Jerzy Bukowski: Holland ''trafiona, zatopiona'' - zdjęcie
01.10.19, 17:26(fot. youtube)

Jerzy Bukowski: Holland ''trafiona, zatopiona''

24

To się nazywa mistrzowska riposta!

            Córka komunistycznego prominenta, reżyser Agnieszka Holland zaproponowała w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, żeby na trzy kadencje zawiesić mężczyznom czynne prawa wyborcze, ponieważ „w męskim, testosteronowym, nacjonalistycznym projekcie politycznym, który jest jednocześnie lękowy i narcystyczny, doszliśmy do granicy, za którą bardzo trudno jest zmienić politykę tak, by nagle inne wartości zaczęły grać główną rolę”.

            Na Twitterze odpowiedział jej aktor Redbad Klynstra-Komarnicki:

            „A ja mam taki prosty pomysł, żeby zawieszać prawa wyborcze kolejnym potomkom złoczyńców i zbrodniarzy komunistycznych (aż do siódmego pokolenia) do momentu, w którym publicznie nie potępią udowodnionych postaw i czynów swoich przodków. Dla demokracji to może być wręcz zbawienne.”

            Mogę to skomentować jedynie tak: „trafiona, zatopiona”.

 Jerzy Bukowski

 

Komentarze (24):

Weteran Prawdziwy2019.10.3 18:14
Ciekawe, kiedy dochodzi do zamiany POŻYTECZNEGO IDIOTY, na ZDRAJCĘ, ZAPRZAŃCA, SZUJĘ i SWOŁOCZ? Jakie muszą zaistnieć warunki do takiej zamiany żeby ZEŚWINIĆ się, strach, choroba psychiczna, przekupstwo, urażone ambicje, zemsta na POLSCE?? Czy coś jeszcze??? No może być też SZANTAŻ oficera PROWADZĄCEGO i Jego propozycja nie do odrzucenia? Ale jakie są tego konsekwencje??? "Jak łatwo, co niektórym ZEŚWINIĆ się, a nie myśli się o DZIECIACH i WNUKACH??? Co dzieci powiedzą na ZEŚWINIENIE się??? Był jedyny sposób na taką propozycje i podpisane oświadczenie o ZEŚWINIENIU się. Natychmiast po "spotkaniu" i podpisaniu oświadczenia należało wszędzie ROZPOWIADAĆ o takim spotkaniu i o tym, że podpisało się taki KWIT. Jeżeli ktoś tego nie zrobił to nawet jak nie DONOSIŁ to jest potencjalnym KAPUSIEM SB, choćby mając FUNKCJE KRETA czy ŚPIOCHA. TYLKO PRAWDA ICH WYZWOLI, tylko tak można ZERWAĆ SIĘ ZE SMYCZY i ZDJĄĆ KAGANIEC. Inaczej do samej ŚMIERCI jest się ZDRAJCĄ i DONOSICIELEM a nawet jest możliwość przeniesienia tej SMYCZY i KAGAŃCA na POTOMKÓW. Wystarczy być tylko PRZYZWOITYM POLAKIEM (oczywiście jak się jest POLAKIEM).".
Reytan2019.10.3 17:09
Zydokomuna zawsze gotowa do ludobojstwa na polskich katolikach i ;patriotach. Sadysci i degeneraci Syjonu.
fan2019.10.2 9:42
Pani Holland to baba z jajami.
nolens volens2019.10.2 10:13
chyba jej córka
Halina2019.10.3 11:34
Albo jaja z baby.
Reytan2019.10.3 17:06
Raczej bolszewicka rajfurka ,konczaca zbrodni swego ojca,ktory likwidowal z ramienia NKWD polska nauke i kulture w okresie stalinowskim. Zydokomuna to zawsze smiertelny wrog katolickiej Polski.
J.P2019.10.1 19:01
Pan Bukowski nie był nigdy wybredny szukając "po internetach" Teraz znalazł aktora pochodzenia obcego i cieszy się po kątach, że ten wpadł na archaiczny pomysł znany z najczarniejszych czasów by dzieci cierpiały za domniemane grzechy przodków. Oczywiście kontekst wypowiedzi Holland też inny niż Bukowski jest w stanie pojąć.
Marian2019.10.2 7:14
Grzechy nie sa domniemane a dzieci tych sk..now nigdy ich nie potepili
Przeciw kretynom2019.10.2 7:40
Dzieci tych bydlaków są wychowane przez tych bydlaków i mają głęboko wpojone „wartości” tych bydlaków, przez co same są takimi bydlakami, na jakie je wychowali bydlacy. Czy to jest jasne?
stan2019.10.2 8:44
To przykład dla was. Można być obcego pochodzenia i bronić kraju, w którym się mieszka, ba nawet znać dobrze historię Polski. Czy nie wstyd dla was, tu zasiedziałych wrogów ziemi, na której żyjecie?
Zibi442019.10.1 17:55
Wszystkich ujadających celebrytów należy sprawdzić, co to za swołocz?. Trzeba przetrzepać archiwa zastrzeżone IPN. Takich ludzi jak Janda, Stuchry,.......... Ludzie pióra, dziennikarze polscy, do roboty. Oczywiście nie myślę tu o ludziach z TVN i bo to inna Rosja.
JONASIK2019.10.1 17:43
Henryk Holland w listopadzie 1961 w czasie rozmowy ze Stanisławem Brodzkim otrzymał informacje o treści przemówienia Nikity Chruszczowa na XXII Zjeździe KPZR, w którym opisano okoliczności śmierci Józefa Stalina i Ławrientija Berii oraz poddano krytyce stalinowską politykę. Holland przekazał informacje korespondentowi „Le Monde” w Warszawie Jeanowi Wetzowi. Rozmowa Hollanda i Wetza została podsłuchana przez Służbę Bezpieczeństwa. Henryka Hollanda zatrzymano 19 grudnia 1961 i następnie poddano wielogodzinnemu przesłuchaniu, a w dniu 21 grudnia 1961 został aresztowany pod zarzutem z art. 7 „małego” kodeksu karnego. Po ogłoszeniu decyzji o aresztowaniu, przewieziono go do jego mieszkania na rewizję. W czasie tej rewizji Holland popełnił samobójstwo, skacząc z okna mieszkania, znajdującego się na 6. piętrze budynku.
Agnieszka2019.10.1 18:14
No żołnierz wyklęty to z niego nie był.. Musiał być mocno w stalinizm zaangażowany, że po śmierci Stalina, po pozyskaniu informacji o zmianach i być może konsekwencjach za "błędy i wypaczenia stalinizmu" szukał ratunku w kontaktach z zachodem. Pewnie niejedną wewnątrzpartyjną czystkę widział skoro wolał wybrać śmierć, gdy wersja z ratunkiem na Zachodzie nie wyszła, ale podejrzenia o szpiegostwo przyniosła.
JONASIK2019.10.1 18:30
Trudno oceniać ludzi z naszej bezpiecznej perspektywy. Pewnie, nawet nie żyłaś w tamtych czasach. A wracając do naszych czasów, to ja jestem przekonany, że historia oceni piśśś podobnie jak pzpr. Te same metody, ten sam owczy pęd, jeden zbawca narodu, ta sama nienawisc innosci. taka sama propaganda.
kamila2019.10.1 22:14
jestem przekonana,ze twoja matka to sowiecka cichodajka ...
Przeciw kretynom2019.10.2 7:37
A ja jestem przekonany, że jesteś skończonym idiotą.
Agnieszka2019.10.2 12:19
A ty cytując końcowy fragment jego biografii bez tego z czego mógł wynikać co miałeś na celu? zanegowanie faktu, ze pani Holland wywodzi się ze stalinowskiej rodziny? Wzbudzenie w nas przekonania, zmanipulowania w/w oceny i uznania, że ojciec pani Holland nie był po stronie stalinowskich katów i morderców, ale ich ofiar, co też czasem samobójstwo woleli wybrać albo wyrzucani z okna byli? Wyrywasz z niewygodnego kontekstu koniec życia tego człowieka, sugerując, że mamy go wybielić, bo jego zakończenie życia można skojarzyć z tragedią polskich bohaterów wykańczanych przez UB i NKWD a potem zabraniasz ciągu myślowego, który to podważa, bo nam nie wolno oceniać czasów, w których nie żyliśmy? Nie trzeba było wtedy żyć, żeby nabyć wiedzę, że ci mordercy walcząc o umocnienie władzy swojej frakcji mordowali nie tylko wrogów zewnętrznych, ale też siebie nawzajem... Toż Stalin przed wojną wyciął tylu bohaterskich towarzyszy, co mordowali dla zwycięstwa rewolucji i ruskich panów i popów i chłopów, że jak Hitler napadł, to zwiewać musiał póki kadr nie odbudował, bo nie miał kim walczyć, skoro w wojsku miernoty same i pustki. Wiedzieli, co robili, to nic dziwnego, ze na nich blady strach spadł czy ich to samo, co ich ofiary nie czeka, gdy Stalin umarł i nie ich frakcja do władzy doszła a i rozliczenia zaplanowała i kozły ofiarne były potrzebne.. Nie zamierzam współczuć mu śmierci - co najwyżej stalinowskiego życia - skoro być może zginął w wyniku działania tych, co choć podli, to może i tam mimo wszystko od niego lepsi byli. Żydokomuna to była najgorsza odmiana komunizmu na usługach Stalina...
Agnieszka2019.10.2 12:44
A nienawiść córki do wszystkiego, co polskie, niepodległe i jej niepodporządkowane najlepiej pokazuje, co mógł jeszcze tatuś w życiu zdziałać, jak Polskę i Polaków niszczyć, gdyby przeżył i miał takie możliwości. Nie rób mi tu z niego bohatera i męczennika komuny, bo jedno zdanie jego córki obala w proch twoje starania!!!
Grizzly2019.10.1 21:03
... że niby w opozycji do komuny? Nic bardziej zmanipulowanego! Komuniści mordowali się nawzajem i wszystkich innych dookoła! To podsycało terror i karmiło ich wszechwładzę!
Marian2019.10.2 5:52
Kilka lat wczesniej bo 53r.tez sie "nawrocil" zyd Swiatlo.Zbrodniarz i wyjatkowy sadysta.Zapomniales o nim "Jonasiku"?
stan2019.10.2 8:40
Ten człowiek od dawna służył komunie, jak większość z KPP, których potem Stalin Nagrodził wycinając prawie w pień. A co złego zasiali na polskich ziemiach, to zasiali! Holland jako komuch i Żyd doskonale wiedział, co oznacza aresztowanie i przesłuchanie. Wystraszył się . Wyobrażacie więc co przechodzili Żołnierze Niezłomni, kiedy działało żydowskie UB?
anonim2019.10.1 17:39
Dokładnie, Norwegia zbanowała ideologów na 3 pokolenia i mają spokój!
Agnieszka2019.10.1 17:34
Lepiej tego ując nie było można. BRAWO!!!!
kamila2019.10.2 5:27
A ja mam taki prosty pomysł, żeby lac palami u uczyc respektu i szacunku do kraju....jak to mawial bolek sie walesajacy ....