25.08.19, 17:36(fot. flickr/PiS)

Jarosław Kaczyński: Praca na roli to powołanie i misja

- Praca na roli nie jest zwykłym sposobem na utrzymanie się, ale powołaniem, misją, z którą wiąże się szczególna odpowiedzialność za to, by bliźnim nie zabrakło strawy – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników dożynek woj. podkarpackiego.

Jak podkreślił lider PiS w liście odczytanym przez byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, na Podkarpaciu trwanie przy haśle „Bóg, Honor, Ojczyzna” wyraża się „nie tylko pięknymi obchodami tego tak głęboko wrośniętego w życie naszego narodu święta wsi, ale także codzienną obecnością tych wartości w przestrzeni publicznej”. 

Szef Prawa i Sprawiedliwości zauważył, że wysiłek rolników często nie znajdował rozumienia u rządzących oraz nie był doceniany w środowiskach wielkomiejskich.

- Na szczęście od prawie czterech lat jest już zupełnie inaczej. Prawo i Sprawiedliwość zawsze przywiązywało ogromną wagę do spraw polskiej wsi, rozwoju obszarów wiejskich oraz intensywnie zabiegało o interesy polskiego rolnictwa. (...) Będąc zaś u władzy nie tylko naprawiamy to, co zepsuli lub czego zaniedbali nasi poprzednicy, ale budujemy fundamenty pod trwały rozwój obszarów wiejskich – stwierdził Kaczyński

- W zeszłym roku ogłosiliśmy plan dla wsi, który konsekwentnie wdrażamy. Zwiększyliśmy choćby dofinansowanie do paliwa rolniczego. Rozszerzyliśmy możliwości sprzedaży detalicznej i rolniczego handlu detalicznego. Wprowadziliśmy ułatwienia dla rolników w obrocie ziemią rolniczą, obowiązek identyfikacji żywności pod kątem kraju jej pochodzenia, a także uchwaliliśmy ustawę o oznakowaniu produktów wolnych od GMO. Wspieramy też eksport rodzimej żywności – napisał prezes PiS. 

- Wiem zatem, że mamy przed sobą jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Ale też chciałbym podkreślić, że żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi co Prawo i Sprawiedliwość. Jesteśmy formacją wiarygodną, wywiązujemy się z naszych obietnic wyborczych i będziemy – jeśli obdarzycie nas państwo zaufaniem – wywiązywać się z nich dalej dla dobra i rozwoju obszarów wiejskich oraz Polski jako całości – zadeklarował prezes PiS. 

 

bz/PAP/tvp info

Komentarze

72019.08.26 8:29
On w życiu nigdzie nie pracował.
J.P2019.08.25 20:50
KRUS zrównać z ZUS
Andrzej2019.08.26 6:51
A może ZUS zrównać z KRUS?
J.P2019.08.26 7:21
Obojętne. Rolnicy to święte krowy. Nawet domów nie ubezpieczaja bo w rszie czego państwo da.
pisi patrioci2019.08.25 19:37
Pisi ciemny lud kupi wszystko jak mawiał Gebels
KaczyńskiJestTylkoJeden2019.08.25 18:20
Powiedział człowiek, który ani jednego dnia nie przepracował w rolnictwie.
andrzejhahn32019.08.25 17:46
to zakladaj kaczynski gumniaki i zabierz sie do uczciwej pracy
Reduta Dobrego Imienia Kota Alika2019.08.25 17:44
Kaczyński z PiSem zamiast budować zbiorniki retencyjne i stawiać na meliorację będzie kupował rolników przed wyborami i dalej zadłużał biedny kraj. Ludziska opamiętajcie się i nie dajcie się mamić! żoliborski pokurcz powie wszystko byle z kościołem utrzymać się przy korycie!
rozbawiony2019.08.25 19:39
A co oni wybudowali przez 4 lata drogę brosze do domu i asfalt na pole aby Pinokio dojechał I TYLE!!!!!!!!!!!!!