Jerusalem Post: Morawiecki dumny z antysemickiej nagonki z '68 - zdjęcie
08.03.18, 09:56Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Jerusalem Post: Morawiecki dumny z antysemickiej nagonki z '68

Portal "Jerusalem Post" dopuścił się skandalicznej manipulacji w sprawie wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego podczas wczorajszej debaty na temat Marca'68. 

"Marzec ‘68 jest dla mnie symbolem drogi do wolności i solidarności; dla Polaków, którzy walczyli o wolność, powinien być powodem do dumy, nie do wstydu"- stwierdził szef polskiego rządu. Izraelski portal sugeruje, że te słowa świadczą o... dumie Morawieckiego z antysemickiej nagonki z 1968 roku! 

"W sprawozdaniu Polskiego Radia z debaty, w której wziął udział Morawiecki, nie znalazło się wyjaśnienie Morawieckiego, dlaczego właśnie Polacy powinni być dumni z miesiąca, w którym antysemickie plakaty pojawiały się w całej Polsce"- czytamy na "Jerusalem Post". Czy to jedynie niezrozumienie, czy ordynarna manipulacja? Przecież widać wyraźnie, że premier mówił o ludziach, którzy w tamtym czasie walczyli o wolność, nie o samym fakcie antysemickiej nagonki komunistów, którzy przecież stanowili władzę, która nie reprezentowała narodu, byli władzą "polską" jedynie z nazwy. 

yenn/”Jerusalem Post”, Fronda.pl