Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Jarosława Kaczyńskiego - zdjęcie
19.11.19, 07:05Fot. Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

Jerzy Bukowski: Poważne wyzwanie dla Jarosława Kaczyńskiego

2

Poważne wyzwanie dla Jarosława Kaczyńskiego

Zjednoczona Prawica musi jak najszybciej wyraźnie i jednoznacznie określić polityczny stosunek do Konfederacji oraz do Lewicy. Inaczej będzie narażona na narastającą krytykę ze strony swoich zwolenników, także tzw. żelaznego elektoratu.

W poprzedniej kadencji parlamentu jej przeciwnikami były z góry przewidywalne Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Teraz będzie wystawiona na polityczne zaloty nowych ugrupowań, które często wesprą ją w glosowaniach wyłącznie z racji zbieżności programowej, co może być jednak trudne do wytłumaczenia jej wyborcom widzącym w Lewicy postkomunistów, a w Konfederacji rosyjską agenturę.

Dlatego potrzeba jasnej deklaracji, że Zjednoczonej Prawicy jest nie po drodze z żadną z tych formacji, a ewentualne wspólne głosowania będą miały wyłącznie merytoryczny, a nigdy polityczny charakter.

Jerzy Bukowski

Komentarze (2):

lady chapel2019.11.19 7:24
Zjednoczona Prawica istnieć bdzie dopóty dopóki żyje Jarosław. Później nastąpi rozdarcie dzielnicowe. Podobnie rzecz ma się z panem Rydzykiem - po jego odejściu na łąki Pana - każdy z redemptorystów weźmie coś dla siebie - jeden uczelnię, drugi liceum, itd.
Ja2019.11.19 7:16
Głosowania pokażą kim są!!??