Jarosław Kaczyński: Z dobrą zmianą jest jak z niepodległością - zdjęcie
07.09.19, 17:55Fot. Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński: Z dobrą zmianą jest jak z niepodległością

5

Nie da się ukryć, że z dobrą zmianą jest podobnie jak z niepodległością” - napisał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w swoim liście, który skierował do uczestników V Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Wspominał w nim między innymi o ubiegłorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak dalej wyjaśnił, mówiąc o dobrej zmianie:

Wywalczyliśmy możliwość jej wprowadzenia w zwycięskich wyborach prezydenckich i parlamentarnych cztery lata temu, a teraz musimy ją obronić”.

List prezesa PiS odczytał minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jarosław Kaczyński zaznacza w nim:

Stawka w nadchodzących wyborach parlamentarnych jest - co wszyscy doskonale wiemy - dużo, dużo większa, bo nie będzie w nich chodziło tylko o utrwalenie tego, czego dokonaliśmy, ale o zapewnienie dalszych możliwości rozwojowych. O to, by nasza Ojczyzna nadal podążała właściwym kursem ku lepszej przyszłości. Ku dostatniej, silnej, sprawiedliwej i solidarnej Rzeczypospolitej”.

Jarosław Kaczyński podkreśla dalej:

Ku takiej Polsce, która będzie bezpiecznym domem dla wszystkich jej mieszkańców i w której z rozwoju gospodarczego będą korzystać wszystkie Polki i wszyscy Polacy. Wreszcie ku takiej, w której poziom i jakość życia będą podobne jak w najzamożniejszych państwach Europy. Budowanie takiej Polski jest nasza powinnością wobec ojczyzny, wobec przyszłych pokoleń naszych rodaków”.

Dodał, że liczy na to, że na pierwszej linii frontu staną wierni, wypróbowanie przyjaciele, czyli członkowie Klubów „Gazety Polskiej”.

Napisał:

Przeszliśmy wspólnie niejedno, byliśmy razem, a właściwie byliście Państwo ze mną, z nami w najtrudniejszych czasach i zawsze można było na Was liczyć jak na Zawiszę”.

Swój list kończył słowami:

Obyśmy przyszłoroczną rocznicę obrony naszej wolności mogli obchodzić pod rządami dobrej zmiany. Tego państwu, tego Polsce całym sobą życzę”.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze (5):

Dariusz Andrzej2019.09.7 18:24
George Soros nie zyje.
2019.09.7 18:10
Nie tak do końca. Bo niepodległość jest. Ale "dobrej zmiany" nie ma. Jest tylko dojna zmiana. Sorry ale takie jest moje stanowisko jako podatnika. Nie mam nawet 40 lat, nappierdalaam na te wasze wszystkie "plusy". Nic z tego nie mam, a czeka mnie emerytura za którą sobie kupię 4 wina i czteropak browarów. No mega fantastyczna perspektywa ty bezzębny żoliborski nienawidzący ludzi pokurczu.
JS2019.09.7 18:10
"Budowanie takiej Polski jest nasza powinnością wobec ojczyzny, wobec przyszłych pokoleń naszych rodaków" Rozdawnictwo cudzych lub pożyczonych pieniędzy nigdy nie było i nie będzie motorem rozwoju żadnego państwa! Ktoś powinien tego szczerbatego, pokrytego łupieżem starca wreszcie nauczyć podstaw ekonomii i uświadomić mu, iż bogactwem narodów była i nadal jest praca!
Spoko2019.09.7 18:10
W 2015 roku staliśmy na krawędzi katastrofy państwa polskiego po 8 latach rządów PO i PSL. Dzięki Bogu wybraliśmy wtedy zjednoczoną prawicę z PIS-em na czele ! Ta formacja polityczna tylko przez 4 lata zrobiła więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni przez całe dziesięciolecia. Obietnice wyborcze z 2015 są zrealizowane, a piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego to wspaniałe, nowe programy dla Polaków, które są obecnie w realizacji. Gospodarka kwitnie i rośnie w tempie > 4 % PKB, a Polacy są zadowoleni i mówią, że jest odczuwalnie lepiej. No i mamy 2019 rok i nowe wybory parlamentarne. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! UE Komisarz Janusz Wojciechowski będzie z pewnością dbał o interesy polskich rolników. Niech rządzą dalej !!!
JS2019.09.7 18:03
Panie Jarosławie Kaczyński, jak Prawica wygra wybory, będzie samodzielnie rządzić i rozbisurmani się jak PO-PSL to skończy jak tamci. I kto wróci do władzy ??? Odpowiedź jest oczywista. Żeby tego nie było musi należycie działać aparat samooczyszczania ! Prawo i Sprawiedliwość ZOBOWIĄZUJE ! Pozdr.