Jaruzelski bawił się na urodzinowej imprezie. Biegli wydadzą nową opinię nt.jego stanu zdrowia - zdjęcie
18.07.13, 09:41Gen. Wojciech Jaruzelski (fot. Artur Andrzej_Wikipedia)

Jaruzelski bawił się na urodzinowej imprezie. Biegli wydadzą nową opinię nt.jego stanu zdrowia

6

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zwróciła się o wydanie takiego wniosku po tym, jak media szeroko informowały o imprezie z okazji 90. urodzin generała, na których jubilat – mimo rzekomego fatalnego stanu zdrowia – bawił w najlepsze. Stan zdrowia, który uniemożliwia Jaruzelskiemu uczestnictwo w rozprawach dotyczących wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, nie stał na przeszkodzie, by świętować przez wiele godzin – podkreślała w rozmowie z „ND” prok. Ewa Koj, która skierowała do warszawskiej prokuratury wniosek o wydanie nowej opinii na temat stanu zdrowia generała.

Biegli mają ocenić, czy stan zdrowia Jaruzelskiego pozwala na jego sądzenie za wprowadzenie stanu wojennego. Na wydanie opinii mają czas do 1 września.

Ojciec jest bardzo słaby, IPN w to nie wierzy” - zapewniała kilka dni temu „Fakt” Monika Jaruzelska. Jak zauważyła gazeta, córce generała zły stan zdrowia ojca nie przeszkodził jednak w zagranicznych wakacjach. A samemu zainteresowanemu w wygłoszeniu 40-minutowego przemówienia na urodzinowej imprezie w hotelu Hayatt...

eMBe/Fakt/Naszdziennik.pl 

Komentarze (6):

anonim2013.07.18 9:59
Nie trzeba byc wielce inteligentnym no i chyba szpotawym na jedno oko, by zauwazyc ze sowiecki general jaruzel drwi sobie z Polakow i robi JAJA z "polskiego" wymiaru niesprawiedliwosci. Do pierdla z nim i nich dogorywa w samotnosci. MORDERCA!!!!!!!!!!!!!!!!! BHO!!! Ps. Kiszczak z reszta tez!
anonim2013.07.18 10:21
Jeśli jest chory, należy go sądzić bez jego obecności - wystarczy pełnomocnik. Ten człowiek dopuścił się bezprawia, a sądy PRL bis już ponad 20 lat się męczą i nie potrafią potępić jego czynów niezgodnych nawet z ustawodawstwem PRL. To zwykła parodia, a nie sąd - czysta kpina ze sprawiedliwości i obraza dla pomordowanych.
anonim2013.07.18 11:34
Dlaczego biegli będą tak długo go badać? Całe wakacje są potrzebne na stwierdzenie oczywistego faktu, że p.Jaruzelski bez problemu wysiedzi na ławie oskarżonych??
anonim2013.07.18 12:01
Ikari80, KEFAS doskonale wie co to jest szpotawosc(np. konczyn). Jednak wyrazu tego uzylem specjalnie podkreslajac calkowita deformacje, w tym przypadku wzroku "sedziow"!! Pozdrawiam
anonim2013.07.18 13:01
Egipskiego Muu-Baracka [Rumburaka:] sądzili na łóżku szpitalnym. Można?
anonim2013.07.18 13:52
Trochę szacunku , Przyjaciele ! :) To jeden z nielicznych na świecie , prezydent wybrany jednogłośnie !!! :) Pozdrawiam , Przyjaciele :)