11.10.19, 10:30Screenshot TVP Info

Jarosław Kaczyński: Taśmy Neumanna pokazały istotę polityki PO

To dowód na konieczność reformy polskich sądów” - powiedział prezes Jarosław Kaczyński odnosząc się do tzw. taśm Neumanna, które ujawniła TVP.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” podkreślił:

Te zmiany są po prostu nie do uniknięcia, to jest to, bez czego nasze państwo tak naprawdę sprawnym państwem nie będzie. Nie będzie też państwem demokratycznym i praworządnym. To, o czym on mówił, to jest radykalne łamanie zasad praworządności”.

Dodał też, że Platforma ma kłopoty o głębszym charakterze, kłopoty z kulturą. Słowa Neumanna zdaniem prezesa PiS wyrażają istotę polityki PO:

[…] czyli jak najdalej od wszelkich względów merytorycznych”.

Dodał, że dla polityków tej formacji nie liczą się żadne względy merytoryczne, interesy Polski, jej rozwój.

Liczy się tylko to, żeby rządziła Platforma, tylko w innym wydaniu, uzupełnionym o inne formacje”

- powiedział Jarosław Kaczyński.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Dam2019.10.11 13:42
Po "naprawie" TK rozpatruje on sprawy 3x wolniej. Po "naprawie" prokuratury nie widzi ona nic złego w przyjmowaniu przez ministra koperty od "córki leśniczego", nie potrafi przez rok wszcząć dochodzenia w sprawie morderstwa na komisariacie i wciąż nie potrafi wyjaśnić wypadku pani premier Szydło. Po "naprawie" służb nie potrafiły one sprawdzić, komu prezes NIK wynajmuje kamienice. Wy już lepiej nic nie naprawiajcie, bo Polska już całkiem się rozsypie.
Marian2019.10.11 13:22
Dla was wy k...wy totalne Polacy to to folwarczni chlopi i prostaczki a wy jasnie oswiecene "elyty"
T.2019.10.11 12:46
A istotą polityki PIS są loty Kuchcińskiego, kamienica Banasia, mercedesy od bezdomnego. Czyli kradniemy tyle samo co PO, ale żeby motłoch się nie burzył damy im 500+. PIS PO jedno zło.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.11 11:18
Niedawne słowa Kaczysty o "napiętnowaniu wrogów PiS" zdemaskowały twarz PiSdzielczej partyjki
Sariel2019.10.11 10:42
Pamiętacie jeszcze Taśmy premiera Morawieckiego, w których mówi, że Polacy powinni zapapier**** za miskę ryżu? Bo może czas sobie przypomnieć o tym, co o Polakach rząd PIS myśli naprawdę, a nie to co mówi