Jerzy Bukowski: Jedyne, co Kidawie-Błońskiej dobrze wychodzi to popełnianie spektakularnych gaf - zdjęcie
02.03.20, 07:30Screenshot Twitter - Magazyn Śledczy Anity Gargas

Jerzy Bukowski: Jedyne, co Kidawie-Błońskiej dobrze wychodzi to popełnianie spektakularnych gaf

8

Portret pamięciowy

Tak określano w latach 90. ubiegłego wieku Waldemara Pawlaka. Nikt nie wiedział bowiem, co prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i premier naprawdę myśli, ponieważ trudno to było wydedukować z jego enigmatycznych wypowiedzi.

Kiedy przyglądam się, w jaki sposób prowadzi swoją kampanię prezydencką Małgorzata Kidawa-Błońska to widzę, że tytułowe określenie można z pewnością zastosować także do niej.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej jest osobą bezbarwną, miałką, nieporadną i kompletnie nieprzygotowaną do walki o najwyższy urząd w państwie. Jedyne co jej naprawdę dobrze wychodzi to popełnianie spektakularnych gaf oraz żenujących błędów, których mają już dosyć nawet jej koleżanki i koledzy z Platformy Obywatelskiej.

Mówiąc o kimś, że jest portretem pamięciowym widzimy w nim człowieka bez krztyny charyzmy, bez określonych przekonań, bez umiejętności zaprezentowania konkretnych poglądów, bo przecież takich nie posiada. Brak wyrazistości politycznej, niezdarność retoryczna, przebijająca ze słów i gestów sztuczność, zagubienie w debacie publicznej, brak talentów medialnych - oto kolejne cechy polityka, którego można określić mianem przypisywanym ćwierć wieku temu Pawlakowi.

Czyż może być lepsza puenta do tego felietonu od informacji, że członkowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dla mieszkańców powiatu lubińskiego na Dolnym Śląsku spotkanie wyborcze ze zdjęciem portretowym Kidawy-Błońskiej zamiast z nią samą? Prawdopodobnie uznali, że w ten sposób ich kandydatka uniknie kolejnej kompromitacji.

I pomyśleć, że hasło wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej brzmi: „Prawdziwa prezydent”.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (8):

Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.2 15:08
ten stary babsztyl z dużą z-------pą jest tak ustawiana przez sok z buraka ,by tylko gadać na okrągło ,bo poziom inteligencji jest tak niski,że własne zdanie może powiedzieć tylko wtedy jak jest sama z szefem swej mafii
Adv2020.03.2 11:48
Ktoś tłumaczy gafy Dudy (czy raczej prezesa)? Nie, wystarczy zatrudnić krzykaczkę Kieryłło.
krakus2020.03.2 11:47
Ten znow tylko Kidawa i Kidawa... kolejna kompromitacja Bukowskiego, czyżby zapomniał o gafach Dudy?
Barbar2020.03.2 14:19
Jakie na przykład?
jula2020.03.2 9:24
Najzabawniejsze jest to, że PO/KO nie rozumie ostateczności zawołania bojowego: Kidawa albo śmierć. Szczęśliwy traf na cztery litery? Zgon.
Glaudiusman2020.03.2 8:58
Jedyny plus to taki, że nie zagląda do talerzy pasażerom w pociągu.
Raf2020.03.2 8:30
Pani MKB niczym kukiełka poruszana na sznurkach, wije się po scenach i targowiskach po to by pleść nonsensy.... Nie daj Bóg, by ktoś taki, ośmieszał nasz kraj..
anonim2020.03.2 7:45
Jak ktoś ma inteligencję na poziomie. Bolka lub żyrandolowe to co ma robić