Jasna deklaracja prezesa PiS ws. Mejzy: Oportunizmu nie będzie, sprawa zostanie wyjaśniona  - zdjęcie
01.12.21, 21:04Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Jasna deklaracja prezesa PiS ws. Mejzy: Oportunizmu nie będzie, sprawa zostanie wyjaśniona

21

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był dziś pytany przez dziennikarzy o sprawę wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Zapewnił, że „cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski, żadnego oportunizmu tu nie będzie”.

Wirtualna Polska podzieliła się sensacyjnymi informacjami, wedle których wiceminister sportu i turystyki Łukasz Mejza założył firmę, która obiecywała pomoc nieuleczalnie chorym pacjentom. Polityk miał osobiście przekonywać, że oferowane przez firmę, uznawane za niesprawdzone i niebezpieczne metody leczenia ciężkich chorób są skuteczne. Cena leczenia miała rozpoczynać się od 80 tys. dolarów. Polityk zapewnia, że jest to kolejny „nierzetelny atak na jego wizerunek”. Zapowiedział podjęcie kroków prawnych w tej sprawie. Obecnie komisja etyki poselskiej oraz służby sprawdzają oświadczenia majątkowe wiceministra sportu.

Do sprawy odniósł się dziś w rozmowie z dziennikarzami prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

- „Cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski, żadnego oportunizmu tu nie będzie”

- zapewnił wicepremier po wieczornym posiedzeniu klubu PiS.

Według wcześniejszych doniesień Wirtualnej Polski sprawa miała zostać poruszona na posiedzeniu. Poseł Marek Ast przekazał jednak, że tak się nie stało.

- „Ta sprawa jest znana i wiadomo, że jest to kwestia do wyjaśnienia i ona będzie wyjaśniana, ale dzisiaj o tym mowy nie było”

- powiedział.

Wskazał, że w czasie swojego przemówienia prezes PiS skupił się na kwestiach związanych z pandemią koronawirusa. Jarosław Kaczyński miał podkreślać, że należy zachęcać społeczeństwo do szczepień.

kak/PAP

Komentarze (21):

Paweł2021.12.2 15:49
Kolejny biznes Mejzy. Czy szkolenia za milion w ogóle się odbyły? Samorząd województwa lubuskiego podejrzewa, że obecny wiceminister sportu Łukasz Mejza organizował fikcyjne szkolenia za publiczne pieniądze. Zainkasował za nie blisko milion złotych.
Anonim2021.12.2 10:24
Złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
Dam2021.12.2 9:25
"Żadnego oportunizmu nie będzie". Tymczasem "Prezesem firmy Mostostal Siedlce, która weźmie udział w budowie granicznego płotu, jest Tomasz Hapunowicz. To były wójt Zbuczyna i obecny przewodniczący lokalnych struktur PiS. Senator Krzysztof Brejza (PO) podejmie interwencję, by wyjaśnić tryb, w jakim wybrano dostawców materiałów do budowy muru." Jak zwykle słowa swoje, a życie swoje. Ale już nawet Sasin się chwali nepotyzmem, zamiast się wstydzić. Czemu zawsze to, co u poprzedniej władzy było patologią, w PISie jest normalnością?
Ярослав2021.12.2 6:58
"Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy" - powiedział Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS. - Dowcip, czy gdzieś czekała ekipa z kaftanami bezpieczeństwa?
Piotr2021.12.2 7:07
Tak swoją drogą to Kaczyński dostałby owacje na klubie PiS, nawet gdyby obrzucił się tyłem do towarzystwa, wypiął tyłek i pościł głośnego bąka. Duża część byłaby zachwycona nutą zapachową.
Anonim2021.12.2 7:15
Dziwnym trafem Kaczyński krytykuje Niemcy, natomiast ani jedno złe słówko nie powie o Rosji. To znamienne zresztą dla całego PiSu i radykalnej narodowej prawicy. Powielają politykę historycznego polskiego zaprzaństwa i warcholstwa, które oddało Polskę Rosji.
Mateusz2021.12.2 7:19
Powoli przygotowuje nas do tego, że znowu wyzwoli nas spod tej niemieckiej okupacji, bratni naród rosyjski.
Dam2021.12.2 9:23
Musieliby krytykować metody sprawowania władzy w Rosji, na których się wzorują. Chyba nawet ich wyborcy doznaliby dysonansu poznawczego.
Polak2021.12.2 6:41
Czyli co, że niby ***owska mafia rozliczy bratobójcę jarka, koperciarza karczewskiego, defraudanta i pedofila kuchcińskiego, złodzieja czarneckiego i innych kolesiów z ***owskiej mafii? Słabe żarty na które nawet ciemny lud się już nie nabiera.
Żydek Kloakacjusz jak żydek Passent2021.12.2 2:16
srrać u i na katoli przestać nie może, ten gudłaj, ten natręt
Klapaucjusz2021.12.1 23:34
Poważnie, czym się zajmuje wiceminister sportu?
Żydek Urban jak żydek Passent2021.12.1 22:17
srrać u i na katoli przestać nie może, ten gudłaj, ten natręt
Dlaczego Fronda nie napisze,że...2021.12.2 8:00
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim. Uroczystość została zainaugurowana przez Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2006 r. - Czy w Knesecie będzie śpiewane "Lulajże Jezuniu" przez delegację z Polskiej ambasady i będzie szopka z Jezusem i Maryją a Pan Prezydent Izraela będzie przypalał świece adwentowe. Zasada wzajemności obowiązuje ?
Kabaret....2021.12.2 8:19
Prezydent Polin i jego święto.......
Po 11 ... JERZY URBAN ...krzywelustro2021.12.1 22:10
Żyd spod mycki nie widzi prawdy. __________________________________________________________________________________________________ Kto napuszcza społeczeństwo. Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Demontuje, pozyskuje? Żyd ___________________________________________________________________________________________________ Jakie to Polski przekleństwo? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Co państwowość rujnuje? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Kto wyśmiewa symbole kraju? Żyd _____________________________________________________________________________________________________ Budował se żyd Polin, Adolf wysłał go do raju
Po 11 ...2021.12.1 21:56
Fajnie fronda "mrozi" komentarze. Mnie to cieszy. To ostatnie podrygi zdeptanej ostrygi.
Po 11 ... HERTRICH-WOLENSKI ...Alamagus2021.12.1 21:40
Rabin Schudrich to swój i rymuje się jak chüj! ___________________________________________________________________________________________________________ Ile szekli Polin da na nasze jesziwy? _________________________________________________________________________________________________________ Ile szekli Polin da na Jedwabne stodoły _______________________________________________________________________________________________________ Nalewki były nasze i gudłaj był szczęśliwy _____________________________________________________________________________________________________ goj był kiedyś głupi a teraz to my matoły
Krakus2021.12.1 21:37
I dalej nie zdeletował tego gnoja Mejzy.
Anonim2021.12.2 8:24
Tęskniliście za dziadzią? No to wrócił i jest jeszcze bardziej odklejony od rzeczywistości niż poprzednio. Do tego otoczony eunuchami.
Po 11 ...2021.12.1 21:16
Cała sprawa będzie wyjaśniona i będą wyciągnięte wnioski ... pewnie tak jak sprawa zamachu smoleńskiego. Gdzie jest raport gnomie? Gdzie jest raport kłamco? Gdzie jest raport pomiocie Putina???
Po 11 ... Happy Hanukkah żydku! OSTATNI!2021.12.1 21:42
Z wyrazami pamięci i do rychłego zobaczenia: https://imgur.com/0Jw6kSj