Paweł Rabiej to polityk zakłamany i skompromitowany, związany z warszawskim układem władzy - ocenia Jan Śpiewak ze stowarzyszenia "Wolne Miasto". Działacz skrytykował komentarz Rabieja do decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o nieruchomości przy Nabielaka 9.

We wtorek WSA uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. tejże nieruchomości; tam mieszkała działaczka lokatorska Jolanta Brzeska. Rabiej skomentował decyzję WSA słowami: "Bezprawnych działań przestępców nie da się naprawić bezprawnymi działaniami Komisji Weryfikacyjnej".

Problem w tym, że Rabiej... głosował za decyzją komisji weryfikacyjnej ws. Nabielaka 9 i nie wnosił żadnych uwag.
Tę hipokryzję w mocnych słowach ocenił Jan Śpiewak.

"Tak wygląda twarz zakłamanego i skompromitowanego polityka warszawskiego układu władzy. Zapamiętajcie ją dobrze" - napisał, linkując do komentarza Rabieja ws. decyzji WSA.

"Rabiej zasiadł w Komisji Weryfikacyjnej od początku jej istnienia. Wypromował się na niej i wzbogacił o dziesiątki tysięcy złotych. Więcej: głosował za decyzją komisji w sprawie Nabielaka wraz ze wszystkimi innymi członkami komisji!! Rabiej oddaj pieniądze, które zarobiłeś w tej „bezprawnej” i „prawnej amatorszczyznie”. Oddaj je na rzecz ofiar reprywatyzacji, którym dzisiaj blokujesz wypłatę odszkodowań" - napisał Śpiewak.

"Nie przeszkadzało ci pracować dla gangsterów na początku lat 90-tych, nie przeszkadzało ci pracowac razem z Jarslawem Kaczyńskim w Porozumieniu Centrum, nie przeszkadzało ci brac pieniądze od deweloperów na swoją fundacje a teraz skarzysz korzystne decyzje, za którymi sam głosowałeś. Masz w nosie orzecznictwo Trybunalu Konstytucyjnego i obowiązujace w Polsce prawo. Jesteś wszystkim tym czym w życiu publicznym gardzę" - dodał.

bsw/fb