Jaworski broni dotacji dla uczelni Rydzyka - zdjęcie
10.02.16, 12:07Fot. 300polityka.pl

Jaworski broni dotacji dla uczelni Rydzyka

3

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski był pytany w Radiu Zet przez Monikę Olejnik w Radiu Zet, czy znajdzie 20 mln zł na uczelnię ojca Rydzyka.

„Nie jestem od znajdowania pieniędzy, natomiast – mówiłem to wielokrotnie – że prywatne uczelnie otrzymywały dotację, wielomilionowe czy kilkunastomilionowe dotacje na swoje badania, cele statutowe i że ta uczelnia jest jedyną uczelnią, która mimo, że aplikowała, nigdy żadnych środków nie otrzymała”

Dopytywany, gdzie znaleźć te pieniądze:

„Pamiętam wypowiedź ministra Gowina, który powiedział, że jeżeli będą tego typu środki będą zabezpieczone, to jest w stanie je realizować”

Jaworski twierdził też, że to nieprawda, że ustawa nie pozwala przeznaczać pieniędzy na prywatne uczelnie – mimo, że tak stwierdził minister Gowin:

„To nieprawda. Tej wypowiedzi nie znam. Ściągnąłem raporty z Ministerstwa Nauki, z których jasno wynika, na które prywatne uczelnie środki były przeznaczane”

Dalej mówił:

„To właśnie te pieniądze, które miały być na tę szkołę, były zapisane do budżetu Ministerstwa Nauki, do ministra Gowina. On te środki rozdaje. On powinien w ten sposób sprawdzić, w jaki sposób te środki są rozdawane, aby zabezpieczyć każdą szkołę, która uczy, która jest dobrze odbierana i ma wyniki”

Jaworski stwierdził też:

„Tylko minister Gowin, Ministerstwo Nauki przeznacza środki na szkoły wyższe. To naturalne”

emde/300polityka.pl

Komentarze (3):

anonim2016.02.10 12:24
Ujawnia się trwająca od czasu odzyskania niepodległości tj od 1918 jakaś dziwna Antykatolicka fobia szerzona przez Masonerię - tę zakałę ludzkości, które chce, aby Katolicy Polscy w piekle byli razem z nimi!
anonim2016.02.10 12:36
Radzi mi wyciągnął słowa.
anonim2016.02.12 15:37
@Kopalny tzn przedpotopowy potomku z rodu Kaina mylisz się powiedz mi kto uratował się w czasie POTOPU za dni Noego. Wierzący Bogu czy raczej nie wierzący Bogu tzn nie wierzący głoszonym przed Potopem orędziom NOEGO? Widzącym przecież budującą się Arkę która potem ocaliła rodzinę Noego? Dlatego ty podobnie jak potomki Kaina szydzisz, myśląc, ze Nowego Potopu nie będzie.! Wprawdzie nie będzie zgodnie z słowem Pana Boga Potopu wód. Ale znacznie gorszy POTOP bo Potop ognia i siarki zgodnie z słowem Pana /Łk 17,26-29)