Jerzy Bukowski: Czy wyborcy się na to nabiorą? - zdjęcie
29.09.19, 13:45Screenshot Youtube - fxmag

Jerzy Bukowski: Czy wyborcy się na to nabiorą?

3

Pod obcą flagą

Niedawno pisałem o tym, że niektóre komitety wyborcze stosują sprytny manewr wprowadzając na swoje listy kandydatów o tych samych nazwiskach, jakie noszą prominentni politycy innych ugrupowań i licząc na omyłkowe oddanie na nich głosów przez część słabo politycznie zorientowanych rodaków.

Okazuje się, że to zjawisko ma szerszy wymiar. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w wyborach do Senatu zarejestrowano dwa komitety o nazwie podobnej do Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden przywołujący Zjednoczoną Prawicę.

I tak na przykład ubiegający się o miejsce w wyższej izbie parlamentu Paweł Górnik występuję pod firmą Prawda i Sprawiedliwość dla Polski. O mandat będzie rywalizował z obecnym senatorem Grzegorzem Czelejem z PiS i z Krzysztofem Kamińskim z Koalicji Obywatelskiej.

O tym, że są to działania celowo wprowadzające wyborców w błąd jest przekonany prezes PiS Jarosław Kaczyński, który określił je w rozmowie z gazetą jako nieprzyzwoite.

Czy nabiorą się na to wyborcy? Specjalizujący się w tej tematyce doktor habilitowany Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest przekonany, że jednak nie.

„ Nie mają żadnych szans na zwycięstwo, natomiast mogą uszczknąć trochę głosów osób niezorientowanych. Będzie to działać na korzyść przeciwników PiS, czyli kandydatów paktu senackiego, tworzonego przez partie opozycyjne” - powiedział „Rzeczpospolitej”.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (3):

Jarek2019.09.29 15:46
Życzę wszystkim wyborcom, aby nie dali się nabrać na kłamstwa PIS.
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.09.29 15:05
Zapewne jest to celowe działanie. Ale każdy chce żyć - każdy kombinuje jak może. PREZES np. gwarantuje powszechną i bezpłatną służbę zdrowia!!!! A składkę zdrowotną przy podatku - to odprowadzamy na ..... no na co PREZESIE??? Na co p. Bodakowski??? Czy wyborcy się na to nabiorą???? Bezpłatne leczenie mają tylko wielebni - oni składki zdrowotnej nie odprowadzają.
Marian2019.09.29 14:38
Platforma w razie zwyciestwa w wyborach, zamierza zmienic nazwe "ten kraju" na Generalna Gubernia.Obecna nazwa Polska, jednoznacznie kojarzy sie z nacjonalizmem i antysemityzmem wyssanym.Wszyscy mieszkancy GG zobowiazani sa w ramach akcji "Winterhilfe 2020" oddac swoje futra i kozuchy dla migrantow.PO chce tez wyplacic niemcom reparacje wojenne za udzial jednostek LWP w obaleniu legalnych wladz III Rzeszy i zniszczeniu Berlina oraz represji wobec ludnosci cywilnej.Oto relacja Klaudii Jachiry z domu Hans Globcke zlozona na Gestapo w styczniu 45r."Wobec szalejacego antysemityzmu w Polsce zdecydowalam sie na ucieczke do Prus.Zamieszkalam u niemieckij rodziny ktora z narazeniem zycia jaka grozila kazdemu niemcowi za pomoc zydowi ze strony polnische banditen dala mnie i innym uciekinieom schronienie.Pewnej nocy do wsi wkroczyli polnische banditen ,przebrani za krasnoarmiejcow. Kilka kobiet w tym tez ja, ukrylismy sie w stojacej na uboczu stodole, na swiezym sianku Najstarsza, Frau Mittwoch (Sroda) ktora zaliczyla przeszkolenie wojskowe w BDM dala komende, padnij!Rozlozylysmy sie wiec wszystkie jak do pierd...tego...no...Po chwli te bestie odkryly nas i rzucili sie z okrzykiem :Job waszu mac co w tlumaczeniu na niemiecki znaczy Gott mit uns. A wiadomo gdzie Gott tam polaczki i to te prawdziwe z pisu.Przewaga npla. byla duza wiec sie nie opieralam, zresza nawet nie bylo o co.Dalam wiec co mialam, ku chwale ojczyzny i naszego kochanego Fürera".