Jerzy Bukowski: Wszystko rozstrzygnie się w terenie - zdjęcie
16.02.20, 19:00Screenshot Youtube - RDC Polskie radio

Jerzy Bukowski: Wszystko rozstrzygnie się w terenie

10

Wyborcza ostrożność i powściągliwość

Wczorajsza konwencja inaugurująca prezydencką kampanię wyborczą Andrzeja Dudy była poprawna, ale bynajmniej nie oszałamiająca, jak ją niepotrzebnie od kilku dni zapowiadano.

Odnoszę wrażenie, że wszyscy kandydaci do najwyższego urzędu w Polsce zachowują się dosyć standardowo i przewidywalnie, zwłaszcza jeżeli chodzi o konwencje wyborcze, które są bardzo podobne do siebie i nieodmiennie sztampowe. Nie sądzę, aby dzięki nim zdołali oni poszerzyć swoje elektoraty, ale też raczej nie stracili podczas nich zwolenników.

Wszystko rozstrzygnie się w terenie podczas spotkań z wyborcami oraz w telewizyjnych debatach. Duże znaczenie będą miały również zachowania parlamentarzystów oraz decyzje podejmowane przez rząd.

Jeżeli chodzi o bezpośredni kontakt z ludźmi, to Andrzej Duda jest bezkonkurencyjny, dobrze wypada również w publicznych dyskusjach. Obciążeniem może być natomiast dla niego polityczne zaplecze, ponieważ wszystko, co będą do dnia wyborów robić parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy oraz rząd Mateusza Morawieckiego pójdzie na jego konto. Każda wpadka, każda łatwa do zaatakowania wypowiedź, niezręczne zachowanie czy nieprzemyślany gest zostaną od razu nagłośnione przez sztaby wszystkich rywali.

Stawiam tezę, że przyzwyczajonym od pewnego czasu do przekraczania wszelkich granic w walce politycznej rodakom najbardziej może zaimponować ten kandydat, który powstrzyma się od agresji werbalnej, a jego otoczenie zachowa powściągliwość w negatywnym przedstawianiu konkurentów. Musi to być jednak robione naprawdę, a nie na pokaz, bo Polacy nie dają się nabierać na plewy, chociaż wielu politykom tak się mylnie wydaje.

Jerzy Bukowski

Komentarze (10):

Saki Faki2020.02.17 8:39
Beka z pisu beką z pisu, ale Duda z dotychczasowych prezydentów jest najlepszy.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.16 19:42
Wszystko się rozstrzygnie przy urnie wyborczej. Pożegnamy Doopę gestem Liuchockiej🖕 wyPAD2020
Leszek2020.02.16 19:36
Wszystko rozstrzygnie się u Fogelmana. https://www.youtube.com › watch Nazywają go nowym królem Polski. Tajemnicza postać. Ma ogromne wpływy i znajomości. - YouTube 5 dni temu · Kaczyński #Fogelman #Morawiecki Polecamy książki dr. Stanisława Krajskiego: https:// capitalbook.com.pl/pl/p/Masoneria-i-kryzys-Stanislaw-Krajski/41 https
Leszek2020.02.16 19:30
Wszystko rozstrzygnie się w Synagodze.
anonim2020.02.16 19:26
"Wszystko rozstrzygnie się w terenie", tzn. w ciemnym zaścianku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sonia2020.02.16 20:37
Ten ciemny zaścianek jak nazywasz ludzi mieszkających poza dużymi miastami to 3/5 Polski.To głównie oni ciężko pracują i coś wytwarzają.Dzięki nim mamy zachowaną tradycję,pamięć o przodkach ,zachowanie polskości przez wieki.
Nairobi2020.02.16 21:46
Pani Soniu, Pani popyta sąsiadów w Radziłowie, jak zachowują pamięć o sąsiadach, którym pomogli w 1941 roku.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.16 19:20
Zobaczy II kadencję jak świnia niebo🖕 wyPAD2020
Leszek2020.02.16 19:19
Kanalie nic w TVP o Krzysztofie Bosaku nie powiedzą. Tym kanaliom dedykuję taką pisownię. Z lat 80 1. Sępy mają to do siebie, że żerują na padlinie i co zdechnie to sęp zeżre bo w przyrodzie nic nie ginie. Nas na sępy nie stać jeszcze, ale zimą w polskie strony, chociaż nikt tutaj ich nie chce, przylatują wrony. Ref. Ja nie mogę, człowiek chudy jak ta żerdź, a tu jeszcze trzeba karmić ścierwojady Wszystko drogie, nie stać nawet nas na śmierć,  a i przeżyć w tych warunkach nie da rady.  2. Ostatecznie można czasem dać co nieco na wróbelka, taki ptaszek wiele nie zje a zabawnie całkiem ćwierka. Ale jak dać w takiej biedzie, gdy wypróżnion spichlerz do dna, wronie, co żre ile wlezie i bez przerwy głodna. Ref... 3. Wkrótce przyjdzie lepsze jutro i korzonki będą chociaż, ale strach mnie troszkę bierze bo przyleci bocian. Niby słodki, lgnie do ludzi, ale większy jest od wrony i niepokój we mnie budzi jego dziób czerwony. Ref... 4. Taki bocian dziwne ptaszę, dziob czerwony, kuper biały. Swojskie barwy a nie kracze, znaczit musit farbowany. Wiosną zjawi się przy żłobie z bandą swych kolegów z klasy, każdy będzie trzymał w dziobie najmniej dwa bobas
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.16 19:16
Najważniejsze, że Maliniak ma po swojej stronie Putina któremu odpowiada taki styl pRezydentury!