Jarosław Kaczyński: PiS gwarantuje, że takiego podatku nie będzie! - zdjęcie
10.06.19, 14:56(fot. screen)

Jarosław Kaczyński: PiS gwarantuje, że takiego podatku nie będzie!

19

–  To jest absolutnie nie do przyjęcia. Chcemy zapewnić, że my w żadnym wypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, albo nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, to jest w naszym przekonaniu niewykluczone, biorąc pod uwagę ich rozgarnięcie, ale jest także i druga możliwość, że chcą przeprowadzić taką operację. PiS gwarantuje, że takiego podatku nie będzie - powiedział Jarosław Kaczyński

- My w tym tygodniu mamy posiedzenie Komitetu Wykonawczego. To organ partii, któremu przewodniczy Krzysztof Sobolewski, a wchodzą w jego skład, obok prezydium partii, wszyscy szefowie organizacji regionalnych, okręgowych, które są na ogół tożsame z okręgami wyborczymi. Po drugie, będziemy mieli posiedzenie wyjazdowe klubu i wreszcie najprawdopodobniej zbierze się także Komitet Polityczny i dlatego że trzeba pewne decyzje zatwierdzić, choćby tą, o której przed chwilą mówiłem [dot. Nowych rzeczników PiS]. Bo to decyzja którą na podstawie statusu podjąłem, ponieważ prezes partii może takie decyzje podejmować, kiedy komitet nie obraduje, ale powinna być zatwierdzona przez komitet, ale także chodzi o ogólną ocenę sytuacji i przygotowanie dalszej kampanii – stwierdził Jarosław Kaczyński 

- Znów wraca pomysł ustanowienia w Polsce podatku katastralnego. To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale jest to instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie, a nie ma sensu wprowadzać jej nie na poważnie, doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszącej się do nieruchomości ogromnej części Polaków. Po prostu bardzo wielu Polaków ma mieszkania, to jest najczęściej spotykana nieruchomości, ale mają też domy i działki, i to w wielkiej mierze są ludzie o niewielkich dochodach, np. emeryci. Gdyby wprowadzić ten podatek, nastąpiłby mechanizm bardzo prosty. Spadek wartości, bo ludzie zaczęliby się wyprzedawać, i przejęcie tej własności przez pewną grupę społeczną, także być może przez elementy zewnętrzne” – mówił prezes Jarosław Kaczyński.

- To jest absolutnie nie do przyjęcia. Chcemy zapewnić, że my w żadnym wypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, albo nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, to jest w naszym przekonaniu niewykluczone, biorąc pod uwagę ich rozgarnięcie, ale jest także i druga możliwość, że chcą przeprowadzić taką operację. PiS gwarantuje, że takiego podatku nie będzie – dodawał. 

– Chciałem też państwu powiedzieć, że sztab wyborczy nie został jeszcze formalnie powołany, to też zadanie dla Komitetu Politycznego, ale już pracuje, że krótko mówiąc wszelkie przygotowania do nowej kampanii wyborczej, tej do parlamentu polskiego, idą pełną parą – stwierdził Jarosław Kaczyński w siedzibie PiS.

zb/300polityka.pl

Komentarze (19):

Foster2019.06.10 19:13
A niby dlaczego właściciele nieruchomości, których wartość rynkową szacuje się na miliony złotych mają płacić taki sam podatek od metra kwadratowego jak przeciętni, którzy całe życie harują na małe mieszkanie.?
JONASIK2019.06.11 1:50
To przez willę na Żoliborzu.
KRZYSZTOF 54+2019.06.10 18:47
ALE CZEMU KLAMIEC PSIE A CO WPROWADZIL ZLOTOUSTY OD NIERUCHOMOSCI WARTEJ 10 MLN ZL
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.10 18:02
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
JR2019.06.10 16:57
To jest kolejna próba wprowadzenia określonych nastrojów przez ludzi, którym nie udało się do końca rozkraść majątku narodowego. Polacy nie dajmy się nabrać na takie idiotyczne hasełka!!! Będzie ich pewnie coraz więcej w miarę zbliżania się do wyborów. Trzeba mieś oczy i uszy otwarte.
Urszula2019.06.11 0:43
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Pierdzielisz tu trzy po trzy jak pijany menel pod budką z piwem. Wróżka się znalazła, taka jego mać.
Kaczka klamczuch2019.06.10 16:19
Nie wiadomo jakiego nie będzie ale NAPEWNo BĘDZIE 10 innych bo patologia na wode potrzebuje a. Wasie bryndza
Urszula2019.06.10 15:56
PiS wprowadzi sto innych podatków w miejsce katastralnego, o którym sie mowi juz od dawna więc to nic nowego. A propos, kto chce wprowadzić ten podatek? Opozycja nie ma takiej możliwości. Pozostaje PiS jednak. Druga sprawa to nie nalezy wierzyć w to co mowi Kaczyński. Ten pan nie ma w zwyczaju dotrzymywać słowa. Bój sie, narodzie!
JR2019.06.10 17:03
Skąd jasnowidzko wiesz? Bezczelna babsztyl. Tusk dotrzymał obietnic??? PIS wprowadza to co gwarantował przed wyborami. Czyżbyś zapomniała? To nawet trudno nazwać bezczelnością, to jest po prostu zwykłe chamstwo! Myślisz, że ludzie to przedszkolaki? Nie pamiętają?
Konfederata2019.06.10 18:31
Pani Urszula napisała prawdę. Nie będę premierem jeśli mój brat będzie prezydentem. Albo inna gadka: W rządzie PiS nie będzie byłych członków PZPR. Heheheh p. Kaczyński to bezczelny drobny cygan i krętacz jest i tyle.
Urszula2019.06.11 0:42
Ty tłumoku. Czasem włącz swój mikroskopijny mózg, może coś z tego wyjdzie choć nadziei nie ma. I z szacunkiem do mnie, chamie. Ja cię nie ruszam więc i ty odwal sie ode mnie. Czepiło sie gooowno okrętu i mówi - płyniemy.
JR2019.06.11 7:05
Blondynka. To tyle bo nie ma z kim polemizować. Mózg to ty masz mikroskopijny. Twoje wpisy o tym mówią.
500PodatkówObdzieraLudZPaństwowychJałumużnIDatków2019.06.10 15:23
"Podatek katastralny" to przecież tylko nazwa dla pewnego rodzaju daniny wobec państwa. Wystarczy nazwać ją "opłata od czasowego wzrostu wartości nieruchomości" albo "składka na fundusz odtworzeniowy majątku narodowego" i już jest cacy. Już można tę opłatę wprowadzić z fanfarami, bo: 1. domagają się tego liczne głosy wyborców, które słyszy partyjna wierchuszka PiS 2. doganiamy gospodarczo mocarstwa światowe i trzeba się do ich standardów dopasować 3. wprowadzi się system rekompensat i zwrotów dla tych, którzy odczują opłatę boleśniej 4. do prowadzenia systemu rekompensat i zwrotów powołane zostanie Narodowe Centrum 5. w tym Centrum zatrudnienie znajdzie początkowo 25.000 urzędników, a docelowo 100 tys.
Szlomo Rozencwajgier2019.06.10 15:14
Panie Kalkstein ze spokojem! Jest wiele różnych sposobów, drobnymi ale wieloma podateczkami też uskrobie się ładna sumka. Nie trzeba od razu wielką chochlą. Pomalutku się ogoli. Pilnuj pan spraw, ze spokojem rób pan co trzeba.
JanP2019.06.10 15:11
A co z rewelacjami Falenty?
Pracownik2019.06.10 15:09
Za to będzie piętnaście mniejszych danin i podatków, wprowadzonych na szybko w nocnym głosowaniu, aby się kasa na 500+ dla bombelków zgadzała
edi2019.06.10 15:09
Jan Paweł II w encyklice pisze że "system kapitalistyczny się nie sprawdził, tym bardziej nie sprawdził się system komunistyczny - LUDZKOŚĆ MUSI WYPRACOWAĆ NOWY SYSTEM SPOŁECZNY SOLIDARNY" myślę że OBECNIE JESTEŚMY ŚWIADKAMI TWORZENIA TAKIEGO SPRAWIEDLIWEGO SYSTEMU SPOŁECZNEGO W POLSCE, KTÓRY ZAPOCZĄTKOWAŁ P. Jarosław Kaczyński z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ a dzisiaj realizuje ten plan P. Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda - I TAKI SYSTEM BĘDZIE WZOREM DLA INNYCH PAŃSTW NA CAŁYM ŚWIECIE
grzechol2019.06.10 15:12
Ta, system będzie działał dopóki nie skończą się cudze pieniądze do rozdawania
Dokup sobie mozgu2019.06.10 16:22
Arizony sprawiedliwy na patologie której nie chce się pracować tyrają inni których kosi się podatkami i inflacja