Jarosław Kaczyński: Chcemy dogonić kraje Zachodu! - zdjęcie
15.10.18, 19:50screenshot Youtube

Jarosław Kaczyński: Chcemy dogonić kraje Zachodu!

Chodzi nam o to, żeby dogonić państwa Zachodu jeżeli chodzi o wysokość PKB, jeżeli chodzi o standard życia, jeżeli chodzi o funkcjonowanie instytucji społecznych” - mówił dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania z mieszkańcami Otwocka Wielkiego.

Kaczyński dodał też:

Dla nas Europejskość to nie jest hasło przeciwstawiane Polskości. Mamy szanowni Państwo dzisiaj taką szansę”.

Podkreślił, że rządowi bardzo dobrze idą sprawy gospodarcze, podobnie jak kwestia bezpieczeństwa. Dodał, że rząd daje szanse na to, aby Polska mogła w końcu dogonić kraje Zachodu. Zaznaczył:

U władzy jest formacja, która jest uczciwa - choć wyjątki się zdarzają - jeszcze do tego coś umie. Jest w stanie dobrze rządzić. To jest istota tej szansy, bo w Polsce jest bardzo duży potencjał rozwojowy, tylko trzeba nim odpowiednio zarządzać”.

Prezes PiS pouczał też, że władza musi być służbą, nie zaś „dążeniem do uzyskania indywidualnych korzyści, nienależnych czy też wsąskogrupowych”.

Jarosław Kaczyński przypomniał też, że w Polsce władza samorządowa jest również władzą państwową:

Są takie państwa i są takie teorie, które mówią, że samorząd to nie jest państwo, tylko organizacja społeczna. Sam byłem uczniem profesora, który był głęboko o tym przekonany, ale w Polsce przyjęto inne rozwiązanie i samorząd jest władzą państwową”.

Tu wskazał na Mazowsze jako przykład władzy rządowej i samorządowej ,które nie współpracują ze sobą:

Czy on współpracuje z władzami centralnymi, rządowymi, mimo sukcesów tych władz, mimo że te władze naprawdę wykazują bardzo wiele dobrej woli? Jest bardzo trudno uzyskać jakąś realną współpracę”.

dam/PAP,Fronda.pl