Jarosław Kaczyński: poważny kryzys demokracji - zdjęcie
08.11.13, 10:07Jarosław Kaczyński (fot.Aargambit/Wikimedia Commons)

Jarosław Kaczyński: poważny kryzys demokracji

14

Jarosław Kaczyński skomentował odrzucenie przez Sejm wniosku o referendum ws. 6-latków: "Doszło do kolejnego wydarzenia, które pokazuje, że w naszym kraju demokracja jest traktowana w sposób bardzo szczególny". I dodał, że " mechanizmy demokracji, które nie odpowiadają władzy, są po prostu odrzucane. Nie stosuje się ich i to już nie pierwszy przypadek, w związku z tym można mówić już o praktyce (...) Trudno można wyobrazić sobie tematy bardziej nadające się do referendum".

Lider PiS zapewnił, że jego ugrupowanie podejmie kolejną próbę w sprawie referendu: "Wrócimy do sprawy referendum. To pewne, zrobimy to w najbliższym czasie". W proponowanym przez PiS nowym referendum znajdzie się tylko jedno pytanie dot. 6-latków: Czy posłać 6-latki do szkół.


Prezes PiS odniósł się również do skandalicznego wydarzenia jakie miało miejsce w galerii Sejmu: "Zastosowano siłę wobec kobiet, które trzymały transparenty. Nie ulega wątpliwości, że to musiała być decyzja marszałek Sejmu, musiał o tym też wiedzieć premier. Można mówić o bardzo poważnym kryzysie demokracji".

sm/TVN24

Komentarze (14):

anonim2013.11.8 10:17
arbiter, placa ci rozumiem za pisanie tutaj i gdzie indziej, ale zrob sobie przerwe na kawe. albo do klopa idz.
anonim2013.11.8 10:26
Drogi arbitrze można inaczej ,,, głos MILIONA Polskich obywateli nie był godny przeprowadzenia nawet dyskusji - pracy w komisjach .... 232 pseudowybrańców nie odważyło sie podyskutować z MILIONEM obywateli ....
anonim2013.11.8 10:28
Tak ... ma jaja .. i tyle ...mózg od dawna usunięty ... zastąpiony odbiornikiem sms ....
anonim2013.11.8 10:33
A jak się demokracja miała za rządów pana Kaczyńskiego? Tak dobrze, że strajkujące pielęgniarki trzeba było podsłuchiwać?
anonim2013.11.8 10:41
Cały czas króluje zasada TKM. I liczy się tylko interes partii rządzącej, a obywatele, mogą co najwyżej płacić na pensje i diety dla posłów
anonim2013.11.8 10:50
" A jak się demokracja miała za rządów pana Kaczyńskiego? Tak dobrze, że strajkujące pielęgniarki trzeba było podsłuchiwać? Donald wyciągnął wnioski ... podsłuchuje wszystkich ...
anonim2013.11.8 11:11
arbiter Szarlej Który z was to "Miedż a który Brzmiacy ".
anonim2013.11.8 12:37
arbiter napisał(a): Lis 8, 2013, 11:13 rano ...PO pokazała dzisiaj, że ma jaja w przeciwieństwie do populistycznego układu PiS + SLD + SP + Twój Ruch... ===================================================== ... i jajami myślą, jakoż ty.
anonim2013.11.8 13:20
No cóż, Pan Prezes i jego partia też zagłosowała za psychuszkami, nieprawdaż ? Wiec jak to jest z tym faszyzmem Panie Prezesie ? " ... Ale teraz, po latach razwiedka dopięła wreszcie swego, dla większego szyderstwa wykorzystując do faszyzacji państwa pobożnego ministra Gowina - wtedy jeszcze wysługującego się premieru Tusku. Ustawę nadającą pozory legalnosci temu niesłychanemu bezprawiu poparło 408 posłów, co pokazuje, że rozsadnikiem faszyzmu w naszym nieszczęśliwym kraju nie są żadni „kibole”, czy narodowcy tylko Umiłowani Przywódcy, a głównym legowiskiem faszystowskim jest Sejm, a ściślej - hotel sejmowy. Ustawa wprowadza kategorię „osób stwarzających zagrożenie”, pod egidą ministra zdrowia tworzy psychuszki pod nazwą „Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym” - przez modestię nie wpisano - imienia dra Józefa Mengele - przewiduje dobrani specjalnie wracze nieubłaganym palcem będą wskazywać ofiary niezawisłym sądom, no a one już w podskokach zrobią wszystko, czego oczekują od nich nasi okupanci - podobnie, jak w czasach dobrego fartu za Józefa Stalina. Za przyjęciem ustawy głosowało 408 posłów, przeciw - zaledwie 3, wstrzymało się 30, a nie głosowało 19. Umiłowani Przywódcy z Platformy Obywatelskiej głosowali za ustawą w liczbie 196 - przeciwko - nikt. Umiłowani Przywódcy z PiS - za ustawą 131 przeciwko - nikt. Trzódka posła Palikota się podzieliła; 8 było za, 25 się wstrzymało. PSL - 28 za, przeciw - nikt. SLD: 21 za 4 się wstrzymało przeciw - nikt. Solidarna Polska - 16 za, przeciw - nikt. Niezależni - 5 za, 3 przeciw. Inicjatywa Dialogu - 3 za 1 się wstrzymał, nikt przeciw. Jeszcze raz się pokazało, że w sprawach istotnych dla państwa, jak Anschluss, ratyfikacja traktatu lizbońskiego, czy wprowadzenie psychuszek, PiS i Solidarna Polska głosuje tak samo, jak Platforma, PSL i SLD z tym, że o ile PO, PSL I SLD daje w ten sposób wyraz umiłowaniu zdrady i zaprzaństwa, to PiS - płomiennego patriotyzmu. Stanisław Michalkiewicz" http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2948
anonim2013.11.8 13:59
@ arbiter wladza w demokracji nie polega na pokazywaniu jaj wyborcom i ze sie bedzie z nimi robilo co sie chce,wbrew ich woli,tylko respektowaniu woli suwerena,ktorym jest narod,co pisze w Konstytucji. pomylilo Ci sie z totalitaryzmem,ale czegoz innego spodziewac sie po takim troglodycie, ktory wyszedl z jaskini.
anonim2013.11.8 14:19
Arbiter znowu to samo. Zmień płytę, bo już twój bełkot jest nudny.
anonim2013.11.8 14:31
Domejko, znając Cię z innych postów, wiem, że kpisz. To wskaż mi, proszę, przynajmniej trzy referenda, które odbyły się ostatnio w Polsce. Czekam.
anonim2013.11.8 16:13
Merak - nas, jako obywateli, podsłuchują te same służby od wielu lat. Od wielu lat zwraca się uwagę na to, że służby państwowe mają zbyt swobodny dostęp do podsłuchiwania obywateli, dzieje się to niezależnie od tego kto rządzi. Z tego co mi wiadomo, pan Tusk nie podsłuchiwał nigdy bezpośrednio osób protestujących przeciw niemu tak, jak czynił to pan Kaczyński. Wobec tego uważam, że pan Kaczyński mówiący o kryzysie demokracji w Polsce jest wysoce niewiarygodny. Należy też powiedzieć, że "kryzys demokracji" rzeczywiście ma miejsce - ale nie jest on powodowany brakiem jednego referendum. Kryzysem naszej demokracji jest to, że frekwencja wyborcza jest niska a w Sejmie cały czas mamy te same twarze, bo scena polityczna to całkowity beton. Pan Kaczyński (tak jak każdy inny lider) jest w tej chwili beneficjentem tej kryzysowej demokracji - więc, jak już mówiłem, jest niewiarygodny kiedy na to narzeka.
anonim2013.11.8 19:19
Ok, to przepraszam. Zle Cie ocenilem.