Jan Krzysztof Ardanowski: Dzięki 500 Plus wieś staje na nogi - zdjęcie
02.07.19, 07:35screenshot TVP Info

Jan Krzysztof Ardanowski: Dzięki 500 Plus wieś staje na nogi

5

Program 500 Plus wyprowadził ludzi z masywnej biedy. Na wsi nie ma skrajnej biedy. To bardzo ważne w sensie godnościowym, bo bieda upokarza” - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

W rozmowie na antenie TVP Info szef resortu podkreślił: „Wieś wychodzi z upokorzenia”. Dodał, że na wsi program 500 Plus jest bardzo dobrze traktowany.

Wieś przestała być traktowana jako wydzielona, gorsza część społeczeństwa. Wszystkie duże programy socjalne PiS dotyczą wszystkich grup społecznych, w tym rolników”

- zauważył minister dodając, że ponad połowa środków z tego rządowego programu trafia właśnie do mieszkańców wsi.

Ten program przeorał wygląd polskiej wsi, bo wieś to nie tylko rolnictwo. Na wsi rodziny wielodzietne – wiem co mówię, bo sam mam piątkę dzieci – widać było, że są biedniejsze, że brakowało na wyposażenie mieszkań, że były starsze sprzęty, że nie było stać ludzi na wyjazd z dziećmi”

- podkreślał Ardanowski.

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (5):

Albert2019.07.2 9:14
Nie jest prawdą, że 500+ wyprowadza wieś z biedy. 500+ tylko biedę na wsi utrwala.
ZYZ2019.07.2 8:50
Minister rolnictwa powinien tak działać by na wsi nie było ubóstwa,a 500+ było przeznaczone na dzieciaki jako dodatek.Marnego mamy ministra jak nie potrafi z działalności rolnika stworzyć opłacalnego dochodu.
Justyna S2019.07.2 7:56
Czemu to niby ludzie na wsi są biedniejsi? Mają większy majątek niż większość osób w miastach, żyjących w mieszkaniach na wynajem.
WITWIT2019.07.2 8:20
proszę pojechac na tydzień do pracy na wsi...5-rano pobudka,dojenie krów,karmienie,wywóz obornika,-śniadanie -w międzyczasie-albo i nie..dalej prace w gospodarstwie...do późnej nocy w czasie prac polowych. --posiłki ..w międzyczasie..albo i nie..o lekarzu i szkole,sklepie na miejscu zamieszkania ...zapomnij..
Justyna S2019.07.2 9:36
Urodziłam się na wsi i mieszkam na wsi. Moi rodzice prowadzą gospodarstwo, kilka krów i kur. Pomagam. Oni uważają, że to się opłaca. Nie opłaca się... Te parę krów to sport, hobby a nie żaden biznes. Tylko tyle, że nie muszą kupować mleka i jajek w sklepie.