Jarosław Kaczyński na Marszu: "Mamy dziś dwa języki - ludzie co innego mówią w domu, a co innego publicznie. Jak w PRL!" - zdjęcie
13.12.13, 21:53Jarosław Kaczyński (Agencja BEW)

Jarosław Kaczyński na Marszu: "Mamy dziś dwa języki - ludzie co innego mówią w domu, a co innego publicznie. Jak w PRL!"

13

Premier Jarosław Kaczyński podczas przemówienia na Marszu Wolności i Solidarności zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość w Warszawie, przygotował bardzo płomienną mowę. Oto co powiedział do zebrnych: "Dziękuję za to, że jesteście. Woda, deszcz, a jesteście w kolejnym marszu - marszu wolności, solidarności i niepodległości. Zacznę dzisiaj od solidarności - i to nie tylko dlatego, że przed 32 laty władza uderzyła w NSZZ "Solidarność", ale także z innego powodu. Solidarność jako relacja z innymi ludźmi jest czymś niesłychanie ważnym, bez solidarności nie ma wspólnoty, nie ma przede wszystkim wspólnoty narodowej, Polski. A przecież przyszliśmy tutaj dla Polski. Ale solidarność nie może być płytkim przeżyciem emocji, czczą deklaracją. Nie może być nawet głębszym przeżyciem w czasie jakichś ważnych uroczystości. To musi być coś bardzo realnego (...) czy Polska jest dzisiaj krajem sprawiedliwym? - pytał Kaczyński. I odpowiedział: "Pozwolę sobie odpowiedzieć w państwa i w imieniu milionów Polaków: po stokroć nie! Spójrzmy na sferę pracy - pracownikom odbierane są dzisiaj podstawowe prawa, likwidowane jest prawo pracy, zastępują je śmieciowe umowy. Niskie są płace - znacznie niższe niż te, które powinny wynikać z naszego poziomu zamożności jako narodu. To szkodzi naszej gospodarce. Całkowicie zniknęła ochrona pracy - można mówić, że nastąpił uwiąd ochrony pracy. Pracownicy traktowani są w wielu miejscach w sposób haniebny. Ale w tej chwili mówię o tych, którzy mają pracę, a jak wielką niesprawiedliwością jest bezrobocie, szczególnie wśród młodych".

I kontynuował: "Czy sprawiedliwie są traktowane wielodzietne rodziny, których duża część żyje w stanie nędzy? Czy rozrastanie się w naszym kraju stanu nędzy jest sprawiedliwe? Czy sprawiedliwie są traktowani mieszkańcy wsi i małych miast, gdzie likwidowane są szkoły, biblioteki, posterunki policji, stacje sanepidu i mnóstwo innych instytucji? Likwidowane sa miejsca pracy i obniżany jest poziom bezpieczeństwa. To wielka niesprawiedliwość, która dotyczy ogromnej części Polaków!".

Chyba najciekawszym momentem wystąpienia lidera PiS była mowa o polskiej wolności i jej kondycji. "Bez wolności nie ma Polski i narodu polskiego. Istotą polskości jest wolność. Pytanie o polską wolność dzisiaj jest ważne i istotne, w tym wypadku odpowiedź jest smutna. Wolność jest dzisiaj w naszej ojczyźnie na różne sposoby ograniczana. Mamy atak na wolność ze strony władzy. Przypomnijmy sobie choćby sprawę strony internetowej Antykomora i wprowadzenia ABW. (...) Mamy także ataki na kibiców - nie chodzi tu o awanturników, ale tych, którzy mają w rękach niepodobające się władzy napisy. Mieliśmy atak na wolność w sprawie nauki - pamiętamy sprawę książki o Wałęsie. Ta władza nie chce wolności i wie, że gdy ta wolność byłaby pełna, to nie mogli utrzymać się, by rządzić. Ale ten atak ze strony władz to dalece nie wszystko - mamy też atak ze strony polskich sądów. (...) Są w Polsce ludzie, o których nie można napisać książki, nie można napisać, co naprawdę w życiu robili. Trzeba to zmienić i my to z całą pewnością zmienim". I na koniec Kaczyński powiedział o wolności w polskiej nauce: "W wielu polskich instytucjach, które powinny być oazą wolności, tej wolności nie ma. Jeżeli ktoś jest po naszej stronie, to dotyka go ostracyzm, a często utrata pracy. (...) Mamy dwa języki - ludzie co innego mówią w domu, a co innego publicznie. Jak w PRL!".

mod/WPolityce.pl

Komentarze (13):

anonim2013.12.13 22:19
Owszem panują w kraju liberalno - lewackie zbóje z zakulisowym wsparciem komunistycznych oprawców uwłaszczonych na naszym majątku dlatego obawiają się że PiS otwarcie nakreśla stan rzeczy i coraz więcej narodu wspiera słuszne działania.
anonim2013.12.14 0:01
z tą ochroną pracy to pierdoli ... widać nic nie rozumie, albo nie chce rozumieć. Panie Kaczyński ile pracodawca płacąc minimalną płacę płaci naprawdę? Płaci dla pracownika 1300zł i dla was pasożytów 1000zł. niezły podział ... powiedzcie to ludziom!!!
anonim2013.12.14 0:03
Jak Pan panie Kaczyński zadeklaruje obniżkę podatku za pracę to mogę na pana głosować!!! Kurwa prawie 50% podatek od pracy!!! To się w pale nie mieści! I dlatego jest syff i bezrobocie!
anonim2013.12.14 0:04
Ale PiS tego nie chce widzieć bo jak dojdzie do władzy to chce nadal doić Naród!
anonim2013.12.14 0:26
Udawane poparcie Hierarchów przede wszystkim i ogólnie Kościoła - dla partii broniących Prawdy i Narodu przez ostatnie lata doprowadziło do upadku wszystkich formacji z Liga Polskich Rodzin na czele. Często widoczna była nieukrywana niechęć; rzekomo z powodu NIEMIESZANIA SIĘ KOŚCIOŁA DO POLITYKI. Kiedy władza odcina się od hierarchii szuka się ratunku w prawicowych politykach. Znowu błąd. Ratunek jest w Bogu ale jakoś się tam trudno dopukać; chyba; dlaczego? A gdzie są nasi Święci? - widocznie musimy ginąć; cóż, trzeba to nie ma wyjścia!
anonim2013.12.14 1:37
Polipid3 W Kongo nie ma takich podatków.Zjeżdżaj do Kongo tam ci się zmieści wszystko w , pale.W Europie tylko w Rumunii ,Bulgarii i Rosji narody sa mniej dojone niz w naszym kraju,ale to i tak są wyzsze obciązenia niż w Kongo.Zjeżdzaj stąd i nie wracaj nigdy.
anonim2013.12.14 1:46
Airwof Nie ośmieszaj się biedaku.Tusk doskonale wie czyje polecenia należy wypelniać i nie jesteś tym kimś Ty ,ani tak jak się wydaje jego zdegenerowanym do cna przydupasom nie jest nim Boży Palec ,ani żadna inna boska cząstka. Za cienki jesteś synku
anonim2013.12.14 3:09
Wydał odgłos paszczo - no i co? Kto mu uwierzy? Oh Kalkstein zmień płytę , albo daj miejsce młodszym moze więcej mózgu majo ....
anonim2013.12.14 9:48
Gdyby Tusk miał choć 10% patriotyzmu Kaczyńskiego nie obawiałbym się o Polskę.
anonim2013.12.14 12:23
Zgadzam się z Panem Kaczyńskim, to jedyny premier który w ciągu 24 lat III RP obniżył podatki,pozapłacowe koszty pracy,akcyzę.Fakty się liczą nie przymiotniki,no chyba że jest się zwolennikiem narracji może o morzu w Tatrach.
anonim2013.12.14 15:29
Oktawian socjalisto wypad ... pewnie sam jesteś pasożytem żyjącym z podatków!
anonim2013.12.14 16:07
Polipid3 W waszym urojonym ,socjalistycznym świecie wszyscy są pasożytami a wy niedorajdy życiowe jesteście wiecznie pokrzywdzeni.W Sudanie czy w Kongo jest wasze miejsce.Wszystkie kraje cywilizowane trzeba chronic przed tą antyludzką ideologią.Tak jak i przed komunistami.Odwal się od Polski i zjeżdzaj stąd,.
anonim2013.12.14 18:34
AirWolf Tak śmieszny durnowaty pajacu ,kto nie wierzy w boskość Tuska i inne jego kretynizmy ten głąb kapusciany.Powienieneś tuc swoją Pustą czaszką w ścianę dzień i noc,może cię oświeci. CO ZA banda kretynów