Jerzy Bukowski: Chocholi taniec opozycji - zdjęcie
10.08.19, 12:20Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Jerzy Bukowski: Chocholi taniec opozycji

4

Opozycja zajmie się sobą

Rozpoczęta już kampania wyborcza nie będzie - wbrew pozorom - przebiegać pod znakiem ostrego starcia Zjednoczonej Prawicy z opozycją. Główna walka rozegra się wewnątrz tego drugiego obozu, który jest tak podzielony, że zajmie się przede wszystkim zwalczaniem teoretycznych sojuszników będących de facto zawziętymi wrogami.

Trzy opozycyjne koalicje muszą pozyskiwać podobny elektorat, co nie sprzyja budowaniu wspólnego frontu przeciw ZP. Choćby ich liderzy zaklinali się (co już czynią), że ich jedynym przeciwnikiem jest obecna władza, to nie mogą uniknąć kopania się po kostkach, co jest oczywiste dla każdego, kto ma jakiekolwiek rozeznanie w polityce.

Z rozbawieniem obserwuję chocholi taniec opozycji, która najpierw deklarowała potrzebę jedności, bo tylko ona umożliwi skuteczne przeciwstawienie się obozowi rządzącemu, a potem pokłóciła i rozeszła po kątach, ale nie zaprzestała snuć barwnych opowieści o tym, że stanowi zwartą formację.

Podejrzewam, że w najbliższych tygodniach będziemy świadkami widowiskowych starć w łonie opozycji, podczas gdy Zjednoczona Prawica spokojnie przedstawi konkretne, pozytywne propozycje wyborcze.

Jerzy Bukowski

Komentarze (4):

LEKARZ2019.08.11 7:12
UWAGA!!!!! Większość gejów jest nosicielami wielu chorób.HIV,syfilis,kiła,rzeżączka.Ludzie,uważajcie na kontakt z nimi.
Mirek2019.08.10 14:50
Wyborów jeszcze nie było i nie wiemy jaki będzie wynik . Ale jedno wiemy ! . Tak głupiej opozycji jaką mamy dzisiaj w Polsce nie ma w zadnym kraju w Europie a może nawet i na świecie . Tzw. totalna opozycja która rządziła przez 8 lat i rozkradła 450 miliardów złotych chce obalić rząd PiS NIE MAJĄC ŻADNEGO PROGRAMU DLA POLSKI !!! . Jedynym ich "programem" jest żeby było tak jak było ! . To znaczy że oni znowu chcą dojść do władzy tylko po to ABY UKRAŚĆ NASTĘPNE 450 MLD ZŁ !!! . Druga sprawa . Spójrzmy na rządzących obecnie ludzi PiS-u . Są to ludzie o wysokiej kulturze , nie złodzieje , reprezentujący Polskę godnie poza granicami kraju . A kogo mamy po stronie totalnej opozycji ? ! . Mamy wszelkie męty społeczne , targowiczan , złodziei , krętaczy , łgarzy itd . A teraz wyobraźmy sobie tylko co będzie gdy dopuścimy taką swołocz do władzy ? .
Karol2019.08.11 12:29
100% racji. Podoba mi sie to co napisales, tak wlasnie jest !
Gogito ergo sum2019.08.10 12:27
Pinczerki rozpoczynają swoje harce na tęczowym dywanie. Polska w tle. Im chodzi tylko o dostanie się do sejmowego sejfu. Myślę, Schetyna wszystkich obsika bo ma najwięcej moczu w pęcherzu