Jerzy Bukowski: Kuszenie Gowina. Jego miłość własna jest odwrotnie proporcjonalna do lojalności - zdjęcie
26.04.20, 06:45Screenshot Youtube - Radio ZET

Jerzy Bukowski: Kuszenie Gowina. Jego miłość własna jest odwrotnie proporcjonalna do lojalności

18

Kuszenie Gowina

Ze strony opozycji padają coraz to nowe i bardziej atrakcyjne oferty dla doktora Jarosława Gowina, jeżeli zdecyduje się zdradzić Zjednoczoną Prawicę i wyprowadzić z niej swoje Porozumienie (jeżeli jeszcze nad nim panuje). Była już mowa o premierostwie, teraz pada propozycja zrobienia go marszałkiem Sejmu, wkrótce usłyszymy pewnie, że mógłby zostać kandydatem sporej części ugrupowań opozycyjnych na Prezydenta RP w następnych wyborach.

Wysuwający takie pomysły politycy doskonale wiedzą, że miłość własna Gowina jest odwrotnie proporcjonalna do jego lojalności wobec aktualnych sojuszników, kuszą go więc jednocześnie lekceważąc. Zdają sobie bowiem sprawę, że zaufać temu bufonowi znaczy tyle, co dobrowolnie wystawić się na pośmiewisko i udowodnić brak elementarnych kompetencji do brania udziału w życiu publicznym. Można natomiast skutecznie grać na jego próżności.

Pazerny na władzę człowiek, którego nie obchodzi nic poza własną karierą i jest gotowy z dnia na dzień zmienić nie tylko politycznych partnerów, ale także głoszone do tej pory poglądy (tak naprawdę żadnych nie posiada) jest idealnym „towarzyszem podróży” dla każdego, komu jest w danym momencie wygodny. Potem można go będzie bez żalu porzucić, co on w swojej megalomanii uzna za przejaw własnej wielkości i bycia jedynym dzisiaj w Polsce mężem stanu.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (18):

Czes\\2aw2020.05.5 10:29
Polityk do wynajęcia, czyli k....a męska...Ciekawe, dla wyborców, jak się teraz zachowają członkowie tego tzw. Porozumienia. Porozumienia z kim?...Czy też jak .... męskie?.
Cycolitka2020.04.27 16:43
Panie Jureczku kocham Pana za te wspaniałe,pełne wirtuozji felietony.Każdy felieton to wielokrotne szczytowanie.Obejrzyj na www.paluszkiempobrzuszku.pl.
Czes\\2aw2020.04.26 19:45
Wyjątkowo śliski padalec. V kolumna w koalicji, narcyz, obrażający pamięć po wspaniałej postaci Tadeusza Rejtana.
Walter2020.04.26 16:17
Jeśli Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że wybory mają się odbyć w maju, w czasie pandemii koronawirusa, to choćby tysiąc głosujących miało umrzeć jego pretorianie wykonają. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza, wzrośnie jeszcze bardziej bezrobocie, więcej firm ogłosi upadłość, wzrośnie inflacja, susza spowoduje podwyżki cen artykułów żywnościowych, poziom życia się zmniejszy. Andrzej Duda będzie miał wtedy mniejsze szanse na reelekcję. Samorządowcy nie maja prawa do przekazywania poczcie danych osobowych, bo muszą przestrzegać RODO. Kodeks wyborczy nie może być zmieniany na pół roku przed głosowaniem. Jacek Sasin mając pisemne polecenie Mateusza Morawieckiego doprowadził do bezprawnego drukowania kart wyborczych. Jeśli PiS straci władzę, to Mateusz Morawiecki będzie odpowiadał za złamanie dyscypliny finansów publicznych. Jeśli wybory odbędą się w maju, to będzie kwestionowana ich uczciwość i legalność w kraju i za granicą. Ogromna ilość obywateli polskich mieszkających za granica nie będzie miała możliwości głosowania. Czy Polska jest własnością Jarosława Kaczyńskiego?
Cickolina2020.04.26 14:46
Zapraszam na www.paluszkiempobrzuszku.com czytam kolejny felieton mojego ulubionego autora p.Bukowskiego i przedkamerą doznaję orgazmu.
maria van orden2020.04.26 14:40
Szef maleńkiej partyjki(która bez połączenia z PiSem już by nie żyła), nielojalny spadochroniarz z PO, który wszedł do ZP za stanowiska w rządzie i ciepłe posadki w spółkach Skarbu P. dla siebie i swoich ludzi(został potraktowany przez JK/PiS po królewsku).Będąc rzekomo pasjonatem wykuwania nowych,młodych kadr, jako Min. Szkol. Wyższego upewnił się, że lewacka ideologia jest tą obowiązującą, a nie-lewaccy naukowcy są dyskryminowani i chciał się kłaść Rejtanem w obronie "Gender Studies" czyli jedynej "dyscypliny" uniw., która nie ma z nauką nic wspólnego i jest zlepkiem koncepcji wymyślonych przez nie-heteronormatywnych "akademików"(mających problem z samoakceptacją/poczuciem własnej wartości).Wywoływanie kryzysu rządowego w obecnym czasie, po to tylko, żeby dokarmić wątłe ego i próbować zaspokojenia swoich chorych (i nieuzasadnionych tym co pokazał od strony intelektualnej,moralnej i ideowej w całej swojej "karierze" a zwłaszcza ostatnimi zachowaniami)ambicji pokazuje, że jest kolejną miernotą wśród polityków, bezideową, bez zaplecza, bez mocy sprawczej, która "żyje" w polityce tylko "na doczepkę" a w kulminacyjnym punkcie ugryzie rękę którą mu podano biorąc go na swój pokład, bo go boli, że nie jest tym największym graczem. Czyli z gębą pełną frazesów o trosce o zdrowie i dostatek Polaków-kolejny polityk, który ma w du..e obywateli (jego pracodawców) i swoich wyborców (którzy nie głosowali na niego w konstelacji z Władziem i Pawełkiem) i tylko się bawi z innymi przygłupami w roszady/koalicje/gierki/pokazywanie kto jest większym kozakiem/kto przechytrzy rząd/PiS/JK i robią to za nasze pieniądze!!!Nienawidzą Kaczyńskiego, bo wszyscy chcieliby nim być, tyle, że walorów brak, więc kąsają i rzucają kłody pod nogi i jeszcze gęby sobie nami wycierają, że to niby z troski o nas!!!WSTYD I HAŃBA Z MARZENIAMI O KORYCIE W TLE, MORALNA, INTELEKTUALNA MIERNOTA, której, mam nadzieję Jarosław Kaczyński i PiS będą w stanie z hukiem podziękować, jednocześnie nie tracąc większości, bo przecież swoich kolegów Pan Gowin też ma gdzieś i muszą o tym wiedzieć.
alfons "Leszek" Keller-Krawczyk zaprasza:2020.04.26 12:22
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Pfft2020.04.26 12:01
Patrząc po emocjonalnym ładunku wypowiedzi, Bukowski się chyba zapluł z wściekłości pisząc ten tekst. Aż tak mocno wam weszło "kto nie z nami, ten przeciwko nam"?
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.26 11:25
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Paweł2020.04.26 9:57
Na pal z nim jeśli poprze opozycję
Toni 2020.04.26 9:40
Gowin to Judasz dał się wrogom Polski z opozycji antypolskiej podpuścić jak chłoptyś w kródkich spodenkach.A moze całyczas był zdrajcą Polski jak oni, przecież był kiedyś w PO i mógł przejśc do rządu polskiego jakim jest PIS by szkodzić.
ladychapel2020.04.26 9:08
Kancelaria Sejmu nie wykona orzeczenia NSA i nie poda do publicznej wiadomości list sędziów, którzy poparli kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Powołuje się na postanowienie prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych a NASZE DANE OSOBOWE CHCE PODAĆ DO WIADOMOŚCI POCZTY POLSKIEJ!!!
a kuń padł na beton i nie POjechali2020.04.26 9:06
pamiętam jak na WF skakalo się przez ludzkiego konia. Budka schylił się, Gowin rozpędził się; łapska na uchach Budki i wskoczył na Budkę
t2020.04.26 8:58
Jedyny po Donku, tylko jemu w pas się kłaniał. Nikomu więcej!!
Raf2020.04.26 8:17
Lojalność Gowina cyt "Czy Gowin wystartuje w wyborach na szefa PO? - Decyzję w tej sprawie ogłoszę dopiero wtedy, gdy zostaną podjęte decyzje odnoszące sposobu wyłonienia władz partii - uciął temat były minister sprawiedliwości..." 27 maj 2013.... Z tego samego artykułu "Jarosław Gowin mówiąc o swoich politycznych planach stwierdził, że będzie walczył o to, by Platforma Obywatelska wróciła do swoich korzeni. - Ja walczę nie tylko o przywództwo w Platformie, ja walczę o tożsamość Platformy, o jej duszę i jej program - przekonywał były minister sprawiedliwości, który wcześniej napisał list krytykujący działaczy PO i władze tej partii." Ktokolwiek uważa, że Gowin cokolwiek robi dla dobra innych - jest w błędzie...
Raf2020.04.26 8:01
Teraz zobaczymy czy Gowin zostanie Judaszem
Zephyr2020.04.26 7:52
Gowin to niewierny pies. Kiedyś Tatarzy wiedzieli co z takim robić. Mam nadzieję, że ten zdrajca doczeka tego.
kibic2020.04.26 7:20
Szmata, wytrą nim swoje brudy i wyrzucą na smietnik !!!