Jarosław Sellin: Sowieci pomogli rozpocząć Holokaust. Nie byłoby go, gdyby nie zniszczono państwa polskiego - zdjęcie
27.01.20, 07:30Fot. via Pixabay

Jarosław Sellin: Sowieci pomogli rozpocząć Holokaust. Nie byłoby go, gdyby nie zniszczono państwa polskiego

7

Nie byłoby Holokaustu, gdyby dwa państwa nie wszczęły II wojny światowej - hitlerowskie Niemcy i stalinowska Rosja i gdyby te dwa państwa nie zniszczyły państwa polskiego” - podkreślił wiceminister kultury Jarosław Sellin.

W rozmowie na antenie radiowej „Jeynki” minister podkreślił, że musimy jasno mówić o tym, kto odpowiada za Holokaust:

Wykonawcami, którzy go wymyślili, były Niemcy hitlerowskie, a w rozpoczęciu tego procesu pomogli sowieci, którzy rozbili państwo polskie i rozpoczęli z Niemcami II wojnę światową”.

Odnosząc się do prób pisania przez Rosję historii na nowo, Sellin dodał że Rosjanom nie udało się przekonać świata, że to Polska jest winna wybuchowi II wojny światowej. Dodał, że w ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z akcją propagandową, w której Putin – jak ocenił „Politico” - uczestniczył wręcz obsesyjnie.

Jak dodał gość Polskiego Radia, w maju obchodzić będziemy 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej, wobec czego:

Na pewno Rosja będzie robić wielkie wydarzenie u siebie w Moskwie. Widać jednak, że kłamstwa historyczne Rosjan nie przebijają się w świecie, a my szczególnie jesteśmy tutaj w polemice aktywni i nasza narracja wygrywa”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (7):

Czerwoni wyzwoliciele2020.01.27 17:37
ZSRR w 1939 r. pomógł Hitlerowi zlikwidować Państwo Polskie bez czego nie doszłoby do Holokaustu i zagłady 6 milionów Żydów ... W Auschwitz Niemcy wymordowali około 1 miliona ludzi (w zdecydowanej większości Żydów) a do 1945 r. przetrwało tam jedynie około 7 tysięcy ocaleńców z których około 500 i tak wkrótce zmarło ...
kgb2020.01.27 15:48
przypominam, że 17 września "bohaterski" rząd polski, naczelne dowództwo, prezydent, prymas uciekli przez Zaleszczyki do Rumuni pozostawiając naród i żołnierzy samych sobie, ucieczka była zaplanowana przed 17 września jak jeszcze ZSRR nie napadł na Polskę więc proszę nie kłamać towarzyszu
skuter2020.01.27 9:29
Pierwsze Niemieckie samoloty atakujące Polskę były naprowadzanne z radiostacji w Mińsku przez Rusków Więc niech Putin nie pieprzy że Ruskie nie pomogli rozpętać II wojnyTo był perfidny plan podziału Polski
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.27 9:22
Pan Jarosław jest wielkim autorytetem, nawet pani DION przyjęła id niego nazwisko: polecam; My heart will go on. Brawo Celine!
Elektor2020.01.27 7:48
Jak to było to my w Polsce wiemy, a czyja narracja wygrywa to widzowie na spędzie w Jerozolimie obejrzeli na filmach.
Antonim2020.01.27 7:42
Panie Sellin, to nie narracja ma wygrywać tylko prawda historyczna. Powidz Pan o narracji tym, którzy zginęli z rąk niemców i sowietów. Wstydu Pan nie masz!
Cool2020.01.27 8:36
NIestety, dzisiaj decydująca jes "narracja" ... spójrz jak wielu jest idiotów (co najgorsze również wśród Polaków), którzy bez zająknięcia powtarzaja, brednie o Polakach współwinnych holokaustu czy nawet wybuchu wojny ... jednoczesnie niczym mantrę powtarzają kolejny idiotyzm o "nazistach" ... eliminując za wszelka cene z uzycia w tym kontekście rzeczywistych sprawców "NIEMCÓW""