Jerzy Bukowski: Co hm. Mazguła robi jeszcze w ZHP? - zdjęcie
31.10.17, 07:00

Jerzy Bukowski: Co hm. Mazguła robi jeszcze w ZHP?

Znany z wychwalania stanu wojennego i udziału w antyrządowych manifestacjach pułkownik harcmistrz Adam Mazguła zamieścił na Facebooku poniższy wpis, w którym odniósł się do samobójczej śmierci Piotra S. z Niepołomic:

Pan Piotr oddał wszystko, co miał najcenniejszego, życie.

Wybrał męczeńską śmierć w imię wolności, nie dla siebie, dla innych ludzi. Jakże groteskowa wydaje się wymuszona śmierć na krzyżu zbawcy świata w obliczu tego samospalenia?

Zwykły szary człowiek, a tak niezwykły.

Nie mam zamiaru komentować tych słów, które każdego myślącego człowieka - także wyznającego inną niż chrześcijaństwo religię lub niewierzącego - powinny napawać wyłącznie obrzydzeniem.

Chcę tylko po raz kolejny zapytać Główną Kwaterę Związku Harcerstwa Polskiego: jak długo, Druhny i Druhowie, będziecie jeszcze tolerować obecność w korpusie instruktorskim ponoć zrywającej z komunistycznym uwikłaniem organizacji typowego „homo sovieticusa”, jakim jest hm Mazguła, który od ponad 9 miesięcy prowadzi jawnie polityczną działalność, co już dawno powinno go zdyskwalifikować jako członka organizacji wychowawczej, a teraz postanowił potwierdzić opinię o sobie jako o moralnym troglodycie?

Harcmistrz Jerzy Bukowski

Harcerz Rzeczypospolitej