Jerzy Bukowski: Nie ma już totalnej opozycji - zdjęcie
27.03.20, 07:25Screenshot Youtube - ipn kraków

Jerzy Bukowski: Nie ma już totalnej opozycji

20

Nie ma już totalnej opozycji

W obliczu wyborów prezydenckich (kiedykolwiek się one odbędą) oraz pandemii konorawirusa wychodzi na jaw, że poszczególne ugrupowania opozycyjne nie mają ze sobą nic wspólnego poza nienawiścią do obecnej władzy.

Każdy pretekst jest dla nich dobry, żeby wbić szpilę konkurentom po tej samej - ale tylko teoretycznie - stronie politycznej barykady. Z nie ukrywaną satysfakcją punktują nawzajem swoje błędy i wpadki, wyśmiewają niezręczne wypowiedzi oraz pozbawione sensu działania. Skupiają się przede wszystkim na walce sami ze sobą.

Patrząc na te dziecinne podchody stawiam tezę, że w Polsce nie ma już zwartej, solidarnej i mającej cokolwiek do zaproponowania rodakom opozycji.

Jerzy Bukowski

Komentarze (20):

Walter2020.03.27 12:44
Wszyscy oceniają Małgorzatę Kidawę-Błońską, a ja dokonam oceny prezydentury Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Woli przeprowadzić wybory 10 i 24 maja, bo obawia się potem kryzysu gospodarczego i przegranych wyborów. Gotowy jest zatem dla wygrania wyborów poświęcić zdrowie i życie głosujących i członków komisji wyborczych.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.27 10:16
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
feldkurat Katz2020.03.27 10:00
Kremlowska agentura spod znaku Dwa Kłamstwa i Spójnik odniosła sukces, podzieliła społeczeństwo w bezprecedensowy sposób, zerwała jakąkolwiek komunikację. Tępa banda pod wodzą żoliborskiego kurdupla albo jest zbyt głupia, żeby sobie uświadomić, że działa w interesie Moskwy, albo, co gorsza robi to świadomie. Tak czy siak, Putin otwiera szampana.
MT(*)2020.03.27 11:27
Łżesz jak to w zwyczaju lewacko-totalnych kundli. Putin prowadzi was na sznurku od chwili ogłoszenia przez Ryżego z Sopotu "resetu w stosunkach z Moskwą". Skaczecie jak on wam kiwnie, to Ryży przybijał z Putinem żółwiki a Sikorski wołał o przyjmowanie Rosji do NATO. Na Zachodzie, a zwłaszcza w USA pukali się w głowy. Od 2015 roku robicie totalne" pro-moskiewskie kundle zadymę w Europie na jego polecenia. Na szczęście powoli i w UE i w TSUE mają już was dosyć.
Mirek2020.03.27 9:52
W Polsce mamy najgłupszą opozycję w całej Europie . Takich przychlastów którzy szkalują własny kraj nie ma w żadnym europejskim kraju ........tylko w Polsce .
Serafin2020.03.27 9:26
No nareszcie coś napisał,może wracać na imprezę.Kasa jest.
Adv2020.03.27 9:22
Tania propaganda dla naiwnych...
anonim2020.03.27 9:20
Komucha Bukowskiego zabolała prawda... opozycja skutecznie punktuje nieudolność PiS.
anonim2020.03.27 9:19
Bukowski znowu bredzi... jak nicnie wie w temacie, to po co się odzywać.
katolik2020.03.27 7:55
Do Ciekawy - przecież Kosiniak sprzedał się już dawno ,kiedy dno targało Bogiem po ulicach. On jest łasy na stołek i kasę , zwykła łachudra z dna
anonim2020.03.27 7:54
Przemyśl pozostawiony na łaskę i niełaskę Ukraińców? Czy w Przemyślu jest elektorat wyborczy do przejęcia? Przemyślanie nie mogą się doczekać, kiedy wyrażą PAD swój sprzeciw za zorganizowaną niechlujnie akcję humanitarną Ukraińcy z Niemiec do Przemyśla w wyborach na urząd prezydenta RP. Jedna akcja a tyle głosów na nie dla PAD. Źródło: plus.nowiny24.pl/koronawirus-kilka-tysiecy-ukraincow-ewakuowanych-przez-przemysl-mieszkancy-obawiaja-sie-ze-obcokrajowcow-moze-byc-wiecej/ar/c1-14875187 https://nowiny24.pl/ewakuacja-ukraincow-przez-przemysl-posel-marek-rzasa-zadaje-pytania-wojewodzie-podkarpackiemu/ar/c1-14881299
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.27 7:52
PiSdzielce natomiast świetnie organizują dalej swoją kampanię wyborczą. Stawiają faceta w mundurze w pozie jakby był Napoleonem,targają po całej Polsce a teraz przedstawiają go jako modlącego oddanemu bogu polityka! a w tym czasie ludzie umierają na wirusa...
feldkurat Katz2020.03.27 10:10
Bo liczą się Posady i Szmal, a nie tam jacyś ludzie. Hołota ma głosować jak prezes każe i trzymać gęby na kłódkę.
Koniec swiata2020.03.27 7:43
Boze co za debilizm? Czy nawet pandemia nie zmusilakatoli do przemyślenia swojej nie aliści do bliznich
Ciekawy2020.03.27 7:42
Kosiniaka kupili w wielkim poście za judaszowe srebrniki
katolik2020.03.27 7:40
Przeciez to wiadomo już dawno,że dno popslsldwiosnanowoczesnahołow nie istnieje. Kara osobistego przekleństwa dna za grzech społeczny Polaków.
feldkurat Katz2020.03.27 10:14
Dno istnieje, ale z pod spodu PiS (Posady i Szmal) puka.
MT(*)2020.03.27 7:33
Ci tak zwani "totalni" to raczej post-bolszewicka dzicz ukształtowana mentalnością sowiecką. Oni zawsze zakładali zniszczenie i pogardę wobec tego co normalni ludzie naszej cywilizacji uznają za "dobre obyczaje" lub "porządne zachowanie". To przodkowie tej dziczy, po wkroczeniu na teren Polski z rzekomym wyzwoleniem, myli zapijaczone mordy w sedesach i popijali stamtąd wodę, dziwiąc się aż takim wynalazkom. Niewykluczone, że większość hałaśliwej hołoty określającej się "totalną" opozycją ma właśnie taki rodowód, a przynajmniej przez pół wieku powojennej PRL-owskiej komuny jej przodkowie rozszyfrowali w końcu do czego służy sedes i spływająca w nim woda. Dzięki temu uznali, że stali się "e l y t o m". Ta dzisiejsza dzicz w sejmie to ich potomkowie, najprawdopodobniej nie tylko ideowi, czyli neo-e l y t y.
feldkurat Katz2020.03.27 10:12
Wyjrzyj za okno i powiedz, jaka tam u was w Moskwie pogoda?
MT(*)2020.03.27 10:22
Przeciwstawiając się bolszewickim obyczajom polsko-języcznej 'totalnej e l y t y" w Polsce mam coś wspólnego z Moskwą? Leczysz się już może na schizofrenię?