Jan Bodakowski: Nie pojmuję, dlaczego PiS hoduje Mariana Kowalskiego - zdjęcie
13.02.20, 10:21

Jan Bodakowski: Nie pojmuję, dlaczego PiS hoduje Mariana Kowalskiego

17

Nie pojmuję, dlaczego PiS hoduje sobie Mariana Kowalskiego, non stop promując go w TVP Info czy podczas manifestacji. Tak jakby we współczesnej Polsce nie było wystarczająco młodych, wykształconych, ideowych, ludzi, którzy nie zmieniają co roku poglądów na diametralnie odmienne.

 

PiS powinien pamiętać, że Marian Kowalski, który dziś nie może się nachwalić PiS-u, jeszcze nie dawno uznawał PiS za zdrajców i degeneratów. A wiedząc o tym, że Marian Kowalski zmienia poglądy często, nie można być pewnym, że dziś manifestujący swoje uwielbienie dla PiS i Dudy Marian Kowalski, nie zacznie po kolejnej zmianie poglądów nie znacznie jechać po PiS i Dudzie, jak to robił na antenie antykatolickiej telewizji internetowej.

Marian Kowalski o PiS-ie - kiedyś i dziś.

https://www.facebook.com/FrankorusYouTube/videos/217937242677265/UzpfSTEwMDAyODY1NjEwMTAxODo5OTc4Nzk4NTcyNjA4NDc/

Marian Janusz Kowalski ukończył szkołę podstawową, był kulturystą, zarządzał siłownią, prowadził sklep, pracował jako ochroniarz. W 1992 roku był członkiem Ruchu Trzeciej Rzeczpospolitej, od 1993 roku przez kilkanaście lat był członkiem partii Janusza Korwina-Mikke UPR – w 2005 kierował lubelskimi strukturami tej partii – w międzyczasie startował do rady miasta Lublina z listy Samoobrony Leppera. Powołał do życia Ligę Wschodnią, która według Wikipedii opowiadała się za odłączeniem województwa lubelskiego od Polski i wprowadzeniem tam „ultraliberalnej polityki wobec biznesu”. W 2005 roku był jedynką z listy Platforma Janusza Korwin-Mikke, w 2006 kandydatem UPR do rady miasta Lublina. W 2009 kandydował z listy UPR do europarlamentu i został radym. Po odejściu z UPR był rzecznikiem ONR. W 2010 kandydował do rady miasta z PiS, w 2011 z listy KNP (kolejnej partii Korwina) do sejmu. W 2013 został członkiem władz Ruchu Narodowego (z którego kandydował w do europarlamentu, sejmiki województwa, na prezydenta miasta i prezydenta Polski). Po odejściu z Ruchu Narodowego poparł w 2015 partie KORWIN Korwina. W 2015 stworzył stowarzyszenie Narodowcy RP, w 2016 odszedł z tego stowarzyszenia.

Totalnym upadkiem Mariana Kowalskiego był jego związek z antykatolickim zborem pastora Chojeckiego, który płacił Kowalskiemu za występy w swojej antykatolickiej internetowej telewizji. Wraz z protestantami założył partie Ruch 11 Listopada. W 2018 startował na prezydenta miasta. Po zerwaniu z Chojeckim Marian Kowalski zaczął być promowany przez TVP Info.

Marian Kowalski za swoje odrażające kłamstwa pod adresem Kościoła katolickiego powinien być persona non grata w polskim życiu politycznym.

Marian Kowalski twierdził, że Kościół katolicki chce zniszczyć chrześcijaństwo.

Według Mariana Kowalskiego Kościół katolicki to firma, która sprzedała się PO

https://www.facebook.com/watch/?v=1107945265976706

Strona internetowa „Tygodnika Solidarność” w swoim artykule „Marian Kowalski o katolikach: Tłuszcza. Nie ma za grosz suwerenności intelektualnej. Nie wierzą w Boga” zacytował wypowiedzi Mariana Kowalski o katolikach i Kościele katolickim.

Marian Kowalski głosił, że Kościół katolicki „to korporacja o zasięgu globalnym, która sprzedaje już tylko w zasadzie najbardziej nieroztropnym ludziom”. Zdaniem Mariana Kowalskiego „w wiernych Kościoła katolickiego nie ma za grosz suwerenności intelektualnej”, a Kościół katolicki sprowadził katolików „do roli takiego tępego motłochu, który nie zna w ogóle Pisma Świętego”.

Marian Kowalski głosił, że Kościół katolicki traktuje katolików „jak bezrozumne bydło, z którym można zrobić wszystko. [...] Jest to tłuszcza, która powoduje, że wyniki finansowe korporacji globalnej pt. Kościół rzymski, to są tak jak w każdej korporacji. To nie ma nic wspólnego z żadną religią, z wiarą, a na pewno z chrześcijaństwem”.

Zdaniem Mariana Kowalskiego „hierarchowie rzymsko-katoliccy chcą zniszczyć cywilizację chrześcijańską. [...] posłuszeństwo wobec nich każdego wiernego, świadczy o tym, że ci wierni bardziej czczą tych prezesów korporacji niż Pana Boga [...] doszło do takiej degrengolady moralnej, że katolicy nie wierzą w Boga”.

Pastor Chojecki, który zatrudniał Mariana Kowalskiego współzałożyciel swój zbór ''Kościół Nowego Przymierza'' z obecnym senatorem Koalicji Obywatelskiej Jackiem Burym.

Syn pastora Chojeckiego na Twitterze stwierdził, że na współpracy z pastorem Chojeckim, w tym na szkalowaniu Kościoła katolickiego, PiS i Dudy, Marian Kowalski zarobił 450.000 złotych.

Jan Bodakowski

Komentarze (17):

guess who2020.02.14 9:59
> jakby w Polsce nie było wystarczająco młodych, wykształconych, ideowych, ludzi Takich jak Bodakowski?
ada2020.02.14 3:10
PIS szybko przejmuje to , co najgorsze bylo w PO. PO mialo swego wscieklego Niesiolowskiego , teraz PIS zatrudnil ordynarnego i chamowatego czlowieka o czerwonym karku do palowania Konfederacji - Mariana Kowalskiego . A jeszcze nie tak dawno Kowalski jezdzil po Didzie , Morawieckim , Kaczynskim jak po slepej kobyle . Tak samo wyklinal Kosciol katolicki . A teraz jest piekny i gladki dla decydentow PISu . A tak strasznie oburzeni na "hejty" totalnych , a sami robia dokladnie to samo . W komentarzach to juz bagno mentalno-jezykowe .
Do boju2020.02.14 2:30
Marian Kowalski,Prawdziwy Polak, patriota,pogromca komunistów ,ormowców ,esbeków,Niemców,Francuzów,Holendröw,Włochów,Portugalczyków i innych unionistów.Niech żyje nam
R2020.02.13 23:49
prosty Kowalski Marian ma więcej rozumu niż pajac bodakowski - Kowalski ocenia katolików podobnie jak Piłsudski który miał ze 3 żony i był "ewangelikiem"... Lękliwy bodakowski na wiecu głosu nie zabierze a Marian daje rade Bodakowski zapamiętaj ciole - Wojtyła kremówka wspierał publicznie pedofila Marciela szefa legionistów Chrystusa (stowarzyszenia kapłanów katolickich) i wielu innych z bałwochwalczym Asyżem czy talmudycznymi żydami. A obecnie w watykańskiej korporacji religijnej jest jeszcze lepiej.
Pisowiec2020.02.13 16:24
Pan Marian zmądrzał z wiekiem i trzeba się cieszyć że wspiera nas teraz!!! A my wspierajmy pana Mariana!!! Każda szabla się liczy w tych ciężkich czasach!!!! Naprzód PiS!!! Naprzód Marianie!!! Dla Polski!!!!!
StanPio2020.02.13 19:00
Co Ty piszesz? Wstyd koło niego stać! A Kurskiego, cwaniaka, koniunkturalistę powinno się wypiep...yć z TV już 3 lata temu!
Valdez732020.02.13 14:28
Szeroka droga wiedzie do zatracenia .... Panu Kowalskiemu nie płacił Pastor Chojecki, tylko ludzie oglądający Idź Pod Prąd wpłacali co miesiąc pieniądze z dopiskiem "dla Mariana". Artykuł jednostronny na zamówienie. Uczciwy dziennikarz dałby się wypowiedzieć drugiej stronie, czyli
gość2020.02.13 20:03
prawda.
Agnieszka2020.02.13 12:47
Też tego nie rozumiem. Na człowieku, co przyzwalał bluźnieniu na Maryję PiS niczego dobrego nie zbuduje a szczególnie nurtu narodowo-chrześcijańskiego, któremu dał kopa ze śmiechem w 2015 roku. Młodzi mogą znaleźć wspaniałych narodowych liderów gromadzących się choćby wokół Marszu Niepodległości. Jedyna dobra rzecz, którą Marian albo dostrzegał (albo gadał na co miał zamówienie od mądrzejszych czy cwańszych), to zagrożenie przemysłem holokaustu ze strony żydowskiej gangsterki. I przyznam, że dostrzegł to na kilka lat przed wyskokiem Nazari czyli zanim do takich naiwnych jak ja dotarło, że to nie antysemickie oszołomstwo, ale czysta prawda. Tylko jak teraz podlizuje się na całego PiS-owi to raczej ten temat będzie omijał albo wyleci z hukiem z promocji swojej osoby.
Marian2020.02.13 12:33
Bo "maryjanek" to taka potrzebna w kuchni przyprawa.
Masław2020.02.13 11:42
Marian to czubek, ale Iwan Banderowski to wyjątkowa kanalia. Pozer, który sprzedał sie PiSiorom. Tanio sprzedał, bo takiemu głupkowi wiele płacic nie trzeba.
Stańczyk2020.02.13 11:15
Kiedy się opłacało to firmował antykatolickie plugastwa pastora-zapiekłego syjonisty. Teraz pewnie opłaca mu się bycie trefnisiem na dworze Kurskiego ...
bea2020.02.13 10:46
Pan Marian Kowalski sie nawrocil odszedl od guru protestanckiego i broni Pisu i wartosci Katolickich Brawo panie Marianie Bog Honor Ojczyzna
kacpi2020.02.13 17:29
Honor?! KORYTO!!!
StanPio2020.02.13 19:04
Dobrze piszesz! Wstyd koło niego stać! A Kurskiego, cwaniaka, koniunkturalistę powinno się wypiep...yć z TV już 3 lata temu!
Agnieszka2020.02.13 18:16
Za powód swojego odejścia od towarzystwa Chojeckiego nie podał jakiegoś nawrócenia, ale uczciwie przyznał, że dotarło do niego, że choć on promuje ich w kwestiach rozbudowy sekty religijnej, to oni nie promują i nie wspierają go w żaden sposób w karierze politycznej - bodaj wybory samorządowe wtedy były. Nie ma więc żadnego nawrócenia, ale jest zwykły pragmatyzm i dbałość o swoje interesy. Dopóki pokrywają się z interesami PiS i jest perspektywa zapłaty za wierne wypełnianie oczekiwań, ale jak nie dostanie tego, co chce to biada PiS-owi. Ale fakt, że są siebie warci, więc bez emocji popatrzę na rozkwit tej "współpracy" i kto kogo wydudka. Stawiam, że jednak PiS wydudka Mariana a on się zaledwie odwinie, np. parę ich haków ujawni, na które może tam się dostał lub będąc bliżej je dostrzeże.
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.02.13 10:30
:-D