Jarosław Kaczyński uda się dzisiaj po południu do Rzeszowa, gdzie wesprze kandydatkę PiS Ewę Leniart w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej. Kaczyński spotka się także z lokalnymi działaczami PiS w ramach przygotowań do zbliżającego się kongresu partii.

W Rzeszowie w dniu 13 czerwca odbędą się przedterminowe wybory prezydenckie w związku ze złożeniem mandatu przez dotychczasowego wieloletniego prezydenta Tadeusza Ferenca.

Kaczyński pojawi się w Rzeszowie w piątek po południu i wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz Leniart zapowiedzą budowę Drogi Południowej w Rzeszowie.

Następnie Kaczyński spotka się z lokalnymi działaczami PiS. Spotkanie to ma być przygotowaniem przed mającym się odbyć w lipcu kongresem statutowo-wyborczym, na którym zostaną wybrane nowe władze partii.

Oprócz Ewy Leniart popieranej przez PiS i NSZZ Solidarność w wyborach w Rzeszowie kandydują Marcin Warchoł z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, Konrad Fijołek popierany przez PO, PSL, Lewicą i Polskę 2050 oraz Grzegorz Braun z Konfederacji.

jkg/tvp info