Jerzy Bukowski: Aby tylko zasiąść na Wiejskiej... - zdjęcie
09.09.19, 06:00Screenshot Youtube

Jerzy Bukowski: Aby tylko zasiąść na Wiejskiej...

6

Aby tylko zasiąść na Wiejskiej

W polityce nic nie powinno dziwić: ani przejścia z partii do partii, ani łączenie się ze sobą ugrupowań, których nie wiąże żaden program, ani zapominanie o tym, co głosiło się jeszcze kilka miesięcy wcześniej.

Nie jestem więc zaskoczony różnymi wygibasami, jakie dokonują się przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, patrzę na nie z pewnym rozbawieniem, zwłaszcza że mają miejsce w opozycji, która z dnia na dzień traci w sondażach do obozu rządzącego. Nie grozi nam więc, że ludzie o miedzianych czołach będą sprawować w Polsce władzę po 13 października.

Skoro napisałem wyżej o rozbawieniu, to nie mogę powstrzymać szczerego śmiechu, kiedy patrzę na Adriana Zandberga stojącego obok Włodzimierza Czarzastego i Pawła Kukiza ściskającego się z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Okazuje się, że dla politycznego mirażu można w jednej chwili podeptać wszystko, czemu wierność konsekwentnie głosiło się przez długie lata.

Zandberg zbudował swoją partię w ostrej kontrze do Sojuszu Lewicy Demokratycznej oskarżając go o wszystkie możliwe błędy, a nawet bezeceństwa ze zdradą lewicowych ideałów na czele. Kukiz przedstawiał się jako największy wróg partyjniactwa i starych układów w polityce. Teraz obaj przystąpili do ugrupowań symbolizujących wszystko, co było im wcześniej nienawistne.

Nie ma żadnej wątpliwości, że tanio sprzedali się za możliwość uzyskania miejsc w parlamencie. Mogą dowolnie zaklinać rzeczywistość, opowiadać piramidalne bzdury o tym, że budują koalicję, a nie zostali wchłonięci przez SLD i Polskie Stronnictwo Ludowe, bajdurzyć o zachowaniu podmiotowości, ośmieszać się odwoływaniem do obcych im pojęć takich jak honor czy narodowe imponderabilia - nikt rozsądny im nie uwierzy.

Czy to ich jednak przekreśla w oczach wyborców? Ależ skąd, polityka jest przecież cyniczną dziedziną, w której nie obowiązują żadne zasady moralne, liczy się wyłącznie sukces osiągany za wszelką ceną, także elementarnej przyzwoitości.

Jerzy Bukowski

Komentarze (6):

Adam2019.09.9 18:04
Oj trzesie wam sie pupeczunia, bo jak Zandberg zasiadzie na wiejskiej to zza krat bedziecie podziwiac Narod Wybrany :-)
anonim2019.09.9 10:44
Proletariusze wszystkich opcji lewackich - ŁĄCZCIE SIĘ - ALE I TAK Z BOGIEM (którego nie uznajecie) PRZEGRACIE !!
JS2019.09.9 9:38
Zandberg to nowy Marx albo Engels. Jak zapuści więcej brody i włosów jego profil będzie pasował do tej szatańskiej 2-ki. Módlcie się za tego człowieka ! Pozdr.
anonim2019.09.9 8:03
Ten zydowski klamca do izraela tam jego miejsce 60 lat sa w stanie wojny z Palestyna Tego zyczy ARON
Marian2019.09.9 7:01
Czy juz nie ma na niego jakiegos araba?
Konfederata2019.09.9 6:18
To przeciez zupełnie jak PiS.