Jan Bodakowski: Bojkotuj Coca-Colę. Chroń swoje zdrowie. Sprzeciwiaj się homopropagandzie - zdjęcie
13.08.19, 13:58(fot. pixabay)

Jan Bodakowski: Bojkotuj Coca-Colę. Chroń swoje zdrowie. Sprzeciwiaj się homopropagandzie

35

Jest wiele powodów, by nie pić Coca-Coli. Są nimi doniesienia o tym, że konsumpcja tego napoju szkodzi zdrowiu oraz to, że koncern wspiera homopropagandę.

 

Marka Sprite produkowana przez Coca-Colę w najnowszej kampanii reklamowej  promuje „wolność w wyrażaniu własnej unikalnej tożsamości” poprzez dystrybucje puszek z tęczowym logo. Coca-Cola na swojej stronie wyjaśnia, że poprzez tę kampanię w „widoczny sposób Sprite dołączył do grona wspierających społeczność LGBTQ+”. Napój miał być dodatkowo rozdawany na paradach gejów w polskich miastach.

 

Media informowały o tym, że Coca-Cola wsparła poprzez Sprite finansowo organizacje manifestacji homoseksualistów i działania Grupy Stonewall (nazwa pochodzi od amerykańskiego baru dla homoseksualistów, w którym sprzedawano narkotyki i nielegalny alkohol; miejsce homoseksualnej prostytucji nieletnich chłopców – rozwój organizacji gejów rozpoczął się od gejowskiej próby spalenia i ukamienowania interweniujących policjantów chcących walczyć z przestępczością).

 

Promocja homoseksualizmu przez Coca-Colę wzbudziła kontrowersje na Węgrzech. W ramach Węgierskiej kampanii Coca-Coli pojawiły się plakaty z homoparami pijącymi ten słodki napój i butelki z tęczową szmatą. W ostaniach dniach jedną z fabryk Coca-Coli zablokowali na Węgrzech działacze partii Nasza Ojczyzna (to byli działacze Jobbiku, którzy odeszli z tej partii, gdy partia ta zdradziła idee nacjonalistyczne i rozpoczęła współpracę z komuchami).

 

O to, że Coca-Cola jest szkodliwa dla zdrowia amerykański koncern oskarżył Bartow J. Elmore, autor wydanej przez wydawnictwo Rebis pracy „Obywatel Coke”. Cała praca poświęcona jest temu, jak dzięki interwencjonizmowi państwowemu Coca-Cola zdobyła dominującą pozycję na rynku,  „a produkty firmy dodatkowo wyczerpują bogactwa naturalne naszej planety i pogarszają stan zdrowia jej mieszkańców”. Bartow J. Elmore „jest wykładowcą historii ochrony środowiska i historii biznesu na Uniwersytecie Stanowym Ohio”.

 

Według autora pracy „Obywatel Coke” efektem interwencjonizmu państwa i dotacji dla rolników była w USA nadprodukcja kukurydzy (od czasu wielkiego kryzysu rząd USA wspiera pieniądzmi podatników produkcje kukurydzy). By tę nadprodukcję wykorzystać na rynku, stworzono syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy. Syrop uzyskiwany jest za pomocą bakterii zmieniających glukozę z kukurydzy w fruktozę. Nadprodukcja sprawiała, że syrop kukurydziany był tani, dodatkowo w latach siedemdziesiątych XX wieku ceny cukru rosły. Konsekwencją było wprowadzanie od 1974 fruktozy w napojach gazowanych (w 1985 napoje słodzone były całkowicie fruktozą). Za przykładem Coca-Coli poszły inne firmy.

 

Zdaniem amerykańskiego wykładowcy Coca-Cola, choć dzięki syropowi kukurydzianemu osiągnęła duże oszczędności i zwiększyła swoje zyski,  by jeszcze bardziej maksymalizować dochody, nie obniżyła ceny, tylko za niewiele większą cenę zaczęła napój sprzedawać w dużo większych opakowania (z objętości 8 do 20 uncji, czyli z objętości 0,24 litra do 0,59 litra). Podobnie Coca-Cola była sprzedawana w barach McDonald's. Spowodowało to drastyczny wzrost konsumpcji napojów gazowanych.

 

W opinii Bartowa J. Elmore „wielkie, dotowane przez państwo gospodarstwa rolne nie uzupełniały braków kalorycznych obywateli – napędzały niezdrowy trend w kierunku nadmiernej konsumpcji słodzików bogatych w węglowodany”.

 

Amerykański naukowiec stwierdził w swojej pracy, że „rewolucja polegająca na zwiększeniu porcji […] nie zapewniła korzyści żywieniowych, lecz traktowała konsumentów jako nowy rodzaj składów dla nadprodukcji żywności. Ich ciała stały się wypełnionymi po brzegi silosami zastępującymi składy federalne, które” niedopuszczany do pojawienia się na rynku zbyt dużej ilości dotowanych nadwyżek produkcji i spadku cen, a w konsekwencji dochodów wielkiego biznesu.

 

W wyniku rozwoju produkcji śmieciowego jedzenia od lat siedemdziesiątych odsetek otyłych amerykanów wzrósł z 14% do 34% w 2008 – dodam, że według w 2014 roku otyłych lub miało nadwagę, było 75% amerykańskich mężczyzn i 60% amerykańskich kobiet.

 

Otyłość wynikała z tego, jak twierdzi amerykański naukowiec, że „konsumenci spożywali więcej węglowodanów, niż potrzebowały ich organizmy, w wyniku czego większość z nich przetwarzała nadmiar cukrów w tłuszcze”.

 

Otyłość to problem wynikający z powszechnej w USA biedy. Zdaniem autora „Obywatel Coke” „grupy o niskich zarobkach żyją w środowiskach sprzyjających otyłości, w których świeże, lokalne produkty żywnościowe są trudno dostępne”. W USA zdrowa żywność jest droga, niedostępna dla biednych, skazanych tylko na śmieciowe jedzenie.

 

Takie śmieciowe jedzenie daje złudne poczucie sytości. „Wysokie spożycie cukru wywołuje krótkotrwały efekt ożywienia, kiedy to cząstki glukozy i fruktozy we krwi stymulują mózg do uwolnienia dopaminy, substancji chemicznej dającej złudne poczucie przyjemności […] chemiczny odlot szybko mija i ustępuje miejsca silnemu pragnieniu kolejnej dawki cukru” - ten mechanizm skutecznie uzależnia, rozpycha, a nie zapełnia żołądek.

 

Skutkiem nadmiaru cukru jest epidemia otyłości i cukrzycy, a dla budżetu wzrost kosztów opieki zdrowotnej. Konsumpcja napojów gazowanych jest głównym powodem otyłości i cukrzycy. A jak się okazuje z zysków osiągniętych niszczeniem zdrowia, finansowana jest homopropaganda. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i sprzeciwić się tęczowej zarazie nie kupując i nie pijąc Coca-Coli.

 

Jan Bodakowski

Komentarze (35):

nie ślepy2019.08.16 19:11
Cola to najtańszy środek do odrdzewiania zardzewiałych śrub!
Azazel2019.08.14 9:34
Jest wiele powodów, żeby nie czytać Bodakowskiego. Pierwszy podstawowy to jego bezdenna głupota, drugi niewiele mniej ważny - idiotyzm poglądów. Starokawalerstwo spowodowało zapewne przebicie płynnej wydzieliny, na którą składają się produkty jąder, pęcherzyków nasiennych, najądrzy, gruczołów opuszkowo-cewkowych oraz gruczołu krokowego, w stronę najbardziej pustego obszaru w ciele Bodakowskiego - czyli głowy. Efekty jego częstych wytrysków widoczne są na stronach frondy, która jako chyba jedyna przyjmie każdą porcję debilizmu, byle był "po linii i na bazie" narodowo-socjalistycznego katolstwa.
skat2019.08.14 9:24
Jan Bodakowski: Bojkotuj sektę katolicką. Chroń swoje zdrowie. Sprzeciwiaj się praniu mózgu przez tą sektę.
Luzifer2019.08.14 7:13
To Wolacy bojkotujcie wszystko, coca cole, ikea, ambasady usa i innych krajow, wielkie linie lotnicze, sieci hotelowe, bojkotujcie wielkie koncerny i wszyscy beda smutni, ze Najjasniejsza Pomroczna, polski koltun, Janusz i Grazyna bojkotujom.
Antykatolicka Internetowa Partyzantka2019.08.13 19:25
Frondziarze piją tylko spermę z kutangi proboszcza.
anonim2019.08.13 19:40
Przepraszam co to jest kutanga ?
AIP2019.08.13 23:23
Spytaj proboszcza.
Kali2019.08.13 18:27
Podatnik dotować polskie gospodarstwa to dobrze, jak Ameryka dotować swoje farmery to komuchy i niedobrze. Kali poseł okraść polskiego frajera podatnika to dobrze, Tusek jak latać i okraść to źle. Bądź mądra człowieka, Kali być w PiS, bądź jak Kali.
hmmn2019.08.13 19:58
a ty kali jak komunista - jak kali ukrasc krowe to dobry uczynek, jak kalemu ukrasc krowe to zly uczynek, podobnie wg peo jak ludziom sie dobrze zyje a nie im to jest zla wladza, jak wladza kradnie jak peo to nawet tvn powie ze to dobra wladza - vide tussek
Nick2019.08.13 23:21
- 2015 - wystarczy nie kraść - 2017 - oni kradli więcej - 2019 - oni też kradli
Marek Jerzy2019.08.13 16:57
Warto poprzeć kupując, ale (dla zdrowia) nie pijąc.
anonim2019.08.13 19:43
Jak popierasz to pij to tak samo zdrowe jak związki homoseksualne czego się boisz .
Marek Jerzy2019.08.13 23:19
Próbowałeś jednego i drugiego?
Marek Jerzy2019.08.13 16:55
Coca cola to jest to!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 16:09
Hue hue ciekawe, który to już "bojkot" Bodakowskiego w tym roku? Ktoś kolekcjonuje źarty tego homofoba? :)
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 15:43
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Klejnot Nilu2019.08.13 15:22
Jakże piękne i proste musi być życie bezrobotnego lenia Bodakowskiego, skoro jednym z największych jego problemów jest kampania promocyjna amerykańskiego koncernu. Jasiek idź do pracy, albo załóż jakąś firmę z innym "słynnym" utrzymankiem żony - Wielguckim vel Matka Kur*a. Założę się, że to bardziej pomoże Polsce, niż te wasze pseudointeligentne wypociny.
guess who 2019.08.13 14:54
https://www.spring.org.uk/2018/02/psychopaths-intelligence.php
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:50
MAm syfylis!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:41
Podszywajcie się pode mnie, śmiało. Ale ode mnie naprawdę trochę zalatuje kałem. W końcu jestem dumnym gejem.
Smutek żal i niedowierzanie2019.08.13 14:38
Pan Bodakowski ma bardzo na bakier z historią. Stonewall to była odpowiedź na powtarzające się ataki na homoseksualistów, łamanie praw człowieka ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową. Pal sześć czy ktoś wypiera świadomość, że homoseksualizm nie jest chorobą - łamanie praw ludzi, którzy nikomu nie robią krzywdy, jest nie do zaakceptowania na żadnym poziomie. Rosę Parks pewnie by powiesił za nieustąpienie miejsca białemu. Cholera, cały ruch sufrażystek też, bo śmiały domagać się równych praw.
Adam2019.08.13 22:10
"powtarzające się ataki na homoseksualistów, łamanie praw człowieka ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową" . 1. To wy atakujecie i pogardzacie innymi. 2. Jesteście ordynarnymi kłamcami i manipulatorami. 3. Wasze nienaturalne prawa są oczywiście wazniejsze od moich praw. Jesteście gorsi od faszystów.
Smutek żal i niedowierzanie2019.08.14 13:34
Jak się chce dyskutować to warto podawać jakieś argumenty na poparcie swoich tez. W przeciwnym wypadku to tylko dziecięce tupanie nóżkami.
Apateista2019.08.13 14:34
Chętnie zbojkotowałbym Frondę, ale to najlepsze pismo satyryczne w Polsce, a może i na świecie. :-D
JONASIK2019.08.13 15:51
Jest konkurencja, np. taka: http://www.naenara.com.kp/en/ Ale jednak daleko w tyle za frądlem ...
man woman albo gender2019.08.13 14:32
W ostatnim paragrafie zapomnieliście Bodakowski wspomnieć o "waszych podatkach" które idą na leczenie mas pijących Coca-Colę. A to że nie warto kupować i pić ŻADNYCH gazowanych napojów to inna sprawa. Szkodzą tak samo jak Coca-Cola. "Polskie" podróbki Coca-Coli również. I na koniec ja także dołączę do grona przypominających wam o Microsofcie sponsorującym "tęczową zarazę". Nie używam Windows od 2006 roku. Bądźcie konsekwentni i zadajcie sobie nieco trudu by poznać i wdrożyć alternatywny względem Windows system operacyjny.
stop tęczowej zarazie i cukrzycy zarazem!2019.08.13 14:31
Nie wiem jak można pić ten syf. Owszem, w wyjątkowych okolicznościach, np. po spożyciu jedzenia śmieciowego powodującego ból brzucha (jadąc przez USA ludzie czasem nie mają wyboru), taka dawka cukru z kwasem fosforowym częściowo uśmierza dolegliwości. Ale poza tym nie warto tego próbować.
Naczelny2019.08.13 14:20
A zbojkotowałes już tęczowego goola i tęczowe Microsoft idioto?
anonim2019.08.13 19:36
To sobie pij niezdrową colę ,smacznego .
Adam2019.08.13 22:06
A dlaczego wyzywasz ludzi od idiotów. A tym jesteś? Tęczowy wykwit kultury i tolerancji?
moher2019.08.13 14:16
Ortografia, Bodakowski!
KatolickiBojkotWypróżnianiaBoKupaŚmierdzi2019.08.13 14:06
Nie dość, że bezrobotny, to jeszcze idiota. Nadaje się więc na biskupa. Episkopalne dziadygi są już na progu Wielkiego Wymierania, więc Bodakowski ma szansę przeskoczyć na pozycję cwanego pasożyta.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:04
Polak Ateista Dumny Gej czekam na ciebie ..
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:09
My pedofile zrzeszeni w LGBT domagamy się praw! prawa do orietnacji seksualnej, prawa do adopcji, prawa do małżeństw kościelnych, prawa logiki!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 14:22
ctrl+c ctrl+v ты говоришь по польски