Jan Gross: Rydzyk jest zażartym antysemitą - zdjęcie
06.03.19, 08:40screenshot Youtube

Jan Gross: Rydzyk jest zażartym antysemitą

36

Rydzyk jest zażartym antysemitą” - między innymi takie zarzuty miały paść z ust Jana Grosza według relacji ambasadora w Polski w Szwajcarii Jakuba Kumocha w trakcie konferencji „Nowa polska szkoła historii Holocaustu”, która miała miejsce w Paryżu w dniach 21-22 lutego.

To oczywiście nie jedyne skandaliczne oskarżenia, jakie miał formułować wówczas Gross. Paść też miały sformułowania takie jak:

PiS jest spadkobiercą Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego, dla której antysemityzm był centralnym punktem”.

Nagranie, na którym Gross przez ponad godzinę mówi m.in. o stosunkach polsko-żydowskich znalazło się na stronie Fundacji Shoah. Jak relacjonuje Jakub Kumoch, ambasador RP w Szwajcarii, w trakcie konferencji:

Profesor Gross odpowiada na pytanie o ojca Rydzyka. Mówi, że »Rydzyk jest zażartym antysemitą«. Ktoś się odzywa. Nie wiadomo, czy to protest, czy żart, ponieważ następuje wybuch śmiechu. Po kilku sekundach ktoś jest uciszany. Ani przez chwilę nie przerywa to wypowiedzi profesora Grossa. Trwa to parę sekund”.

Potem atakuje PiS słowami, które zacytowaliśmy wcześniej. Ambasador dodaje, że nie zaobserwował żadnych prób zerwania konferencji czy treści antysemickich.

dam/TVP.Info,PAP

Komentarze (36):

Zenon2019.03.30 21:06
Gros jest zażartym polonofobem. Jest wrogiem każdego z nas, Polaków. Ponadto jest niedouczonym głupcem, sądząc, że "PiS jest spadkobiercą Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego (...)".
ZenSli2019.03.8 15:20
Ten cały Gross to kłamca. Jak można takie oszczerstwa pisać na człowieka, który jest dobrym kapłanem...
Ryszard Bell2019.03.8 15:00
Pięknie Panie Gross! Taka mowa nienawiści? Jak tak można kłamać?
Mieszkaniec2019.03.7 19:49
Wypowiedzi Grossa to mowa nienawiści !!!
Marlenaa2019.03.7 8:02
i po co takie ostre słowa w kierunku o. Rydzyka, to dobry człowiek
izydor2019.03.6 21:16
Jak widzę i słyszę takiego Grossa to też jestem antysemitą.
Janusz2019.03.6 20:24
Gross jest kreaturą człowieczeństwa!
Stanis\\305\\202aw2019.03.6 15:55
Ty Gross jesteś zażartym anty Polakiem i strasznym kłamcą .
bogdanus2019.03.6 15:37
Jeżeli żydów się nie lubi, to jest przyczyna. Żydzi są rasistami, to wynika z Talmudu.
Beno2019.03.6 14:22
Chwała O. Rydzykowi. Hańba kłamcy skur..wielowi Grossowi.
helena2019.03.6 14:03
komuchozyd, wspolpracujacy z zydokomuchami swiatowymi min .z rodzimymi wrogami BOGA,PRAWDY ,DOBRA .POLSKI i POLAKOW z niszczycielem kultury chrzescijanskiej,NARODOW na SWIECIE zydokomuchem SOROSSEM i jemu podobnych za ciezkie pieniadze opluwaja POLSKE taki powinien siedziec w kiciu jak ci z paryza niby naukowcy,czyzby RZAD nie mial zadnych instrumentow do karania tych ludzi za tworzenie falszywej historii, kiedy polacy uspieni tvn-em i innymi ideologiami wezma sprawe w swoje rece,a nie do glosowania idzie 60% z tego 2/3 to powiazani ze zdrajcami ludzie
Krzysztof72019.03.6 11:53
I dobrze żydowski świński ryju
Marian2019.03.6 13:46
tak wlasnie trzeba odpowiadac na zydowska beszczelnosc brawo
andrzejhahn32019.03.6 23:16
ty pewnie sie modlisz do zyda .....CO poganski sekciarzu katolicki
andrzejhahn32019.03.6 11:40
przede wszystkim rydzyk jest koscielnym nierobem i spolecznym pasozytem
Jan Radziszewski2019.03.6 21:32
Oj Bieduleńka biedny bardzo Będziesz tj. budiet Zjawia się zmarła po spędzeniu płodu. Widzę, stoi kobieta i prosi BOGA o Miłosierdzie. ON powiedział: "Jak MNIE na ziemi nie uznawałaś, dzieci zabijałaś w łonie swoim, ludziom radziłaś nie rozmnażać "biedoty" - wam dzieci niepotrzebne a u mnie zbędnych nie ma. Daję wszystko wszystkim, wszystkiego starcza dla Mego Stworzenia. Wtedy Powiedział do mnie: "Dałem ci chorobę, żebyś pokutowała. Ty do końca bluźniłaś Mi. Teraz nie uznaję ciebie!". Zawirowało wszystko ze mną i poleciałam. Stamtąd buchnął smród, a Ziemia się wyrównała, bym mogła na nią patrzeć. Następnie zobaczyłam swoją Cerkiew, którą lżyłam. Kiedy otworzyły się drzwi, wyszedł duchowny w białej szacie. Wtedy BÓG zapytał: "Kto to jest ?" Odpowiedziałam: "To jest duchowny," A GŁOS mówił dalej: "A ty mówiłaś, że to nierób. Lecz on nie nierób tylko prawdziwy pasterz, nie zdrajca. Wiedz, że jakiego by nie był stopnia służy BOGU. Jeśli Ojciec Duchowny nie przeczyta, nie wypowie nad tobą modlitwy rozgrzeszenia to JA ci nie przebaczę,"
Jan Radziszewski2019.03.6 11:19
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata 6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Środa, 6 czerwiec 18. 03 Pisz dziecko Nie lękaj się. Zapisz Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg. Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami. Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli. Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie – zginiecie. Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny? Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga. Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie. Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem. - Chwała Tobie Chryste. - Pokój Tobie moje [dziecko] i pokój wszystkim Polakom ( i też na obczyźnie) dobrej woli.
anonim2019.03.6 11:14
A co? Może nie jest? Pamiętacie jego odzywkę "jakież to niepolskie nazwisko" ?
Jan Radziszewski2019.03.6 10:49
Gość - a słyszałeś o kulturze "Idiotów" tzn bezmyślnych stworzeń "inaczej świń" tak wspaniale opisanej w Odysei kiedy to wróżka zamieniła towarzyszy Odyseusza + i ty wydawałoby mądry - jesteś taką bezmyślną świnią - która nie umie myśleć Podobnie jak też ten żyd Gross polakożerca - który nie umie byś wdzięczny za to że Polacy ukrywając i żywiąc go uratowali go przed śmiercią w obozie koncentracyjnych przez Niemców. Ale nie ma co się dziwić komu piekło pisane podobnie jak Niemcom - to kłamie jak najęty Raabe przez diabły /(8,44)
Wojtek Polak2019.03.6 10:42
teraz wszystkie miernoty i kapusie SBckie uchodzą za autorytety. p.Gros bardzo leniwy historyk nawet myli imiona żeńskie z męskimi. za to jest wybitnym konfidentem donosił na swoich z ogromną gorliwością. za to lewicowe polakożercze środowiska o krzyknęli go ''autorytetem'' klasy światowej. jakie środowisko takie i ''autorytety''. a do tego w najbardziej anty semickiej franci ze wszystkich państw europy tow. kapuś Gros wymyśla bajki dla gawiedzi o Polskim antysemityzmie a co tam ze kłamie ważne że można po obrzucać błotem polaków a do tego najlepiej nadają się SBccy kapusie.
Jadwiga2019.03.6 10:39
Rydzyk największym antysemitą bo zbiera relacje o Polakach, którzy ratowali Źydów a teraz zabrał się do naukowego opracowania tych świadwctw i tłumaczenia na angielski. . Tacy jak on będą mieć choć trochę trudniej opluwać Polaków.
Marian2019.03.6 14:09
za to wlasnie bedze karany bo zydzi prawdy sie boja
Mazurek2019.03.6 10:14
Ten żyd gros jest wielkim antypolakiem!
Mateusz Jegliński2019.03.6 10:08
Ależ tak się zachowują podłe, tchórzliwe kundle moralne. I nie idzie mi o Żydów, tylko o wszystkie nacje. Ten Gross, to zwykły tchórz, jak go złapała bezpieka, to sypał kumpli równo. I takie dno moralne chce uchodzić za autorytet. Najpierw przeproś tych, któryś wsypał a później zrób rachunek sumienia. Tak ciężko tchórzowi stanąć w prawdzie, więc woli polskich bohaterów ratujących jego nację pod groźbą śmierci opluwać.
gosc2019.03.6 9:38
moze definicja: antysemita - ktos kto mowi prawde o Zydach zazarty antysemita - ktos kto mowi prawde o Zydach nawet gdy sa naciski aby zaczal klamac
Grizzly2019.03.6 9:12
Gross to hochsztapler - nie jest historykiem! Takie opinie jak on może wygłaszać fryzjer czy malarz (pokojowy).
Jozin z Bazin2019.03.6 9:10
A ty pół zydzie jesteś polakozercą
Antonim2019.03.6 8:54
Dla mnie jednym z największych antysemitów jest właśnie Gross. W jego pogadankach można znaleźć jedynie insynuacje i półprawdy historyczne, jakże charakterystyczne dla epoki komunizmu. Cała jego działalność ma na celu emocjonalne rozgrzewanie stosunków polsko-izraleskich, a w ostatecznym efekcie ma nadzieję na ich zerwanie. Jest to oczywiste działanie na rzecz tandemu rosja-niemcy, wymierzone nie tylko przeciwko polsce, ale także izraelowi. Skąd u niego taki antysemityzm?
ZERR02019.03.6 8:54
I takie dno uchodzi za historyka... Jakim trzeba być półgłówkiem, żeby neosanacyjny piss równać do głównego przeciwnika politycznego i ideowego sanacji z międzywojnia. Albo endecja, albo sanacja. To zadziwia, koleś jest stary, nie dostał w łeb w gimnazjum. Czyli jest nie tyle gIupi i ile podIy.
anonim2019.03.6 8:54
Niech ten profesor pokaże dyplom ukończenia studiów, a także inne dokumenty swojej kariery naukowej. Może jest takim samym profesorem jak W. Bartoszewski. Bo po tym co pisze to zwyczajny złośliwy drań.
Marian2019.03.6 8:52
A Gross jest spadkobierca zbrodniczej zydokomuny
Gość2019.03.6 8:52
A nie jest?
Bebik2019.03.6 9:23
Nie.
Andrzej Malik2019.03.6 10:30
Bo?
Ryszard Bell2019.03.8 14:57
Bo chociażby zbudował kaplicę pamięci? Pomyśl, zanim napiszesz!
Marek2019.03.15 12:25
Akurat PiS jest postrzegany jako partia F I L O S E M I C K A , a sam O.Rydzyk-ksiądz opiera swoje przekonania na N O W Y M T E S T A M E N C I E