Jerzy Bukowski: PO jak słoń w składzie porcelany - zdjęcie
10.07.19, 07:15Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Jerzy Bukowski: PO jak słoń w składzie porcelany

2

PO przegrywa w kontaktach z ludźmi

Największymi wyzwaniami dla każdej partii są kampanie wyborcze, podczas których trzeba wyjść z rządowych gabinetów, z parlamentarnych kuluarów, z radiowych i telewizyjnych studiów, aby stanąć twarzą w twarz z nie zawsze życzliwie nastawionymi do polityków rodakami.

W każdym ugrupowaniu można znaleźć osoby znakomicie umiejące nawiązać kontakt z elektoratem, podobnie jak antytalenty w tej dziedzinie. Te pierwsze nagminnie wysyła się na spotkania z wyborcami, ci drudzy mają przykazane nie ruszać w trakcie kampanii w teren, żeby nie popsuć notowań swojej partii niefortunnym słowem lub nieopatrznym zachowaniem.

Obserwując ostatnie poczynania członków Platformy Obywatelskiej mam nieodparte wrażenie, że w jej szeregach trudno jest znaleźć specjalistów od żywego kontaktu z ludźmi. Pomimo wciąż powtarzanych frazesów o tym, że w przeciwieństwie do obecnego obozu władzy PO poważa, szanuje i lubi swoich rodaków, jej przedstawiciele zachowują się w trakcie tych wyjazdów jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany, co możemy obserwować po parę razy dziennie.

Nie odmawiam im dobrej woli, bo oni naprawdę chcą bratać się z narodem, ale kompletnie im to nie wychodzi. Oderwani od społeczeństwa, przyzwyczajeni do własnego towarzystwa, przekonani o swojej intelektualnej i moralnej wyższości nad szarym obywatelem popełniają błąd za błędem, co skrzętnie odnotowują sympatyzujące ze Zjednoczoną Prawicą media.

Oczywiście rządzącym również zdarzają się potknięcia w tej delikatnej materii, ale o wiele rzadziej, a w dodatku zazwyczaj umieją dobrze wybrnąć ze sprokurowanych przez siebie niezręcznych sytuacji. W ich postawie nie ma sztuczności i cynizmu, które dominują w zachowaniach członków Platformy i innych ugrupować opozycyjnych.

Czy to się zmieni w trakcie bieżącej kampanii wyborczej? Nie sądzę, ponieważ pewne cechy charakteru (tak dobre jak złe) są niezwykle trudne do wyplenienia, a skuteczna walka z nimi wymaga dużej ilości czasu, którego totalna opozycja już nie ma.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (2):

100% racji2019.07.10 10:49
I taką LINIĘ ma nasz partia !!! taki nasz kapitano Schettino POprowadzi na DNO !!! dziękujemy Ci kapitanie tak trzymać !
Artur2019.07.10 7:31
Na razie nieźle im idzie. Biedroń z Arłukowiczem godnie zastępuję Ryśka-Pomyłkę. A Grzegorz Schetyna to może się nawet z Benny Hillem mierzyć. Póki co śmiechu nie brakuje. To takie śmieszne towarzystwo. Ciekawe dlaczego jeszcze zgniłymi pomidorami nie dostali na tych wyjazdach? Pewnie dlatego, że pomidory jeszcze nie dojrzały.