„Czy mamy j***ć Facebook, ponieważ on j***e Polskę?”. Fanpage o takim tytule to odpowiedź polskich użytkowników Facebooka na bezskuteczne apele do moderatorów o usunięcie fanpage'u "J***ć Polskę". „Zapoznaliśmy się ze stroną (…), ale stwierdziliśmy, że nie narusza ona dokumentu Standardy społeczności" – odpowiada za każdym razem administracja serwisu na napływające do niej skargi.

Z drugiej strony, Facebookowi przeszkadzał już fanpage pod tytułem „J****ć islam” – ten został usunięty. „Według Facebooka można j****ć Polskę, natomiast j****ć islam to nawoływanie do nienawiści” – skomentował na Twitterze Robert Tekieli.

„Facebook to jest instytucja stanowiąca państwo w państwie i rządzi się swoimi prawami. Może rzeczywiście nie są one do końca sprecyzowane, ale Facebook się na to godzi z pełną świadomością, żeby właśnie pozostawić sobie pole do działania” - wyjaśnia w rozmowie z naTemat Konrad Traczyk, twórca Hashrank.pl.

A jednak lewicowy przechył Facebooka zauważa nawet portal Natemat.pl, który wylicza usunięte przez administrację profile – m.in. Marszu Niepodległości czy Narodowego Odrodzenia Polski. Przez ostatnie 30 dni zablokowany był także profil Fronda.pl na Facebooku.

Beb/Natemat.pl