radzi, a obok nas powstają, powstawały i będą powstawać najróżniejsze polityczne opcje. A my, ja i Robert, chcemy po prostu robić swoje'' - stwierdził.

bb/wyborcza.pl

Komentarze (39):

Dumi2019.01.27 11:03
Konstytucja, Konstytucja chciałoby się krzyknąć w kierunku pana Jerzego Owsiaka. Tylko tyle, albo aż tyle bo trzeba się z nią zaznajomić;) Liczę, że środowiska KOD, Ob. RP, totalna opozycja wyjdą na ulicę i będą krzyczeć dla pomysłu pana Jerzego Konstytucja!!! No Chyba, że są równie i równiejsi i nic nie zrobią??? Pożyjemy zobaczymy...
asia2019.01.27 10:15
Ja i nasza fundacja będą może zakładać może nowe " ruchy wypie.....lania w kosmos" ? czy dalej będzie ignorowała wyroki sądowe 1. Skazany za znieważenie i zniesławienie. 2. Trzy przegrane procesy o naruszenie dóbr osobistych. 3. Uznany za winnego używania wulgaryzmów w miejscu publicznym. 4. 14 wyroków, w tym 2 kary za naruszenie ustawy o dost. do inf. publicznej czy czkają nas kolejne tańce na stole z słoikiem ?
Marian2019.01.26 20:35
Owsiak już całkiem się pogubił! Zapomniał nawet, że się jąka!
YARO2019.01.26 19:32
NO I WYSZEDŁ Z NIEGO RESORTOWY POLITYK!!!
Ekonom2019.01.26 17:05
Jak czytam artykuły i komentarze na portalu Fronda to mam wrażenie, że jestem w jakims totalnie antychrześcijańskim świecie. W świecie gdzie w imie niby to wartości chrześcijańskich manipuluje się faktami innych traktuje jak gorszych. Jak bym miał szukać zepsucia tu zacząłbym od tego miejsca
Michał Pasierb2019.01.26 14:05
"Ochrona zawiodła"?? A kto wynajął taką a nie inną firmę i dlaczego???
rebeliant2019.01.26 13:08
Należy tu przypomnieć, że to postżydokomuna rozpoczęła generowanie treści oskarżających, które byłby nastawione na tresurę do przyznawania się do "ixizmu" i w związku z tym do uznawania roszczeń, przymusów do jakiejś tam edukacji ... Owsiakowszczyzna też właśnie pod tym kątem wykorzystała coś takiego jak "pomaganie dzieciom" do tworzenia całego ciągu treści propagandy, manipulacji, tresury. Owsiak nadal jest funkcjonariuszem marksistowskim, który wykorzystywał komunistyczne media, że pomaga dzieciom ten, kto jest z nami, nosi naklejkę i popiera postUBecję. Owsiak, a raczej UBecja Go prowadząca, znalazła sobie sposób, na wgląd do waszych kieszeni i umysłów. Oni postawili bramki "jak pomagać to tylko przez nas" - bo przecież wy sami nie jesteście zdolni do przekazania potrzebującym części swoich dóbr (swoich, czyli przez was wypracowanych). Sytuacja jest bardzo podobna do tego co robiły komuchy w Chinach: otóż zasrany komuch (po spacyfikowaniu ludności w rejonie) wtrącał się ludziom (uczciwie pracującym) do ich fachu i zaczął narzucać różne durne inicjatywy, które w perspektywie czasu okazywały się rujnujące dotychczasowe osiągnięcia, a jedynie pogrążające ludzi realnie dających zyski w bycie narzędziami dla tych co realnie tylko pasożytują. I dokładnie mamy taką samą pleśń marksistowską, która wyrosła na "pomocy chorym dzieciom" blisko 28 lat temu. Wiele się mówi o kościele, ale nawet kościelni nie wpadli na pomysł, aby stemplować ludzi naklejkami i że ten tylko pomaga kto się oflaguje. Chciałoby się napisać żeby Owsiak uporał się ze swoją nienawiścią, ale nie można tego uczynić, gdyż wykonuje on marksistowską operację.
XD LoL2019.01.26 21:44
Gdyby była nagroda za bełkot roku ten komentarz by wygrał.
rebeliant2019.01.27 9:38
Tylko ludzie pracujący są w stanie dać tym dzieciom, a nie postUBeckie marksistowskie śmiecie.
Marian 2019.01.26 13:07
Już kiedyś było ' co Wam się obywatelu Partia nie podoba".Teraz będzie tak samo " co Wam się obywatelu Owsiak nie podoba ".Nie, nie podoba mi się to co wygaduje i wiem jedno że to nie Pan Owsiak wrzuca pieniądze do puszek tylko Polacy pełni dobra i z otwartymi sercami na potrzeby innych !
Zenon2019.01.26 12:22
Odszedł, czyli wrócił...
Zenon2019.01.26 12:19
Czyli odszedł, ale wrócił... :D No pewnie, od żłoba nie odchodzi się tak beztrosko :D :D
Laura2019.01.26 11:57
Powtarzam ta cała żebranina na ulicach przez dzieci jest skandalem i skazą wizerunkową na Polsce.W zadnym kraju nie czegoś takiego jak WOŚP czyli zebractwa.Owsiak to naczelny bezczelny hejter nienawistnik złodziej dawno powinien odpowiedzieć za to.
XD LoL2019.01.26 21:40
W zdecydowanej większości krajów rozwiniętych przeprowadza się zbiórki charytatywne! Ludzie lubią pomagać i widzą efekty WOŚPu dlatego wpłacają na Owsiaka który w swojej fundacji miał niejedną kontrolę. Co do hejterów to proszę zobaczyć co wypisuje matka kurka.....
Jack Em2019.01.26 11:47
No ma Owsiak nawyki po tatusiu i mamusi do kapowania , donoszenia , denuncjowania ..
jeszcze tyrzeźwy2019.01.26 11:46
Pan Owsik osobiście nawoływał do empatii i przemocy wobec polityków i to na swoim koncercie - już nie pamiętacie ??? - czego skutkiem jest, to co się stało również na jego koncercie z Adamowiczem - PROSZĘ TEGO POSŁUCHAĆ... mówi naćpanej młodzieży: pierd...ć polityków i nawołuje do empatii - a potem oni GINĄ www.youtube.com/watch?v=HX15P90isko Na koncercie - pod koniec na pożegnanie, owsik mówiąc między innymi pierdołami tak: "pier....ć polityków, kór.a, nie igrajcie z rockendrolem, etc " pan Owsik najwyraźniej GROZIł lub wzywał do czynów ??? Gdzie jest prokurator ??? a te koncerty nadal są legalne !!! ile świrów wdraża w czyn to co pan Owsik implementuje ???
XD LoL2019.01.26 22:16
Yay przedrzeźniamy nazwisko! Jakie dojrzałe i chrześcijańskie!
bogdanus2019.01.26 11:41
Nie mogę tego zrozumieć, dlaczego lewactwo historycznie i obecnie mają ciągoty do dyktatury.
Małgosia2019.01.26 10:59
ten głąb dawno już powinien siedzieć w więzieniu i jego rodzinka także
Maria Błaszczyk2019.01.26 11:07
A z jakiegoś powodu? Czy po prostu jako nie trafia w Twoje gusta?
Piotr Nowak2019.01.26 11:33
Cała rodzina? Wnuki też? Tylko jeszcze, póki co trzeba popełnić przestępstwo, żeby trafić do więzienia, nie wystarczy nie podobać się Wielguckiemu, Pawłowicz i Małgosi
Stachu2019.01.26 10:51
Jesteście przeciwni cenzurze i ograniczaniu wolności słowa? W takim razie łaskawie od.....cie się od pana Darskiego!
kosa2019.01.26 11:08
Doucz się nieuku co to jest "wolność słowa".. POtem bredz o Darskim.. na to co on robi są paragrafy
Stachu2019.01.26 12:20
Doucz się nieuku czym są znaki przestankowe. Wiem co to jest wolność słowa. Otóż wolność słowa to jest totalna blokada tych, z którymi się nie zgadzamy. Na przykład totalna blokada pana Darskiego, którego w przypadku recydywy należy zamknąć do więzienia. Oraz całkowita swoboda dla tych, którzy podzielają moje poglądy, na przykład Ordo Iuris czy Fronda. Na Onecie się dowiedziałem.
bea2019.01.26 9:31
Pan Owsiak sam chce sie cenzurowac bo takie hasla na koncercie z mlodzieza???? https://www.youtube.com/watch?v=HX15P90isko
jeszcze tyrzeźwy2019.01.26 11:39
Pan Owsik osobiście nawoływał do empatii i przemocy wobec polityków i to na swoim koncercie - już nie pamiętacie ??? - czego skutkiem jest, to co się stało również na jego koncercie z Adamowiczem - PROSZĘ TEGO POSŁUCHAĆ... www.youtube.com/watch?v=HX15P90isko Na koncercie - pod koniec na pożegnanie, owsik mówiąc między innymi pierdołami tak: "pier....ć polityków, kór.a, nie igrajcie z rockendrolem, etc " pan Owsik najwyraźniej GROZIł lub wzywał do czynów ??? Gdzie jest prokurator ??? a te koncerty nadal są legalne !!! ile świrów wdraża w czyn to co pan Owsik implementuje ???
anonim2019.01.26 9:03
Po co cenzura ? Sądy kapturowe rozwiążą sprawę.
bea2019.01.26 9:33
co to sa sady kapturowe?
TS4PiS2019.01.26 10:26
np komisja Jakiego.
ama2019.01.26 8:52
a jak z hasłem " róbta co chceta" przy cenzurze?
bea2019.01.26 9:32
https://www.youtube.com/watch?v=HX15P90isko sam chce sie cenzurowac
Brokrak2019.01.26 8:52
A na onecie jest informacja, że W. Cimoszewicz skrytykowal dotację budżetową dla Rydzyka - i będzie miał za to sprawę w Sądzie. I kto tu jest za cenzurą?
anonim2019.01.26 9:05
A jak na Onecie napiszą , że muchomory sromotnikowe są jadalne to też pan uwierzy ?
sroka2019.01.26 9:14
Gratuluję . Wiara w onet jest wspaniała ale myląca.
Tadek2019.01.26 8:43
"On nie ma nic wspólnego" ja chyba śnię. Może PA został zamordowany na Eurowizji? Czy ten człowiek wie co mówi?
TS4PiS2019.01.26 10:25
To niesamowite, jak wszystko potraficie odwrócić... Przypomnę więc, że Adamowicz został zadźgany w czasie najbardziej pokojowej imprezy w tym kraju, przez szaleńca opętanego przez propagandę PiS, widzącego Kaczyńskiego w roli dyktatora.
Gwizda2019.01.26 18:23
To jest tylko twoje zdanie, całkowicie zakłamane, ty NIENAWISTNIKU. Przypisywanie własnego hejtu przeciwnikom jest najwyższym stadium nienawiści.
Bona2019.01.26 8:23
Kto tu sieje "mowę nienawiści", ten,który chce totalnej cenzury. Staniesz w prawdzie , powiedzą że to mowa nienawiści chyba że będziesz z tzw. opozycji wówczas możesz obrażać jak chcesz i kogo chcesz.
lolek kremówka2019.01.26 8:06
Macie totalnie poprzestawiane tryby w baśkach