Jarosław Gowin: Powrót Tuska to świetna wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy - zdjęcie
18.06.21, 08:56Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Jarosław Gowin: Powrót Tuska to świetna wiadomość dla Zjednoczonej Prawicy

19

Plan powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki zaczyna przybierać realnych kształtów. Czy będzie on zagrożeniem dla Zjednoczonej Prawicy? W ocenie Jarosława Gowina wręcz przeciwne. Wicepremier zauważył na antenie Radia ZET, że nikt tak jak Donald Tusk nie mobilizuje elektoratu PiS.

W przestrzeni medialnej padało już wiele scenariuszy powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Konkretne decyzje miały zapaść w czasie poniedziałkowego spotkania byłego premiera z przewodniczącym PO Borysem Budką w Sopocie. Według informacji tygodnika „Polityka”, już w przyszłą środę zarząd Platformy Obywatelskiej zostanie oficjalnie poinformowany o powrocie Tuska. „Wyborcza” donosi, że Budka zrzeknie się przywództwa w partii, a Tusk poprowadzi Platformę do konwencji krajowej jako pełniący obowiązki przewodniczącego.

O medialne doniesienia na temat powrotu do polskiej polityki obecnego szefa Europejskiej Partii Ludowej pytany był na antenie Radia ZET lider Porozumienia Jarosław Gowin.

- „O takim scenariuszu spekuluje się w kręgach politycznych od wielu tygodni. Nie mogę tego wykluczyć”

- stwierdził polityk.

Zauważył jednak, że Tusk może nie mieć spodziewanie dużego wpływu na polską scenę polityczną.

- „W międzyczasie na firmamencie opozycji rozbłysły dwie gwiazdy - Szymona Hołowni i Rafała Trzaskowskiego. Nie jestem pewien, czy znajdzie się tam miejsce dla gwiazdy trzeciej”

- mówił.

Wicepremier był pytany, czy powrót Donalda Tuska byłby kłopotliwy dla Zjednoczonej Prawicy.

- „Mówiąc szczerze, mam wrażenie, że wręcz odwrotnie. Donald Tusk jest politykiem, który ma duże poparcie wśród części elektoratu opozycyjnego. Z drugiej strony jest politykiem, który jak chyba żaden inny, mobilizuje elektorat Zjednoczonej Prawicy”

- przekonywał.

Jarosław Gowin odniósł się również do cyberataków na polskich polityków i udostępnianych na rosyjskim „Telegramie” maili.

- „Mamy do czynienia z rosyjską prowokacją i potwierdzanie lub zaprzeczanie wiarygodności tych maili, byłoby wpisywaniem się w rosyjską prowokację”

- podkreślił.

- „Należy spodziewać się, że niektóre będą prawdziwe, inne nieco spreparowane, inne całkowicie sfingowane. Powinniśmy w tej sprawie zachować dystans, prowadzone są działania przez ABW”

- dodał.

Zaznaczył przy tym, że do tej pory ani wśród prawdziwych, ani fałszywych informacji nie pojawiło się nic, co mogłoby postawić jakiegokolwiek przedstawiciela rządu w złym świetle.

„Super Express” donosi, że wicepremier Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu, aby poświęcić się całkowicie pracy na rzecz partii.

- „Nigdy nie wspominał mi o takich planach. Jeśli one istnieją, to zapewne pan premier dzielił się nimi z gronem swoich najbardziej zaufanych współpracowników z PiS”

- powiedział Jarosław Gowin.

kak/RadioZET

Komentarze (19):

gośc2021.06.18 13:25
I taki kret Gowin ma jeszcze czelność się odzywać! Obłudnik!
Jo2021.06.18 12:32
Mówi Gowin do Tuska: "Nie było cię więc musiałem odejść z PO, ale teraz jesteś więc wracam do ciebie". Oto myślenie Gowina, aby dalej przetrwać w polityce dożywotnio.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 12:27
Powrot Tuska to Ostatnia Szansa Guwina.
katolik2021.06.18 9:16
Naprawdę świetną wiadomoscią dla mordercow pseudoszczepionkowych Polaków jest gra o stołki. Mordercy ostrzegają ofiary-- jak się szczepiłes pod wpływem słonca dostaniesz raka, po szczepionkach grzybica czarny grzyb. Nie ma szczepionki na katar i nie będzie, nie ma odporności populacyjnej na katar i nie będzie. Polacy dali się oszukać, biorąc chemię genetyczną, jak Naród bez przyszłości, realizowany jest plan ludobójstwa, holocaustu, eksterminacji Narodu. Wszystko od początku co powiedzieli , mówią i co powiedzą naziści SSPIS i pseudoznachorzy z rady było, jest i będzie kłamstwem, aby robić panikę i zastraszać społeczeństwo, PINKAS powiedział-- ze szczepionkami nie będzie problemu, wywołamy taki strach, sytuacje, ze będą chciec szczepionki. Bill Gates- moimi szczepionkami dokonam największego holocaustu w historii. Pseudoszczepionki będa powodować wiele chorób i śmierc. Wszystko nadaje się do prokuratury, jest złamaniem Konstytucji, praw człowieka i obywatela Choroby i śmierc po pseudoszczepionkach, czyli chemii genetycznej już zbiera żniwo-- jak pisza w Indonezji, będzie armagedon. Naziści morduja ludzi, a świat się zgadza być wymordowanym przez psychopatów, w Polsce krematorium otwarło SSPIS, pseudoznachorzy i posłowie!
Japa2021.06.18 10:21
To wszystko co piszesz zanowny ' Katoliku " może być prawdą . " Może "... Moja wiedza nie pozwala powiedzieć inaczej . MOŻE " , To wszystko ... Tylko dokogo to adresujesz mądrzejszego ? Mądrzejzego i z możliwością działania . ? Do kogo ? .Tymczasem tu mowa o czyś innym . O v-ce Premierze naszej Ojczyzny . Temat mniej ważny od szczepionki .... Może ... Ale pierońsko dla nas ważny....Czy inna zraza zwana ' Tusek " zostanie Polsce przez UE podrzucona . W tle pytanie : " KIM TY JESTEŚ GOWNIE ? " , Bo jeśli do tej pory myślałem ,ze Gowin to .... a dobra , mniejsza z tym ... to dziś mam odwagę napiosać ":WIEM MNIEJ O TYM PANU " Tusk uratuje Zjednoczoną Prawicę , mówi . Czyli co przyjmie ją do siebie ? Największy prymityw polityczny czyli ja, nigdy do władz by się nie pchał w obecnej sytuacji . Po zdobyciu władzy było by wszystkie swoje klęski nz kogo zwalić , ale jakim i czyim kosztem . O nas pan Gowin obłąkanym politykierstwie zapomniał ........
katolik2021.06.18 10:46
Piszac o prawdziwie zagrozeniu życia, nawiązuję do tego, że kazdy kto będzie rzadził, będzie realizował plan ludobójstwa Polaków. Piszę to dla ostrzeżenia Polaków, z których 25 mln , którzy poddali się szczepieniu ma problem z rozeznaniem prawdy o rzeczywistości i prawdziwych zamiarach nazisto- masonów i oni znów beda głlosować na swych oprawców, ciąg dalszy. Wszyscy oni realizują plan masonów z Europy i świata. ludzkość nie wierzy, że ktoś zaplanował ich śmierć i dalsze życie, bo jeszcze jest swobodnie i wydaje się, ze tak będzie, niestety nie będzie, chyba, że na to pozwolimy. Pozdrawiam Szanownego Kolegę.
rafał2021.06.18 11:13
Kupcie sobie piwo i idźcie w krzaki nad Wisłę pogadać. Musicie tutaj smędzić..?
katolik2021.06.18 11:55
tak musimy, im wcześniej Polacy otrzzwieją i nie będą chlać piwa, to mają szansę przeżyc. Jak myślisz-- SSPIS rozlewa piwo na prawo i lewo-- jak jeteś nie trzeży i jednocześnie zadowolony z odrobiny, to dla SSPIS ich wygrana, bo ciemny lud- nachlany i zadowolony z kasy
Figo Fago2021.06.18 22:20
Tego " katolika " coś czuć panem Braunem . Brakuje mi tylko aby swój wywód rozpoczynał jak On , pan Braun . od " Szczęść Boże " a potem dopiero to SS PiS .
katolik2021.06.18 23:34
jak chcesz mogę dodawac Szczęsc Boże, dzięki
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 11:25
Konfederacja,jak widac,sprzedala Polske i katolikow za ruble i szekle.
grg2021.06.18 9:12
Tragedia kwadratowa upadek Polski ten typ nic dla niej nie zrobił
katolik2021.06.18 9:20
Polacy będą głupi i wybiora swoich oprawców SSPIS PO SLD aby dokonczyli mokrą mafijną robotę ludobójstwa
Japa2021.06.18 10:29
" POLACY " , piszesz ? A to, co wg. Ciebie wybiorą , to polskie czy światowe , europejskie (unijne).? Przytoczę słowa her Tuska , prorocze : PATRIOTYZM TO PRZEŻYTEK .
katolik2021.06.18 10:48
Polacy wybierając sSPIS PO sLD , myślą, ze wybierają coś polskiego. Wybierają europejskich i swiatowych masonów. Dowiedzieliśmy to po działaniach nazistowskich i ukladzie sSPIS.
Japa2021.06.18 22:14
To ile ta świątynia Frondy ma" katolików " ?
katolik2021.06.18 10:59
dodam, że PO dokonało świadomego ograbienia Polski, bo nie może się zdarzyć, ze panstwo pozwala na okradanie z VAT, czyli nie panuje, a w przypadku struktur panstwych sa to działania wyłącznie umyślne
katolik2021.06.18 11:00
działania wyłącznie umyslne i sterowane odgórnie, jak plandemia i smierc wielu
katolicka deratyzacja Polski2021.06.18 11:28
Wymozdzona Konfederacja to rusyfikacja umyslow i mordowanie katolikow.