Jarosław Kaczyński: ,,Cysterny wstydu'' pokazują, jak rządzona była Polska - zdjęcie
05.09.19, 15:10Fot. Rafał Zambrzycki via Flickr (SEJM RP), CC BY 2.0

Jarosław Kaczyński: ,,Cysterny wstydu'' pokazują, jak rządzona była Polska

14

Stawką tych wyborów jest to, czy Polska będzie uczciwie rządzona. A wtedy potencjał jest ogromny” - mówił dziś w Siedlcach prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński odwiedza kolejne miejsca w Polsce w ramach kampanijnego objazdu po kraju. Dziś spotkał się z mieszkańcami Siedlec.

Do wyborów zostało tylko 38 dni. Obywatele odpowiedzą na ważne pytanie: czy mamy kontynuować dobrą zmianę i to wszystko, co wiąże się z polityką naszego rządu, z polityka międzynarodową, która umacnia nie tylko nasz status, ale także naszą godność, czy nastąpi zwrot do tyłu i powrót do tego, co było?”

- pytał prezes PiS.

Wspomniał o cysternach wstydu i hańby rządów PO-PSL, które dotarły do tego miasta:

Do Polski przez lata codziennie wjeżdżało 600 takich cystern, które były sprzedawane bez akcyzy. Jedna cysterna to 40 tys, złotych straty. Jeśli to podliczyć, to w ciągu tych 8 lat mamy ok. 64 mld złotych straty. To przykład tego, jak Polska była rządzona”

- przypomniał Jarosław Kaczyński dodając, że trudno wyobrazić sobie, aby takiego przemytu nikt nie zauważał.

A to nie jedyna sprawa tylko z tego zakresu. Sprawa VAT jest jeszcze większa, a gdzie akcyza, CIT. Polska była przez cały czas okradana”

- zaznaczał prezes partii rządzącej dodając, że to więcej niż to, co uzyskaliśmy z Unii Europejskiej i można byłoby za to sfinansować kilka lat programu 500 Plus.

Dodał, że w Polsce można było zmienić wiele. Przypomniał programy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość oraz fakt, że budżet na rok 2020 ma być budżetem bez deficytu pomimo ogromnych wydatków.

Co jest potrzebne do tego? Politykę muszą prowadzić ludzie, którzy nie mają związku z okradaniem kraju. To muszą być ludzie odważni i zdeterminowani”

- mówił w Siedlcach Kaczyński.

Odnosił się też do wczorajszej publikacji „Gazety Wyborczej”:

Te cysterny zapewne nie wszędzie dotrą. Będzie się mówić o tym, że jako poseł odpisałem pewnej pani, która okazała się hejterką. Takich listów podpisuję dziesiątki. Ale państwo muszą wiedzieć, na czym to polega. Z tego, ze wykonuję swoje obowiązki poselskie robi się aferę, a o wielkich miliardach się nie mówi”.

Dalej przypomniał, jak rząd PO-PSL nie interesował się zupełnie kwestią rozwoju wschodniej części Polski.

Oni nie planowali, by A2 dotarło do Terespola i Siedlec. My to robimy. To ogromna zmiana”

- zaznaczał Kaczyński.

Zapowiadał też:

My nie chcemy, by Polska stała się terenem gospodarki wielkoobszarowej. Nie tak ma się rozwijać polska wieś. Ta gospodarka będzie się zwijać, a nam zależy na rozwoju. Dzieląc środki na 7 lat, będziemy chcieli, by trafiały one do znacznie większej ilości gospodarstw. Będzie można przyzwoicie żyć także mając małe gospodarstwo”.

Podkreślił, że Polska może być zamożnym i sprawiedliwym społecznie krajem i tego właśnie chce Prawo i Sprawiedliwość.

Chcemy takiej Polski. Pozwólcie na tzw. historię alternatywną. Wyobraźcie sobie, że w roku 1995 albo 1997 powstaje taki rząd jak teraz. Ile dalej byśmy byli? Czasu nie cofniemy, ale możemy rozstrzygnąć to na przyszłość”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (14):

anonim2019.09.6 10:11
ANO kacz-prezesie Cysterny wstydu rządu PO-PSL. NO poczekaj na swoje cysterny za 2 lata JAK BĘDZIE PONAD 1,5 biliona DŁUGU POLSKI.......
Maria Blaszczyk2019.09.5 21:15
Cysterny? To ma być jakiś dowód na coś? To ja wolę inne dowody. Dzisiejszy wyrok sądu w sprawie ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie, Mirosława G. Sąd stwierdził „brak odpowiedniego materiału dowodowego, z którego można byłoby wnosić o obowiązku podjęcia tego zachowania, które było w akcie oskarżenia". Afera pana wiceministra Piebiaka - sytuacja, gdy władze państwowe zajmują się oczernianiem, wulgarnymi atakami, upublicznianiem poufnych informacji o sędziach w ramach walki politycznej. Afera spółki Srebrna - gdy okazuje się, że pan prezes, nie dość, że wbrew prawu zajmuje się deweloperką, to jeszcze robi to w taki sposób, by oszukać wykonawcę. A następnie - postępowanie w sprawie toczy się już wielokrotnie dłuzej, niż to jest dopuszczalne przez prawo - i nic. "Podkreślił, że Polska może być zamożnym i sprawiedliwym społecznie krajem" - no serio? A nagrody, co się należały? Serio należały się bardziej panu ministrowi Radziwiłłowi niż lekarzom harującym po 70 godzin w tygodniu, próbującym ratować ludziom życie, pensje pozwalające na godne życie? Bardziej pani ministrze Zalewskiej niż nauczycielom, starającym się poskładać to, co Wy psujecie? Bardziej panu ministrowi Ziobro, któremu pod nosem działała farma trolli oczerniająca ludzi, którzy panu ministrowi zaszli za skórę, niż pracownikom sądów? Sprawiedliowość społeczna to jest, kiedy się żony panów marszałka i komunistycznego prokuratora Piotrowicza, i jeszcze wciska ludziom prymitywne łgarstwa na ten temat? https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/110524/lek-dla-zony-piotrowicza-zaskakujace-ustalenia-gazety.html Serio, każdy obywatel i obywatelka moze wsiąść do tego samolotu, jak ma suche łzy do przetransportowania?
Marian2019.09.6 7:02
"Marysien ",czy Ty nie masz sumienia.
Stach-Albert-Nowak-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.5 17:37
Jestem 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 Jestem 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 Jestem 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚 Jestem 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳(iwka) Jestem 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 Jestem 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 - 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐞𝐫 Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 i jestem die eine kleine jüdisch läuse
Lech Keller-Krawczyk2019.09.5 17:09
Kłamczyński opowiedz coś o śmieciarkach z Anglii które setkami zalewają odpadkami Polskę! albo o wagonach z ruskim węglem który sprowadzacie!
Hak Ci w smark2019.09.5 15:56
A stajnie w Janowie Podlaskim pokazują jak PIS rządzi krajem. I co? Stan naszego wojska, edukacja oraz "sukcesy" dyplomatyczne też pokazują na co PIS stać. Serio Jarek nie macie się czym chwalić, a paski z TVPiS są tego najlepszym dowodem.
nie tak dawny wykladowca2019.09.5 15:50
A te ciężarówki-cysterny to z napędem elektrycznym czy na wodę? Nie zatruwają powietrza? Czekam, aż Nowogrodzka wpadnie na pomysł podpalania składowisk opon w ramach walki o lepsze jutro.
gumowa kaczka2019.09.5 15:36
zmiażdżył i zaorywał ,trafiał seryjnie w punkt
andrzejhahn32019.09.5 15:34
i nadal jest okradana prze obrzydliwie zbrodniczy kosciol katolicki
tomek2019.09.5 17:34
Coś takiego nigdy nie czytałem.Autor to już nie łajdak,to choroba
marek2019.09.5 15:16
Nic dodać nic ująć. Bądź spokojny Jarek, za miesiąc rozjedziemy te lewackie pokurcze jak karaluchy! Wtedy dopiero forumowe pipki filozofy będą kwiczeć...
Realista2019.09.5 19:12
Lewacki pokurcz to idealne określenie jarusia.
Maria Blaszczyk2019.09.5 20:49
Stara dobra szkoła, co? Pamietasz, co się stało, gdy jakiś czas temu w pewnym kraju daleko stąd, postanowiono nazywać rodaków "karaluchami"? Ano, starczyło 4 lata odczłowieczania ich, by znalazł się transport maczet i w 100 dni zabito milion ludzi. Mężczyzn i kobiet, starców i dzieci. 4 lata... Poważnie uważasz, że moje poglądy są dobrym powodem, by dołożyć starań w celu wyeliminowania mnie? Tik-tak, tik-tak...
Marian2019.09.6 6:16
"Marysien", nie chodzi nikomu o fizyczna likwidacje politycznych przeciwnikow.Chcemy tylko pozbawic ich wladzy i wplywow, zeby nie mogli dluzej dzialac na szkode Polski